Starbucks Maaşları 2024 & Çalışma Şartları, Mesai Saatleri

Starbucks maaşları 2024 yılında da en çok araştırılan maaşlar arasında gelmekte. Starbucks küresel bazda en yaygın şube ağına sahip şirketlerden birisi. Neredeyse her büyük AVM içerisinde şubesi olan Starbucks’ta çalışmak için belirli şartların sağlanması gerekmekte. Kurumsal olması nedeni ile Starbucks çalışanı maaşı zamanında alır ve diğer  markalara göre daha güvenilir olduğu söylenebilir. Bu yazımızda Starbuck çalışma şartları ve Starbucks çalışanları ne kadar maaş alıyor konusunda güncel bilgileri bulabilirsiniz.

Starbucks çalışma şartları nelerdir ?

Starbucks’ta çalışabilmek için Starbucks personel şartlarını sağlamak gerekmektedir. Starbucks çalışma koşulları ve Starbucksta çalışmak için gerekenler şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tercihen en az lise mezunu olmak,
 • Hizmet sektöründe yani Cafe, Restaurant, Hotel gibi işletmelerde daha önce çalışmış olmak ve deneyim sahibi olmak,
 • İletişim becerisinin yüksek olması,
 • En az 18 yaşın tamamlanmış olması,
 • Erkekler için askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Starbucks mesai saatleri

Starbucks cafeleri genelde alışveriş merkezlerinin içerisinde bulunur ve açılış ile kapanış saatleri arasında hizmet verir. Bu bilgiler doğrultusunda genel olarak mesai başlama saati 10.00 kapanış ise akşam 20.00 olmaktadır. Çalışanlar 8 saat çalışmakta örneğin 10.00’da başlayanlar 16.30’da mesaisi sona ermektedir. 13.30’da başlayan ikinci vardiya ise kapanışa kadar yani 22.00’a kadar çalışmakta.

Starbucks part time çalışma saatleri

Bir çalışmanın kısmi süreli diğer adı ile parttime sayılabilmesi için haftalık çalışma saatinin en az 2/3’ü oranında yani 30 saat çalışma gerekmektedir. Bu durumda haftanın 6 günü çalışacak ve 1 gün izin kullanacak parttime bir çalışan için günlük çalışma süresi en az 5 saat olacaktır. İşletme müdürü tarafından belirlenecek olan mesai saati genelde parttime çalışanlar için 12.00-17.00 saatleri arasında olmakta. Ancak tekrar belirtmek gerekir ki en az 5 saat olması kaydı ile geliş gidiş saatleri amir tarafından belirlenecektir.

Starbucks çalışan maaşları 2024

Maaşlar çalışanın çalıştığı pozisyon ve kıdeme göre farklılık göstermektedir. Aşağıdaki tabloda çalışılan pozisyona göre 2024 ortalama maaşları verilmiştir. Ayrıca yazımızın devamında ayrı başlıklarda daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Starbucks Türkiye maaşları
en düşük
17.002-18.000 TL
Starbucks müdür maaşları20.000-22.000 TL
Starbucks part time maaş9.100-9.500 TL
Starbucks barista maaşları 17.002,00-18.000 TL

Maaşlarla ilgili aşağıdaki içerikler de ilginizi çekebilir;

Starbucks müdür maaşları 2024

Her mağazada sorumlu olan idari personel yani Müdür bulunmaktadır. Müdür unvanı ile çalışan Starbucks personel maaşları 01Ocak 2024 tarihi itibariyle ortalama 20.000-22.000 TL civarındadır. Sorumluluk ve mağazanın kapasitesine göre maaş tutarları yükselebilmektedir.

Starbucks barista maaşları 2024

Starbucks barista maaşı genelde asgari ücret seviyesinde olmaktadır. Yemek parası ile ortalama ödenen maaş tutarı  01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 17.002,00-18.000 lira civarındadır.

Starbucks part time maaş ne kadar ?

Parttime çalışanlar için de en düşük maaş 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 9.067,00 TL olacaktır. Parttime starbucks işçi maaşları haftalık çalışma saati esas alınarak hesaplanmaktadır. Tam zamanlı çalışanlar ve diğer kadrolar için Starbuck maaşları yukarıda belirtilmiştir.

Starbucks bölge müdürü maaşı

Starbucks bölge müdürü maaşı bu kapsamda maaş ödemesi en yüksek ödenen pozisyondur. Net bilgi sahibi değilim ancak tahminen 30.000 TL üzerinde maaş aldıklarını düşünüyorum.

Almanya Starbucks maaşları

Almanya Starbucks maaşları 2024 için ortalama 2000-2500 euro aralığındadır. Almanya’da hizmet sektöründe çalışanlara ödenen maaşlar da ortalama bu aralıktadır.

Starbucks prim sistemi

Starbucks prim sistemi kapsamında şubeler satış kotalarını doldurduklarında kotanın üzerindeki satışlar için personele prim ödenmektedir. Starbucks maaş sistemi kapsamında ödenecek prim tutarları farklılık göstermektedir. Ortalama en düşük 1500-2.000 TL arasında olduğunu söyleyebilirim.

Starbucks çalışan yorumları

Starbucks çalışan yorumları içeriğin devamındaki yorum bölümünde yer almaktadır. Bu kısımda çalışanların yorumlarına göz atabilirsiniz. Siz de konu hakkındaki görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Starbucks’da çalışana ne denir?

Çalışanlar Barista olarak adlandırılmaktadır. Barista İtalyanca kökenli bir kelime olup servis eden kişi anlamına gelmektedir.

Starbucks kaç yaşında işe girilir?

Starbucks’ta çalışabilmek için en az 18 yaşın tamamlanması gerekmektedir. Ancak 16-18 yaş arasındaki gençler de istihdam edilebilmektedir.

Starbucks barista eğitimi ne kadar?

Starbucks’ta işe alınanlar 4 haftalık bir eğitime tabi tutulur. Bu işe başlarken sizin elinizi kolaylaştıran bir eğitimtir.

4.5/5 - (6 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Starbucks Maaşları 2024 & Çalışma Şartları, Mesai Saatleri” üzerine 7 yorum
 1. baristalık bilginiz varsa starbucksta çalışmayın asgari verir kurumsal olmayan kafeler yüksek maaş verir

  Yanıtla
 2. Merhaba ben birşey daniscaktım ben 8 yıldır Starbucksta çalışıyorum %30 Luk indirimle kendime alışveriş yaptığım için devamlı usuzlukten bugün işten çıkarıldım ama bu hakkımız sınırsızdi tazminatımı almamda bir engel varmı

  Yanıtla
 3. müdür maaşları 4100 liradır.Sorumluluk vs ile maaşlar artmıyor.maaş farkı sadece evli bekar cocuk vs’ye göre değişmektedir.Yeni müdürle 10 yıllık müdür maaşı aynıdır.Aldığı prim aynıdır.Bolge müdürleri size kan kusturmak için sürekli bastırırlar.Neden satış olmadı neden satış yok hedef neden tutmadı önerili satış neden yok.Kasada bardak boyutunu yukselt,yumusak içim öner,sandviç veya kurabiye sat.Sürekli baskı 8 saat çalışırsınız eve gittiğinizde dünya üzerinizden geçtiği için ailenize dahi vakit ayıramazsınız.

  Yanıtla
Yorum yapın