Starbucks Maaşları, Çalışma Şartları 2022

3

Starbucks maaşları 2022 yılında da en çok araştırılan maaşlar arasında gelmekte. Starbucks küresel bazda en yaygın şube ağına sahip şirketlerden birisi. Neredeyse her büyük AVM içerisinde şubesi olan Starbucks’ta çalışmak için belirli şartların sağlanması gerekmekte. Kurumsal olması nedeni ile starbucks çalışanı maaşı zamanında alır ve diğer  markalara göre daha güvenilir olduğu söylenebilir. Bu yazımızda starbuck çalışma şartları ve starbucks çalışanları ne kadar maaş alıyor konusunda güncel bilgileri bulabilirsiniz.

Starbucks çalışma şartları nelerdir ?

Starbucks’ta çalışabilmek için starbucks personel şartlarını sağlamak gerekmektedir. Starbucks çalışma koşulları ve starbucksta çalışmak için gerekenler şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tercihen en az lise mezunu olmak,
 • Hizmet sektöründe yani Cafe, Restaurant, Hotel gibi işletmelerde daha önce çalışmış olmak ve deneyim sahibi olmak,
 • İletişim becerisinin yüksek olması,
 • En az 18 yaşın tamamlanmış olması,
 • Erkekler için askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Starbucks mesai saatleri

Starbucks cafeleri genelde alışveriş merkezlerinin içerisinde bulunur ve açılış ile kapanış saatleri arasında hizmet verir. Bu bilgiler doğrultusunda genel olarak mesai başlama saati 10.00 kapanış ise akşam 20.00 olmaktadır. Çalışanlar 8 saat çalışmakta örneğin 10.00’da başlayanlar 16.30’da mesaisi sona ermektedir. 13.30’da başlayan ikinci vardiya ise kapanışa kadar yani 22.00’a kadar çalışmakta.

Starbucks part time çalışma saatleri

Bir çalışmanın kısmi süreli diğer adı ile parttime sayılabilmesi için haftalık çalışma saatinin en az 2/3’ü oranında yani 30 saat çalışma gerekmektedir. Bu durumda haftanın 6 günü çalışacak ve 1 gün izin kullanacak parttime bir çalışan için günlük çalışma süresi en az 5 saat olacaktır. İşletme müdürü tarafından belirlenecek olan mesai saati genelde parttime çalışanlar için 12.00-17.00 saatleri arasında olmakta. Ancak tekrar belirtmek gerekir ki en az 5 saat olması kaydı ile geliş gidiş saatleri amir tarafından belirlenecektir.

Starbucks çalışan maaşları 2022

Maaşlar çalışanın çalıştığı pozisyon ve kıdeme göre farklılık göstermektedir. Tam zamanlı bir çalışan, bekar ve çocuksuz birisi için net maaş 2022 yılı için 4253,00 TL altında olmayacaktır.

Starbucks müdür maaşları 2022

Her mağazada sorumlu olan idari personel yani Müdür bulunmaktadır. Müdür unvanı ile çalışan starbucks personel maaşları 2022 yılı için ortalama 5500 TL civarındadır. Sorumluluk ve mağazanın kapasitesine göre maaş tutarları yükselebilmektedir.

Starbucks barista maaşları 2022

Starbucks barista maaşı genelde asgari ücret seviyesinde olmaktadır. Yemek parası ile ortalama ödenen maaş tutarı 2022 yılı için 4253,00 lira civarındadır.

Starbucks part time maaş ne kadar ?

Parttime çalışanlar için de en düşük maaş 2835,00 TL olacaktır. Parttime starbucks işçi maaşları haftalık çalışma saati esas alınarak hesaplanmaktadır. Tam zamanlı çalışanlar ve diğer kadrolar için starbuck maaşları yukarıda belirtilmiştir.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

3 Yorum
 1. Mrt

  Merhaba ben birşey daniscaktım ben 8 yıldır Starbucksta çalışıyorum %30 Luk indirimle kendime alışveriş yaptığım için devamlı usuzlukten bugün işten çıkarıldım ama bu hakkımız sınırsızdi tazminatımı almamda bir engel varmı

 2. serdar

  müdür maaşları 4100 liradır.Sorumluluk vs ile maaşlar artmıyor.maaş farkı sadece evli bekar cocuk vs’ye göre değişmektedir.Yeni müdürle 10 yıllık müdür maaşı aynıdır.Aldığı prim aynıdır.Bolge müdürleri size kan kusturmak için sürekli bastırırlar.Neden satış olmadı neden satış yok hedef neden tutmadı önerili satış neden yok.Kasada bardak boyutunu yukselt,yumusak içim öner,sandviç veya kurabiye sat.Sürekli baskı 8 saat çalışırsınız eve gittiğinizde dünya üzerinizden geçtiği için ailenize dahi vakit ayıramazsınız.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Serdar Bey. Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.