Emekli Promosyonu 2024 & EYT Emeklisine 10.000 TL Promosyon

Emekli promosyonu emekli kişilere maaş aldığı banka tarafından bir defaya mahsus olmak üzere ödenen ve taban tutarı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen ödeme türüdür. Yeni emeklilere ya da banka değişikliği yaparak başka bankaya geçen emeklilere emekli banka promosyonu ödenmektedir.

Emekli maaşı banka promosyon hakkından yararlanabilmeniz için tabi ki belli şartları sağlamanız gerekiyor. 2024 yılı ile birlikte emekliler 2024 emekli promosyonunun ne kadar olacağı konusunda merak içerisine girmeye başladılar. Bu yazımızda emekliye promosyon 2024 tutarlarının ne kadar olacağı ve emekli promosyon 2024 alma şartları konusunda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca tüm bankalar için promosyon tutarları, başvuruyu nasıl yapabileceğiniz ve bankaların emeklilere sağlamış olduğu tüm ayrıcalıklar hakkında da detaylara ulaşabilirsiniz.

İlk emekli aylığı hangi bankaya ödenir ?

Eğer SGK emeklilik talep dilekçesinde maaş alacağınız banka kısmını doldurduysanız ilk maaştan itibaren emekli maaşınız bu bankaya gönderilir. Eğer bu kısmı boş bıraktıysanız maaşınız Ziraat Bankası’na gönderilir. Bu yüzden maaş tercihi yapılacak banka önem arz etmektedir.

Bazı bankaların emeklilere tanıdığı önemli haklar vardır. Promosyon ödemesine ilave olarak altın verilmesi, fatura talimatına indirim uygulanması, ek hesaptan faizsiz para kullandırılması gibi düzenlemeler mevcuttur. Bu yüzden banka seçimi yapılırken dikkatli olunması gerekmektedir. İlk emekli maaşı ne kadar olur, nasıl ve nereden alınır konusunda ayrıntılar için ilk emekli maaşı ne zaman yatar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekli maaşı banka değişikliği halinde promosyon ödenir mi ?

Mevcut bankanızda 3 yıl kaldıktan sonra maaşınızı taşımanız halinde promosyon alabilirsiniz. Emekli maaşı taşıma promosyonları yukarıda da belirttiğimiz üzere bankadan bankaya farklılık gösterir. Promosyon aldıktan sonra banka değişikliğini 3 yıl geçmeden yapamazsınız. İlla ki banka değişikliği yapmanız gerekiyorsa da alınan promosyonun faizi ile birlikte iadesi sağlandıktan ve maaştaki bloke kaldırıldıktan sonra taşıma işi gerçekleşebilecektir.  Emekli maaşı banka değişikliği yapmak için hemen emekli maaşı taşıma nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekliye en yüksek promosyon veren banka hangisi ?

Emekliye en yüksek promosyon veren bankalar için araştırma yapmanızı öneririz. Zira bazı bankalar aşağıda belirtilen promosyon tutarlarına ilave olarak ek promosyon ödemesi yapabilmekte. Çeyrek altın uygulaması olan bankalar da mevcut. Yazımızın devamında hangi bankanın ne kadar promosyon verdiği konusunda bilgi verilmiştir.

Verilen promosyon tutarı, emeklilere sağlanan haklar, uygulanan indirimler gibi tüm bilgiler ilgili bankanın internet sayfasındaki emekli kısmında mevcut olmakta. Maaş taşımadan ya da ilk emekli maaşı tercihinde banka seçmeden önce buralardan araştırma yapılması sağlıklı olacaktır.

Emekliye promosyon veren bankalar hangileri ?

Emeklilere promosyon veren bankaların hangileri olduğu merak konusu. Genel olarak Türkiye’de şubesi olan tüm bankalar emekli banka promosyonu ödemesi yapıyor.

Emekliye promosyon ne zaman verildi ?

Emeklilere ilk olarak 2017/Mart ayı itibariyle promosyon ödenmesi yapıldı. Dolayısıyla ilk promosyon ödemesini alanlar 2020/Mart ayından sonra dilerlerse maaşlarını başka bankaya taşıyabilecekler. Tabi taşıma işlemi için yeni bir promosyon talebi olmaması, bankadan kredi çekilmemiş olması ya da maaş hesabında bir bloke olmaması gerekiyor.

Emekli promosyon sorgulama nasıl yapılır ?

Emekli banka promosyonunun online olarak sorgulanabileceği bir uygulama ya da platform bulunmuyor. E devlet sisteminde de böyle bir hizmet söz konusu değil. Promosyon alınacak bankanın internet ya da mobil bankacılık kanalları aracılığı ile ödemenin yapılıp yapılmadığı sorgulanabilir. Online bankacılık aktivasyonu olmayanlar ise bankanın herhangi bir şubesine kimliği ile uğrayarak bilgi edinebilir.

Emekli banka promosyonundan yararlanma şartları

Banka promosyonundan yararlanabilmeniz için tek şart emekli maaşınızı en az 3 yıl aynı bankadan alacağınızın taahhüdünü vermek. En az 3 yıl boyunca maaş alacağınıza dair taahhüt verdikten sonra emekli SGK promosyon 2024 tutarları emekli maaş hesabınıza aktarılacaktır.

Şunu özellikle hatırlatmak istiyoruz. Emekli promosyon şartlarından en önemlisi olan 3 yıl aynı bankadan maaş alma şartını sonradan bozarsanız yani maaşınızı başka bankaya taşırsanız mevcut bankanız size ödediği promosyonu faizi ile birlikte geri talep edebilir. Zaten promosyon alınca maaşınıza bloke konulur ve 3 yıllık süre dolmadan maaşınızı taşıyamazsınız. Emekli maaşı banka değişikliği için en az 3 yıl beklemeli ya da promosyonu iade ederek blokeyi kaldırtıp taşıma işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi halde taşıma işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Hangi banka ne kadar promosyon veriyor 2024?

İlk defa emekli olduğunuzda ya da emekli maaşı taşıma yolu ile başka bankaya maaşınızı taşıdığınızda ödenecek taban promosyon tutarları aşağıdaki gibi olacaktır. Tabi bazı bankalar müşteri çekebilmek adına aşağıdaki tutarların üzerinde promosyon ödemesi yapabilmekte. Hangi banka emekliye ne kadar promosyon veriyor 2024 sorusunun cevabını burada yazmak biraz zor olacağından size tavsiyemiz maaş aldığınız ya da maaşınızı taşımayı düşündüğünüz bankanın ana sayfasında Emekli bölümlerine bakın.

Her bankanın promosyona ek olarak vermiş olduğu haklar vardır. Örneğin düşük faizli kredi, otomatik ödeme talimatında ek fatura indirimi, faizsiz ek hesap gibi.

Ziraat Bankası emekli promosyonu 2024

Yapılan son anlaşma gereği Ziraat Bankası tarafından ödenecek emekli promosyon tutarları aşağıdaki gibi olacaktır; Emekli banka promosyonu 2024 taban tutarları maaş tutarınıza göre belirleniyor. Alınan maaşa göre Ziraat Bankası promosyon tablosu güncel olarak aşağıdaki gibidir. Ziraat Bankası emekli promosyon sayfasından güncel verilere göz atabilirsiniz.

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise3000 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise3500 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise4500 TL
10.000 TL üzerinde ise5000 TL
Ziraat emekli promosyon tablosu

Ziraat Bankasından promosyon alabilmeniz için maaşınızı en az 3 yıl boyunca alacağınıza ilişkin başvuru yapmanız gerekiyor. Ziraat Bankası’ndan birden fazla emekli maaşı alanların promosyon hesabı maaşlarının toplamı esas alınarak yapılacak. Ziraat Bankası promosyon başvuruları;

 • Şubelerden,
 • İnternet şubesinden,
 • Ziraat Mobilden,
 • ATM’lerden,
 • SMS ile. ( 4757’ye “PRO” yazın bir boşluk bırakın”TC Kimlik Numarası”nı yazarak SMS gönderin).
 • Çağrı Merkezi Aracılığı ile yapılabiliyor. ( Ziraat Bankası Çağrı Merkezi Numarası: 0850 220 00 00 ).

Halk Bankası emekli promosyonu 2024

Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan yeni protokol gereği Halk Bankası tarafından ödenecek promosyon tutarları da güncellenmiştir. Buna göre Halk Bankası güncel emekli promosyon tablosu aşağıdaki gibi olacaktır. Güncel şartlar ve tutarlar için Halk Bankası emekli promosyonu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise3000 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise3500 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise4500 TL
10.000 TL üzerinde ise5000 TL

Promosyon ödemeleri maaşların en az 3 yıl boyunca Halk Bankası’ndan alınacağının taahhüt edilmesi ile beraber emeklilerin hesabına aktarılmakta. Halk Bank promosyon başvurularınızı;

 • Tüm Halk Bankası şubelerinden,
 • ATM’lerden,
 • 0850 222 92 62 numaralı Halkbank Emekli Hattından,
 • Halkbank internet şubesinden yapabilirsiniz.

Vakıfbank emekli promosyonu 2024

İlk emekli maaşını Vakıf Bank’tan alan ya da emekli maaşını Vakıf Banka taşıyanlar maaşlarını en az 3 yıl boyunca başka bankaya taşımayacaklarını taahhüt etmeleri halinde promosyondan yararlanabilmekteler. Başvurular Vakıf Bank şubelerinden yapılmakta. Vakıfbank’tan emekli maaşını alan ve promosyon için taahhütname imzalamış emeklilere ödenecek güncel promosyon tutarları aşağıdaki gibi olacaktır;

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise3000 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise3500 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise4500 TL
10.000 TL üzerinde ise5000 TL

Vakıfbank tarafından promosyona ilave olarak emeklilere sağlanan diğer ayrıcalıkları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Türkiye genelinde tüm Vakıfbank Atm’lerinden maaşlarını ücretsiz olarak çekebilmek,
 • İnternet ve ya mobil bankacılık kanallarından maaş tutarlarına kadar olan tüm EFT’leri ücretsiz gönderebilmek,
 • Türkiye genelinde tüm Vakıfbank şubelerinden maaş tutarı kadar çekilen paralardan masraf almamak,
 • Maaş hesabına bağlı HGS kartı,
 • Kredi kartından yıllık aidat alınmaması,
 • Çağrı merkezine öncelikli bağlanma.

Türkiye İş Bankası emekli promosyonu 2024

Yapılan son anlaşma gereği ilk emekli maaşını Türkiye İş Bankası’ndan alacak ya da mevcut emekli maaşını İş Bankası’na taşıyanlara ödenecek emekli promosyon tutarları aşağıdaki gibi olacaktır.

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise4500 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise5.250 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise6.750,00 TL
10.000 TL üzerinde ise7500 TL

İş Bankası promosyon ödemeleri başvuru tarihinden itibaren 3 işgünü içerisinde ödenmektedir. İlk emekli maaşını İş Bankası’ndan almayı tercih edenlerin promosyon ödemeleri ise ilk emekli maaşının yatış tarihinden itibaren 3 işgünü içerisinde ödenmektedir. Ayrıca emekli maaşını Türkiye İş Bankası’ndan alanlara promosyona ilave olarak sağlanan haklar şunlardır;

 • Kredi kartı ile ek kartlar için yıllık aidat alınmaz.
 • İnternet şubesi ile mobil şubeden ücretsiz ve sınırsız havale yapabilirler.
 • İnternet şubesi ve Mobil şubeden ayda 3 adet ücretsiz EFT yapabilirler.
 • Ayrıca kredilerde özel faiz oranları sağlanmaktadır.

Denizbank emekli promosyonu 2024

İlk emekli maaşını Deniz Bank’tan alanlar ile mevcut emekli maaşını Deniz Banka taşıyanlar maaşlarını en az 3 yıl boyunca başka bankaya taşımayacaklarını taahhüt etmeleri durumunda;

Emekli maaş tutarıStandart promosyonEYT Emeklisine Ek ödülToplam
3500 TL altında ise3.000,00 TL1.500,00 TL4.500,00 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise3.500,00 TL1.750,00 TL5.250,00 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise4.500,00 TL2.250,00 TL6.750,00 TL
10.000 TL üzerinde ise5.000,00 TL2.500,00 TL7.500,00 TL

Başvurular Denizbank Şubelerinden ve ya alternatif bankacılık kanallarından yapılmakta. Deniz Bank’ın promosyona ilave olarak emeklilere sunduğu bazı ayrıcalıklar ise şunlardır;

 • 10.000 liraya kadar faizsiz kredi,
 • Anlaşmalı yerlerden indirimli ürün satın alma.
 • Otomatik fatura ödeme talimatlarında fatura tutarından %10 indirim sağlanması,

Garanti BBVA bankası emekli promosyonu 2024

Güncel hali ile bankalar içerisinde en yüksek promosyonu ödeyen banka Garanti BBVA bankası olarak görülüyor. Buna göre ilk emekli maaşını Garanti BBVA’dan alan ya da başka bankadaki emekli maaşını Garanti BBVA’ya taşıyanlara ödenecek promosyon tutarları;

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise3.600,00 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise4.200,00 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise5.400,00 TL
10.000 TL üzerinde ise6.000,00 TL
Garanti emekli promosyon tablosu

Promosyon ödemesi için size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek taahhütname imzalamanız gerekiyor. Taahhütname imzalandıktan sonraki ilk maaştan itibaren promosyon tutarı hesaba yatacaktır.

İNG Bank emekli promosyonu 2024

İNG Bank emekli banka promosyonu güncel tablosu aşağıdaki gibidir;

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise4.500,00 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise5.250,00 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise6.750,00 TL
10.000 TL üzerinde ise7.500,00 TL

Finansbank emekli promosyonu 2024

Finansbank tarafından ödenen promosyon tutarlarına ilişkin tablo aşağıdaki gibidir;

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise3.000,00 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise3.500,00 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise4.500,00 TL
10.000 TL üzerinde ise5.000,00 TL

TEB emekli promosyonu 2024

TEB’den emeklilere ödenen emekli promosyonu tutarı tablosu güncel olarak aşağıdaki gibidir;

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise3.000,00 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise3.500,00 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise4.500,00 TL
10.000 TL üzerinde ise5.000,00 TL

Akbank emekli promosyonu 2024

Güncel olarak Akbank tarafından ödenen promosyon tutarları;

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise3.000,00 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise3.500,00 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise4.500,00 TL
10.000 TL üzerinde ise5.000,00 TL

Yapı Kredi emekli promosyonu 2024

Yapı Kredi Bankası güncel emekli promosyon tablosu aşağıdaki gibidir;

Emekli maaş tutarıÖdenecek Promosyon
3500 TL altında ise4.200,00 TL
3.500 TL ila 7.500 TL arasında ise4.900,00 TL
7.500 TL ila 10.000 TL arasında ise6.300,00 TL
10.000 TL üzerinde ise7.000,00 TL
Emekli promosyon 2024 en yüksek hangi banka?

Güncel tablolara göre en yüksek promosyon ödeyen bankalar Türkiye İş Bankası, Deniz Bank ve İNG.

2024 Ziraat Bankası promosyonu ne kadar?

3500 TL altında maaş alanlara 3000,00 TL, 3500-7500 TL arasında maaş alanlara 3500, 7500-10000 TL arasında maaş alanlara 4000, 10.000 TL üzerinde maaş alanlara ise 5000 TL promosyon ödemektedir.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın