Hangi Vergi Dairesine Bağlıyım ?

0

Hangi vergi dairesine bağlıyım nasıl sorgulayabilirim ? Vergi ödemeleri ve diğer işlemler konusunda hangi vergi dairesi Müdürlüğüne bağlı olduğunuzu online sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Mükelleflerin ve diğer vergi ödeme yükümlüsü kişiler vergisel işlemlerini her vergi dairesinde yapamamakta. Dolayısıyla bağlı olunan vergi dairesi bilgisi burada önem arz etmekte.

Hangi vergi dairesine bağlıyım sorgulaması nasıl yapılır ?

Online bağlı olunan vergi dairesi sorgulaması yapmak için birçok seçenek bulunmakta. Şimdi hangi vergi dairesine kayıtlıyım sorgulama işlemini nereden ve nasıl yapabileceğinizi ayrı başlıklar altında adım adım anlatalım.

İnteraktif vergi dairesinden sorgulama nasıl yapılır ?

Bağlı olduğunuz tüm vergi dairelerini, hangi vergi dairesindeyim sorusunun cevabını ve Vergi dairesindeki sicil kayıtlarınızı, güncel borç bilgilerinizi, tebligatlarınızı kısacası vergiye dair ne varsa tüm sorgulamaları online olarak yapmanın en kolay yolu interaktif vergi dairesidir.

  • E-devlet şifresi ile hangi vergi dairesine bağlıyım e-devletsayfasından doğrulama yaparak interaktif vergi dairesi anasayfasında güncel vadesi geçmiş ve geçmemiş tüm borçlarınızı görüntülersiniz.
  • İnteraktif vergi dairesindeki tüm sicil kayıtlarınızı ise anasayfada yer alan ve aşağıdaki görselde gösterilen BİLGİLERİM-SİCİL KAYDIM kısmından görüntüleyebilirsiniz. En alttaki Mükellefiyet BİLGİLERİ menüsünde bağlı olduğunuz vergi dairesi kısmını görebilirsiniz.

E-devletten vergi dairesi sorgulaması nasıl yapılır ?

E-devlet üzerinden hem toplam ve güncel vergi borçlarınızı tek sayfada görüntüleyebilir hem de hangi vergi dairesine bağlı olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

  • E-devletten bağlı olunan vergi dairesi ve güncel vergi borcu sorgulamasını yapmak için  e-devlet vergi borcu sorgulama sayfasına e-devlet bilgileriniz ile giriş yapın.
  • Ardından aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi  Güncel Borçlar ya da Toplam Borçlar kısmına tıklayarak Vergi Dairesi Adı kısmında bağlı olduğunuz vergi dairesini öğrenebilirsiniz.
bağlı bulunduğum vergi dairesi sorgulama

Telefonla bağlı olunan vergi dairesi öğrenme

Bağlı olduğunuz vergi dairesini öğrenmenin bir diğer yolu da telefonla arayarak bilgi talebinde bulunmaktır. Telefonunuzdan 444 0 189 veya 189 hattını arayarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Hangi vergi dairesine bağlıyım nasıl öğrenebilirim ?

Yukarıda online olarak ve telefonla nasıl sorgulama yapabileceğinizi anlattık. Ayrıca en yakın vergi dairesi Müdürlüğüne giderek de hem bağlı olduğunuz vergi dairesi hakkında bilgi talebinde bulunabilir hem de tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Son dakika vergi haberleri konusunda bilgileri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.