Mayıs SGK Son Ödeme Tarihi 2020

0

2020 Mayıs sgk son ödeme tarihi ne zaman ? Covid-19 nedeni ile hem bazı işverenlerin hem de mücbir sebepte yer alan bağkurluların SGK prim ödeme son tarihleri ertelenmişti. Ertelenmeden kaynaklı olarak işverenlerin borçları sistemde görünmemekte ve bu durumda kafa karıştırıcı olmakta. Bu kapsamda kafa karışıklığını gidermek adına 2020 Mayıs Bağ-Kur primleri, işveren ssk prim ödemeleri ve diğer SGK primleri için son ödeme tarihinin ne olduğu konusunda yazımızda bilgi verilecektir.

2020 Mayıs bağkur prim son ödeme tarihi ne zaman ?

Bağ-Kur için son ödeme tarihi aşağıdaki gibidir;

  • Gelir İdaresi tarafından mücbir sebep kapsamına alınan esnaflar ile tarım/çiftçi bağkurlar isterse 6 aylık erteleme hakkından yararlanabilecek. Bunlar için mayıs bağkur primi son ödeme tarihi 31 Aralık 2020 tarihine kadar ertelendi. Ancak dileyen erken de ödeyebilir.
  • Mücbir sebep kapsamında yer almayan bağkurlular ile isteğe bağlı bağkur ödeyenler için ise Mayıs ayı bağkur primi son ödeme tarihi 30 Haziran 2020 tarihinde sona erecektir.
  • Kredi kartı ile bağkur ödemesi yapmak için hemen Kredi Kartı ile Sgk Ödeme  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2020 Mayıs işveren ssk prim son ödeme tarihi ne zaman ?

İşverenler için ödemelerin yapılacağı tarih;

  • Mücbir sebep kapsamında olup erteleme kapsamında olanlar Mayıs ayı prim ödemelerini 31 Aralık 2020 tarihine kadar ödeyebilir. Dileyen SGK Ödemeleri-Beyan Usülü ödeme menüsünden erken de ödeyebilir. Ertelemeden yararlanan işverenlerin bu ayın prim borcunun ödenmemesinden kaynaklı olarak teşvik hakları iptal edilmez.
  • Erteleme kapsamında olmayan işverenler ile ev hizmetlerinde 10 günden fazla sigortalı çalıştıranlar için prim ödeme son tarihi ise 30 Haziran 2020 tarihi olacaktır.

Hem bağkur hem de işveren prim ödemelerinin Covid-19 kapsamında nasıl ertelendiği ve tüm detaylara SGK, Bağkur Prim Ödemeleri Ertelendi sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

2020 Mayıs SGK prim ödeme son tarihi ertelenecek mi ?

Erteleme kapsamında olmayan tüm işyerleri, bağkurlular ve isteğe bağlı sigortalılar için son ödeme tarihi 30 Haziran 2020. Son ödeme tarihinin şu an için ertelenmesi beklenmiyor. Ancak sistemde sorun olursa belli bir süre daha son ödeme tarihleri ertelenebilir.

Sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.