SGK Rapor Parası Banka Bilgisi Yok Ne Demek ?

Rapor parası banka bilgisi yok ne demek ?  Bu uyarıyı e devletten sorgulama yaptığınızda alıyorsanız ne anlama geldiği ve ne yapmanız gerektiği konusunda tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. İş göremezlik ödemesi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından istirahatli sigortalılara ödenen ödenek türüdür. E devlet sisteminden iş göremezlik raporu ödemesi sorguladığınızda emanete alındı, bankaya gönderildi, merkeze gönderildi, rapor parası bilgi yok v.s. gibi sonuçlar görebilirsiniz.

Bu yazımızda e devlet rapor parası bilgi yok ne demek konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Rapor parası bilgi yok yazıyor ne anlama geldiği ve iş göremezlik ödemesi işlemler devam ediyor ne demek konusunda değinmeden önce dilerseniz iş göremezlik ödemesi nasıl alınır konusuna kısaca değinelim.

İş göremezlik ödemesi şartları nelerdir ?

4a iş göremezlik ödemesi hakkından yararlanabilmeniz için birtakım şartları sağlamanız gerekiyor. Hastalık sebebi ile iş göremezlik ödeneği ödemeleri hakkından yararlanmak için iş göremezlik raporu aldığınız tarihten önceki son 1 senede en az 90 gün prim olması ve aktif çalışan olmanız lazım. İş kazası iş göremezlik rapor parası almada 90 gün şartı aranmaz. Doğum 4a iş göremezlik ödeneği hakkından yararlanabilmeniz için de doğum tarihinden önceki son 1 yıl içinde en az 90 günlük priminizin olması ve aktif çalışan olmanız lazım.

İş göremez ödemesi nasıl alınır ?

SGK tarafından geçici iş göremezlik ödemesinin yapılabilmesi için raporun bitmiş olması ve işveren tarafından elektronik ortamda bildirimin Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılması gerekiyor. İşveren tarafından bildirim yapılmasının ardından ssk iş göremezlik ödemesi ortalama 15 gün içerisinde PTT ya da SGK şahıs ödemeleri banka sisteminde tanımlı banka hesabınıza gönderilir.

Sgk iş göremezlik parası PTT’ye gönderildikten sonra gönderilme tarihinden itibaren en geç 2 ay içerisinde PTT’den almanız gerekiyor. 4 a iş göremezlik ödemesi için banka hesabı tanımlaması yapmadıysanız ve ödemenizi 2 ay içerisinde PTT’den almamanız halinde ödemeniz SGK’ya iade edilecek ve e devlette işgöremezlik sorgulaması yaptığınızda emanete alındı şeklinde görülecektir.

Sgk işgöremezlik ödemesi PTT’ye gönderildikten sonra herhangi bir PTT şubesinden sgk iş göremezlik ödemesini kimliğiniz ile alabilirsiniz. Gelelim asıl konumuz olan iş göremezlik ödemesi bilgi yok ne anlama geliyor sorusunun cevabına.

Rapor parası bilgi yok ne demek ?

E devlet sisteminden sorgulama yaptığınızda rapor parası ödeme durumu bilgi yok uyarısını alıyorsanız sebebi birkaç durumdan kaynaklı olabilir. Sorgulama sonucu iş göremezlik bilgi yok diyorsa aşağıdaki durumlardan birisinden dolayı kaynaklanıyor olabilir;

 • Hastane tarafından raporunuz hiç sisteme girilmemiş olabilir.
 • Hastane tarafından rapor sisteme girilmiş fakat işveren tarafından bildirim yapılmamış olabilir.
 • İşveren tarafından bildirim yapılmış fakat SGK henüz ödeme yapmamış olabilir.
 • Rapordaki bir eksikten dolayı ya da trafik kazası ve ya adli vaka ise SGK raporu bekletiyor olabilir.
 • Peki e devlette iş göremezlik ödeneği bilgi yok yazıyorsa ne yapmam gerek, e devlet iş göremezlik bilgi yok yazan işgöremezlik raporları için takip etmeniz gereken yol şu şekilde.

Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor ne demek ?

Bazen aile hekimi ya da hastanedeki doktorlar kısaca istirahat raporu yazan doktorlar e rapor sistemine raporu kaydetmiyor. Bu durumda rapor ne işverene ne de SGK’ya online olarak gitmiyor. Eğer siz bu sonucu aldıysanız raporunuzun hiç kayıt edilmediği anlaşılır. SGK ile görüşüp durumu teyit ettikten sonra doktora geriye dönük rapor girdirebilirsiniz.

İş göremezlik ödemesi banka bilgisi yok ne demek ?

E-devletten sorgulama yapıldığında ” rapor banka bilgisi yok” uyarısı ile “iş göremezlik ödeneği banka bilgisi yok” uyarıları birbirinden farklı şeyler anlamına gelir. Eğer rapor parasında bilgi yok yazıyorsa ne anlama geldiği konusunda yukarıda ayrıntılı olarak bilgi verdik.

Ödemeye henüz gönderilmedi ne demek?

Raporun sisteme kaydedildiği ancak henüz bir işlem yapılmadığı anlamına gelir. Henüz raporunuz bitmediyse ya da bitmiş olsa bile işveren tarafından onaylanmadıysa ya da bitmiş ve işveren tarafından onaylanmış olmasına rağmen henüz SGK tarafından işlem yapılmadıysa bu şekilde görüntülenir.

E devlet rapor parası banka bilgisi ekleme nasıl yapılır ?

Yazımızda ödeme durumu işlem devam ediyor ne demek konusunda yukarıda bilgi vermeye çalıştık.  Eğer e devlet banka bilgisi yok diyorsa bu durumda ödemenizin bankaya gönderildiği anlamına gelir. Eğer bu uyarıyı alıyorsanız e-devlette SGK Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama sisteminde hesap tanımlaması yaparsanız ödemeniz hesabınıza aktarılır.  E devlet e-devlet rapor parası banka hesabı tanımlama başlıklı yazımızdan hesabınızı nasıl tanımlayabileceğiniz hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

E devlette iş göremezlik raporu görünmüyor !

E-devletten sorgulama yaptığınızda eğer raporunuz sistemde hiç yoksa bu durumda rapora henüz bir işlem yapılmadığı anlaşılmalıdır. Eğer rapor bitiminden sonra uzun tarih geçtiyse bu durumda SGK ile iletişime geçmenizi öneririz.

5/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“SGK Rapor Parası Banka Bilgisi Yok Ne Demek ?” üzerine 57 yorum
 1. Merhaba benim rapor parası kısmında işlemler devam ediyor yazıyor.
  Rapor başlangıç ve bitiş tarihi işyeri onayı ve ödenecek tutarda var.
  Banka hesabım tanımlı olmasına rağmen banka bilgisi yok yazıyor.
  Ve para hesabıma geçmiyor doğal olarak .
  Nasıl bir yol izlemeliyim

  Yanıtla
  • Merhaba. Hesabı iptal edip yeniden tanımlayın. Daha önce hiç ödeme geçmediyse banka bilgisi yok yazar. Ödemeniz yapıldıktan sonra hesabınıza geçer ve orada tanımlı hesabınızı görebilirsiniz.

   Yanıtla
 2. Merhaba. Sisteme kayıtlı iş görmezlik ödeme bilgisi bulunmuyor diyor raporlar verildi gözüküyor da raporlar sistemde ne zaman yatar acaba param

  Yanıtla
  • Merhaba. İşveren tarafından çalışmadığınıza dair bildirim yapıldıktan sonra SGK ortalama 10 gün içinde ödüyor.

   Yanıtla
 3. Merhaba geçen ay 25-31 Temmuz tarihleri arasında raporluydum sistemde görünüyor. BANKA BİLGİSİ DE GÖRÜNÜYOR ANCAK İŞLEMLER DEVAM EDİYOR.. NE ZAMAN HESABA GEÇER ACABA? YAPMAM GEREKEN BİR ŞEY VAR MI?

  Yanıtla
  • Merhaba iyi akşamlar geçen 25 temmuz 31 temmuz tarihleri arasında covidden dolayı raporluydum e devletten baktığımda işlem devam ediyor diyor alacağım tutar belli banka bilgisi yok diyor banka hesabını tanimladim ama o kısımda yine banka bilgisi yok diyor acaba param yatar mı ne zaman yatar banka hesabım tanımlı aslında orda görünmüyor acaba bu ne demek teşekkürler

   Yanıtla
   • Merhaba. Henüz ödemeniz bankaya gönderilmediği için öyle görünüyor olabilir. Birkaç güne bankaya gönderilmiş olur ödemeniz.

    Yanıtla
 4. İyi akşamlar 2018 den bu yana almış olduğum raporlar hala e devlette işlem devam ediyor diyor ve banka bilgisi yok diyor . Sisteme kayıtlı banka hesabım olmasına rağmen kaç sene geçti aradan ancak paralarım hala yatmadı nedeni ne olabilir sizce ?

  Yanıtla
  • Merhaba. Tahminimce o raporlara hiç işlem yapılmadı. Ödeme gerçekleşmedi yani. Bağlı olduğunuz SGK rapor birimine başvurun. Oradan konu hakkında bilgi alın.

   Yanıtla
 5. Merhaba ben 03.12.2021 ile 09.12.2021 arasi
  10.12.2021 ile 19.12.2021 arasi ve 20.12.2021 ile
  29.12.2021 arasi 3 parca raporum bulunmaktadır. Odeme durumu kisminda islem devam ediyor yazmakta banka bilgisi olarak ptt gözükmekte rapor paramda hesaplanmış oda yazmakda tek sıkıntı odeme durumu kisminda islem devam ediyor yaziyor ne zaman yatar acaba

  Yanıtla
 6. şahıs ödeme bölümüne girdiğimde ödeme durumu işlem devam ediyor demekte banka bilgisi yok işverenin raporu bildirmesinin üzerinden 22gün rapor bitiş tarihinin üstünden 12 gün geçti banka hesaplarımda aktif tanımlı alacahım ücret gözükmekte para henüz yatmadı

  Yanıtla
  • Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK Müdür ya da harcama yetkilisi tarafından henüz onaylanmamış olabilir. Durum hakkında net bilgi için bağlı olduğunuz SGK ile iletişime geçin.

   Yanıtla
  • S.a ustam ne yaptin alabildinmi rapor ucretini aynı sıkıntı bendede var o yüzden soruyorum çok bekledinmi ne kadar süre sonra hesabına yatırdı sgk rapor ucretini

   Yanıtla
 7. Merhabalar benim rapor ücretlerim hep banka bilgisi yok diyor 20 günlük rapor ücretim var banka bilgisi yok diyo tanımlı hesabında var sgk bugün işleme koydu daha öncede raporum aynı şekilde yazdığı halde ne ptt den nede hesabıma geçiş oldu nasıl bi yol izlemeliyim

  Yanıtla
 8. Merahaba oncelikle cevabinz icin tesekkur ederim. Bir sorum daha olucaktı ben hesap tanimlamami yaptim lakin 3.aydaki bir raporumda bankamın ismi yaziyor ve ptesi yatacakmıs, lakin covidden dolayi almiş olduğum raporum da hala banka bilgisi yok yaziyor sebeb ne olabilir?

  Yanıtla
 9. Merhaba. Ben covid için banka bilgisi yok yaziyordu ayni sekilde ve hesap tanımlaması yaptım bekliyrm, benim sorum ben farkinda olmadan 2018 yılında bir iş kazası raporumun parasını almamışm e devlette gozukuyor bunu da yatırırlar mi acaba? Yoksa zaman asımı olmusmudur? Tesekkrler,

  Yanıtla
  • Merhaba. Hesap tanımlaması yaptıysanız emanete alınan o ödeme de hesap tanımlamasından 3 iş günü sonra hesabınıza geçer. Zaman aşımına uğramamış. Zaman aşımı süresi 5 yıldır.

   Yanıtla
 10. Merhaba nisan ayında 10 gün pozitif olarak evde raporlu olarak kaldım fakat banka bilgisi yok yazıyor e-devlette banka tanımlaması yaptım 1 ay oldu 170 aradım SGK telefonunu arıyorum açan yok mail atıyorum gören , dönen yok. 16 yıldır ilk raporum onuda covid-19 dan dolayı mecburen aldık rezillik diz boyu.

  Yanıtla
  • Merhaba Ali Bey. Rapor sistemde görünüyorsa işveren tarafından çalışmazlık bildirimi yapılıp yapılmadığını teyit edin. Bildirim yapıldıysa SGK öder zaten. Tanımlı banka hesabınıza da yatar.

   Yanıtla
 11. Merhaba, 17.08.2020 tarihinde 4 günlük rapor almıştım ancak rapor parası PTT ye yatmadı e devletten kontrol ettiğimde banka bilgisi yok gösteriyor, bir kaç gün önce edevletten banka tanımlama işlemi yaptım fakat kontrol ettiğimde tekrar banka bilgisi yok gösteriyor, rapor 2020 yılına ait olduğu için zamanaşımına uğramış olabilir mi

  Yanıtla
  • Merhaba. Zaman aşımı süresi 5 yıldır. Hesap tanımlama işleminden sonra ödemenin hesaba geçmesi 3 iş günü sürmekte. 1 hafta sonra tekrar kontrol edin hesabınızı. Eğer geçmezse SGK ile iletişime geçin.

   Yanıtla
 12. 10 günlük rapor parası e devlette ptt ye yatmış gözüküyor ama ptt ye gidince sistemde gözüküyor ama parayı alamiyoruz ara sıra uğrayın diyorlar biz çalışanlar olarak her ay sigortamız günü gününe yatıyor ama rapor paraları 1 ay dır yatmiyor

  Yanıtla
  • Merhaba. Normalde işveren onayından sonra en geç 1 hafta-10 gün içerisinde yatar. E-devletten şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama sisteminden hesap tanımlayın. PTT ile uğraşmayın bundan sonra.

   Yanıtla
 13. Merhabalar benim oğlum doğalı 5 ay olucak ama emzirme ödeneği gözüküyor ama ne PTT de nede başka bi yerde yok banka bilgisi yok diyor ayrıca 5 gün aldığım istirat raporunda aynısı yazıyor banka bilgisi yok nasıl bir yol izlemeliyim

  Yanıtla
  • Merhaba. Ödemeleriniz tekrar SGK emanet hesaplarına dönmüş olabilir. Banka hesabı tanımlayın. Emanet hesaplardaki ödeme hesap tanımlamasından sonra en geç 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza aktarılır.

   Yanıtla
   • Merhaba benim 2018 den bu zamana kadar alinmamis rapor paralarim var e devletten baktigimda hepsi miktarlari belirtilmis bir sekilde emanete alindi yaziyor banka tanimlamasini yeni yaptim bu paralar yatar mi yoksa bi yere basvurmam gerekirmi bi sorum daha olucak emanette yazan her raporun parasini alabiliyormuyum yani almaya hak kazandigim rapor paralarimidir bunlar

    Yanıtla
    • Merhaba. Üzerinden 5 yıl geçmemiş olan ve emanete alınan tüm paralar hesap tanımlamasından sonraki 3 iş günü içerisinde hesabınıza geçer. Haftaya çarşamba, perşembe gibi hesabınızı kontrol edin.

     Yanıtla
 14. merhabalar 2019, 2020 yıllarına ait raporlar ücretlerim mevcut fakat ödeme bilgisi ve banka bilgisi yok şeklinde yazıyor. Banka hesabım mevcut değildi sonradan aktife ettim paralarımı nasıl alabilirim acaba?

  Yanıtla
 15. Merhaba rapor param sistemde görünüyor ama banka bilgisi Yok yazıyor tanımlı olduğu halde PTT ye yatmış olabilir mi çünkü tanımlı olduğu halde neden banka Yok yazsın

  Yanıtla
 16. Raporum ayın 4 de bitiyordu sisteme geçti ama sistemde banka bilgisi yok diyor bugün ayın 21 oldu hala paramı alamadım hesaba da banka hesabımı bugün kaydettim acaba bu para bana ne zaman yatar ?

  Yanıtla
 17. Merhaba Haziran da 15 günlük bir raporum vardı . E devlette banka bilgisi ve durum bilgisi Yok yazıyo. Yalnız tutarı yazıyor. Bu durumda ne yapmam gerekir

  Yanıtla
  • Merhaba. Muhtemelen ödemeniz PTT’ye gönderildi ve sonrasında SGK’ya geri döndü. E-devlette SGK şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama menüsünde hesabınızı tanımlayın. Ödemeniz hesap tanımlamasından en geç 3 iş günü sonra banka hesabınıza geçer.

   Yanıtla
 18. Mrb benim raporum edevlettte görünüyor ama sisteme kayıtlı ödemeler kısmında sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilgisi bulunmuyor diyor .

  Yanıtla
 19. Merhaba. E devlette banka bilgisi yok yazıyor fakat yapı kredi bankası aktif olarak tanımlı hesabım var. Neden yatmamış . Yapı kredi ile çalışmıyor mu eğer çalışmıyorsa neden seçeneklere sunulmuş ?

  Yanıtla
  • Merhaba. Yapı kredi anlaşmalı bankalar arasında ama sanırım sistemlerde bir sorun var. Eğer hesabınız tanımlı ise ödeme hesabınıza geçer. Değilse pttye yatar.

   Yanıtla
 20. Merhaba 1 haftalık raporum var..ücret hesaplanmış açıklama kisminda banka bilgisi yok yazıyor.. Para nezaman tarafıma gelir..tanımlı banka hesabim pasif olmuştu tekrardan aktif ettim.sgk neden insanları mağdur ediyor

  Yanıtla
Yorum yapın