SGK Rapor Parası Banka Bilgisi Yok Ne Demek ?

42

Rapor parası banka bilgisi yok ne demek ?  Bu uyarıyı e devletten sorgulama yaptığınızda alıyorsanız ne anlama geldiği ve ne yapmanız gerektiği konusunda tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. İş göremezlik ödemesi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından istirahatli sigortalılara ödenen ödenek türüdür. E devlet sisteminden is goremezlik raporu ödemesi sorguladığınızda emanete alındı, bankaya gönderildi, merkeze gönderildi, rapor parası bilgi yok v.s. gibi sonuçlar görebilirsiniz.

Bu yazımızda e devlet rapor parası bilgi yok ne demek konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Rapor parası bilgi yok yazıyor ne anlama geldiği konusunda değinmeden önce dilerseniz iş göremezlik ödemesi nasıl alınır konusuna kısaca değinelim.

İş göremezlik ödemesi şartları nelerdir ?

4a iş göremezlik ödemesi hakkından yararlanabilmeniz için birtakım şartları sağlamanız gerekiyor. Hastalık sebebi ile iş göremezlik ödeneği ödemeleri hakkından yararlanmak için iş göremezlik raporu aldığınız tarihten önceki son 1 senede en az 90 gün prim olması ve aktif çalışan olmanız lazım. İş kazası iş göremezlik rapor parası almada 90 gün şartı aranmaz. Doğum 4a iş göremezlik ödeneği hakkından yararlanabilmeniz için de doğum tarihinden önceki son 1 yıl içinde en az 90 günlük priminizin olması ve aktif çalışan olmanız lazım. Ayrıntılı bilgi için hemen iş göremezlik ödeme şartları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İş göremez ödemesi nasıl alınır ?

SGK tarafından geçici iş göremezlik ödemesinin yapılabilmesi için raporun bitmiş olması ve işveren tarafından elektronik ortamda bildirimin Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılması gerekiyor. İşveren tarafından bildirim yapılmasının ardından ssk iş göremezlik ödemesi ortalama 15 gün içerisinde PTT ya da SGK şahıs ödemeleri banka sisteminde tanımlı banka hesabınıza gönderilir.

Sgk iş göremezlik parası PTT’ye gönderildikten sonra gönderilme tarihinden itibaren en geç 2 ay içerisinde PTT’den almanız gerekiyor. 4 a iş göremezlik ödemesi için banka hesabı tanımlaması yapmadıysanız ve ödemenizi 2 ay içerisinde PTT’den almamanız halinde ödemeniz SGK’ya iade edilecek ve e devlette işgöremezlik sorgulaması yaptığınızda emanete alındı şeklinde görülecektir.

Sgk işgöremezlik ödemesi PTT’ye gönderildikten sonra herhangi bir PTT şubesinden sgk iş göremezlik ödemesini kimliğiniz ile alabilirsiniz. Gelelim asıl konumuz olan iş göremezlik ödemesi bilgi yok ne anlama geliyor sorusunun cevabına.

Rapor parası bilgi yok ne demek ?

E devlet sisteminden sorgulama yaptığınızda rapor parası ödeme durumu bilgi yok uyarısını alıyorsanız sebebi birkaç durumdan kaynaklı olabilir. Sorgulama sonucu iş göremezlik bilgi yok diyorsa aşağıdaki durumlardan birisinden dolayı kaynaklanıyor olabilir;

 • Hastane tarafından raporunuz hiç sisteme girilmemiş olabilir.
 • Hastane tarafından rapor sisteme girilmiş fakat işveren tarafından bildirim yapılmamış olabilir.
 • İşveren tarafından bildirim yapılmış fakat SGK henüz ödeme yapmamış olabilir.
 • Rapordaki bir eksikten dolayı ya da trafik kazası ve ya adli vaka ise SGK raporu bekletiyor olabilir.
 • Peki e devlette iş göremezlik ödeneği bilgi yok yazıyorsa ne yapmam gerek, e devlet iş göremezlik bilgi yok yazan işgöremezlik raporları için takip etmeniz gereken yol şu şekilde.

Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor ne demek ?

Bazen aile hekimi ya da hastanedeki doktorlar kısaca istirahat raporu yazan doktorlar e rapor sistemine raporu kaydetmiyor. Bu durumda rapor ne işverene ne de SGK’ya online olarak gitmiyor. Eğer siz bu sonucu aldıysanız raporunuzun hiç kayıt edilmediği anlaşılır. SGK ile görüşüp durumu teyit ettikten sonra doktora geriye dönük rapor girdirebilirsiniz.

İş göremezlik ödemesi banka bilgisi yok ne demek ?

E-devletten sorgulama yapıldığında ” rapor banka bilgisi yok” uyarısı ile “iş göremezlik ödeneği banka bilgisi yok” uyarıları birbirinden farklı şeyler anlamına gelir. Eğer rapor parasında bilgi yok yazıyorsa ne anlama geldiği konusunda yukarıda ayrıntılı olarak bilgi verdik.

Eğer e devlet banka bilgisi yok diyorsa bu durumda ödemenizin bankaya gönderildiği anlamına gelir. Eğer bu uyarıyı alıyorsanız e-devlette SGK Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama sisteminde hesap tanımlaması yaparsanız ödemeniz hesabınıza aktarılır.  E devlet e-devlet rapor parası banka hesabı tanımlama başlıklı yazımızdan hesabınızı nasıl tanımlayabileceğiniz hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

E devlette iş göremezlik raporu görünmüyor !

E-devletten sorgulama yaptığınızda eğer raporunuz sistemde hiç yoksa bu durumda rapora henüz bir işlem yapılmadığı anlaşılmalıdır. Eğer rapor bitiminden sonra uzun tarih geçtiyse bu durumda SGK ile iletişime geçmenizi öneririz.

SGK rapor parası/geçici iş göremezlik ödemeleri hakkındaki sorularınızı Yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


42 Yorum
 1. tarkan

  şahıs ödeme bölümüne girdiğimde ödeme durumu işlem devam ediyor demekte banka bilgisi yok işverenin raporu bildirmesinin üzerinden 22gün rapor bitiş tarihinin üstünden 12 gün geçti banka hesaplarımda aktif tanımlı alacahım ücret gözükmekte para henüz yatmadı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK Müdür ya da harcama yetkilisi tarafından henüz onaylanmamış olabilir. Durum hakkında net bilgi için bağlı olduğunuz SGK ile iletişime geçin.

 2. Uğur

  Merhabalar benim rapor ücretlerim hep banka bilgisi yok diyor 20 günlük rapor ücretim var banka bilgisi yok diyo tanımlı hesabında var sgk bugün işleme koydu daha öncede raporum aynı şekilde yazdığı halde ne ptt den nede hesabıma geçiş oldu nasıl bi yol izlemeliyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Uğur BEY. Hesap tanımlı ise o uyarıyı vermemesi gerekiyor. Ödeme yapıldığı halde banka hesabınıza aktarılmadıysa bir problem olabilir. Çözümü için bağlı olduğunuz SGK ile görüşmeniz doğru olacaktır.

   1. Revşan

    Mrb ya benim rapor param e devlette gorunuyo ama banka bilgisi yok diyo nasil yapa bilirim banka tanimlamaya girdim ordan onaylamama ragmen yinede param yatmamis

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Henüz SGK tarafından muhtemelen ödeme bankaya gönderilmedi. Bir süre daha bekleyin. Geçecektir.

  2. Kadir

   Benim param bugun hesaplanmis ama banka bilgisi yok diyor napmam lazim

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Henüz ödeme gönderilmediği için bu uyarıyı vermiş olabilir. Biraz bekleyin isterseniz.

 3. Ogün

  Merahaba oncelikle cevabinz icin tesekkur ederim. Bir sorum daha olucaktı ben hesap tanimlamami yaptim lakin 3.aydaki bir raporumda bankamın ismi yaziyor ve ptesi yatacakmıs, lakin covidden dolayi almiş olduğum raporum da hala banka bilgisi yok yaziyor sebeb ne olabilir?

  1. Ömer Meriç

   O rapor ödenmiş mi yoksa daha bekliyor mu ? Ödenmediği için bu uyarı çıkıyor olabilir.

 4. Ogün

  Merhaba. Ben covid için banka bilgisi yok yaziyordu ayni sekilde ve hesap tanımlaması yaptım bekliyrm, benim sorum ben farkinda olmadan 2018 yılında bir iş kazası raporumun parasını almamışm e devlette gozukuyor bunu da yatırırlar mi acaba? Yoksa zaman asımı olmusmudur? Tesekkrler,

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hesap tanımlaması yaptıysanız emanete alınan o ödeme de hesap tanımlamasından 3 iş günü sonra hesabınıza geçer. Zaman aşımına uğramamış. Zaman aşımı süresi 5 yıldır.

 5. Ali

  Merhaba nisan ayında 10 gün pozitif olarak evde raporlu olarak kaldım fakat banka bilgisi yok yazıyor e-devlette banka tanımlaması yaptım 1 ay oldu 170 aradım SGK telefonunu arıyorum açan yok mail atıyorum gören , dönen yok. 16 yıldır ilk raporum onuda covid-19 dan dolayı mecburen aldık rezillik diz boyu.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Ali Bey. Rapor sistemde görünüyorsa işveren tarafından çalışmazlık bildirimi yapılıp yapılmadığını teyit edin. Bildirim yapıldıysa SGK öder zaten. Tanımlı banka hesabınıza da yatar.

 6. Emine

  Merhaba, 17.08.2020 tarihinde 4 günlük rapor almıştım ancak rapor parası PTT ye yatmadı e devletten kontrol ettiğimde banka bilgisi yok gösteriyor, bir kaç gün önce edevletten banka tanımlama işlemi yaptım fakat kontrol ettiğimde tekrar banka bilgisi yok gösteriyor, rapor 2020 yılına ait olduğu için zamanaşımına uğramış olabilir mi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Zaman aşımı süresi 5 yıldır. Hesap tanımlama işleminden sonra ödemenin hesaba geçmesi 3 iş günü sürmekte. 1 hafta sonra tekrar kontrol edin hesabınızı. Eğer geçmezse SGK ile iletişime geçin.

 7. Serdar

  10 günlük rapor parası e devlette ptt ye yatmış gözüküyor ama ptt ye gidince sistemde gözüküyor ama parayı alamiyoruz ara sıra uğrayın diyorlar biz çalışanlar olarak her ay sigortamız günü gününe yatıyor ama rapor paraları 1 ay dır yatmiyor

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Normalde işveren onayından sonra en geç 1 hafta-10 gün içerisinde yatar. E-devletten şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama sisteminden hesap tanımlayın. PTT ile uğraşmayın bundan sonra.

 8. Uğur

  Merhabalar benim oğlum doğalı 5 ay olucak ama emzirme ödeneği gözüküyor ama ne PTT de nede başka bi yerde yok banka bilgisi yok diyor ayrıca 5 gün aldığım istirat raporunda aynısı yazıyor banka bilgisi yok nasıl bir yol izlemeliyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödemeleriniz tekrar SGK emanet hesaplarına dönmüş olabilir. Banka hesabı tanımlayın. Emanet hesaplardaki ödeme hesap tanımlamasından sonra en geç 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza aktarılır.

 9. mevlüt

  Merhaba banka bilgisi yok yazıyor alo 170 aradım onay bekliyor dediler ne zaman hesabıma geçer

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sgk tarafından onaylanınca en geç 1 hafta içerisinde yatar.

 10. YAĞMUR

  merhabalar 2019, 2020 yıllarına ait raporlar ücretlerim mevcut fakat ödeme bilgisi ve banka bilgisi yok şeklinde yazıyor. Banka hesabım mevcut değildi sonradan aktife ettim paralarımı nasıl alabilirim acaba?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hesabı aktif ettikten 3 iş günü sonra banka hesabınıza aktarılır emanet ödemeler. Tabi almadıysanız daha önce.

 11. Dilber

  Merhaba rapor param sistemde görünüyor ama banka bilgisi Yok yazıyor tanımlı olduğu halde PTT ye yatmış olabilir mi çünkü tanımlı olduğu halde neden banka Yok yazsın

  1. Ömer Meriç

   Sistemden kaynaklı olabilir. Bu ara bu şikayetle yazan birçok kişi var. Tanımlı ise gelir hesabınıza takılmayın o uyarıya.

 12. Orhan

  Rapor param yatmış ama banka bilgisi yok diyor e devletten banka kartım aktif ne zaman hesabima gecer

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer siz banka hesabı tanımlamadan önce ödeme gönderilsiyse büyük ihtimalle pttye gitmiştir. Sonraki ödemeler hesabınıza gelir.

 13. Hikmet

  Merhaba

  Banka hesabım tanımlı ve aktif fakat banka bilgisi yok yazıyor sebebi nedir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sistemden kaynaklı olabilir. Eğer hesap tanımlı ise başka birşey yapmanıza gerek yok.

 14. ARİF ANIL

  Raporum ayın 4 de bitiyordu sisteme geçti ama sistemde banka bilgisi yok diyor bugün ayın 21 oldu hala paramı alamadım hesaba da banka hesabımı bugün kaydettim acaba bu para bana ne zaman yatar ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer ödeme yapıldıysa PTT’ye gönderilmiş olabilir. SGK’dan sormanızı öneririm.

 15. Zehra

  Merhaba Haziran da 15 günlük bir raporum vardı . E devlette banka bilgisi ve durum bilgisi Yok yazıyo. Yalnız tutarı yazıyor. Bu durumda ne yapmam gerekir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Muhtemelen ödemeniz PTT’ye gönderildi ve sonrasında SGK’ya geri döndü. E-devlette SGK şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama menüsünde hesabınızı tanımlayın. Ödemeniz hesap tanımlamasından en geç 3 iş günü sonra banka hesabınıza geçer.

 16. Adnan

  Mrb benim raporum edevlettte görünüyor ama sisteme kayıtlı ödemeler kısmında sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilgisi bulunmuyor diyor .

  1. Ömer Meriç

   Merhaba.ikisi de aynı anlama geliyor. Rapor hiç kayıt edilmemiş.

 17. Muhammed

  Merhaba. E devlette banka bilgisi yok yazıyor fakat yapı kredi bankası aktif olarak tanımlı hesabım var. Neden yatmamış . Yapı kredi ile çalışmıyor mu eğer çalışmıyorsa neden seçeneklere sunulmuş ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yapı kredi anlaşmalı bankalar arasında ama sanırım sistemlerde bir sorun var. Eğer hesabınız tanımlı ise ödeme hesabınıza geçer. Değilse pttye yatar.

 18. burak

  banka bilgisi yok yazıyor ve banka hesaplarım pasif bu durumda ptt den mi gidip alacağım ücreti

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet PTT’den almanız gerekir.

 19. Mehmet taskin

  Merhaba 1 haftalık raporum var..ücret hesaplanmış açıklama kisminda banka bilgisi yok yazıyor.. Para nezaman tarafıma gelir..tanımlı banka hesabim pasif olmuştu tekrardan aktif ettim.sgk neden insanları mağdur ediyor

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 1 haftaya kadar geçmiş olur sanırım en geç. Eğer hesabı aktif ettiyseniz hesabınıza geçer.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.