Rapor Parası Bankaya Gönderildi Ne Demek ?

Rapor parası bankaya gönderildi ne demek ? E devlet sistemi üzerinden PTT rapor parası sorgulaması yaptığınızda rapor parası bankaya gönderildi sonucunu görüyorsanız ne anlama geldiği ve rapor parası bankaya gönderildi yazıyor ise ödemenizi ne kadar süre içerisinde ve nereden alabileceğiniz konusunda bu yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz. İş göremezlik ödeneği bankaya gönderildi yazan ödemelerin ne kadar süre sonra ve hangi bankadan alınabileceği ile konu hakkında merak edilen tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

İş göremezlik ödemesi bankaya gönderildi ne demek ?

E devlet sisteminden sorgulama yaptığınızda iş göremezlik ödemesi bankaya gönderildi şeklinde görüyorsanız rapor ödemenizin tamamlandığı ve bankaya gönderildiği dolayısıyla da ödemenizi bankadan ya da PTT’den alabileceğiniz anlamına gelir. Eğer rapor parası bankaya gönderildi diyorsa garanti olması açısından bir sonraki gün kimliğiniz ile PTT’ye giderek ya da tanımlı banka hesabınızdan paranızı çekebilirsiniz.

Rapor parası bankaya gönderildi yazıyor ama ödeme yok ?

Sorgulama sonucu iş göremezlik bankaya gönderildi yazıyor fakat PTT’ye gittiniz ödemeniz yok. Burada iki ihtimal söz konusu olabilir. Eğer bankaya gönderilen aynı gün gittiyseniz bazen ödemeler PTT’ye geç düştüğünden aynı gün alamayabiliyorsunuz. İkinci bir ihtimal ise daha önce SGK sistemine tanımlanmış banka hesabınız olması. Eğer tanımlı banka hesabı varsa ödemeniz bankaya gönderilmiş olabilir. Hesabınızda da yoksa vakit kaybetmeden SGK’ya uğramanızı öneririm.

Ödeme sistemine gönderilebilir ne demek ?

Sorgulama sonucunda e devlet rapor parası bankaya gönderildi açıklaması ile birlikte SİSTEME GÖNDERİLEBİLİR açıklaması da görülebilir. Bu durumda eğer banka hesabı tanımlarsanız ödemenizin tanımlanacak hesaba aktarılabileceği anlamına gelir. Yani ödeme henüz PTT ya da tanımlı banka hesabınıza gönderilmemiş anlamına gelir bu.

Rapor parası ne kadar ödeniyor ?

Çoğu çalışanın şikayette bulunduğu husus rapor param eksik yattı hususudur. Hesaplama brüt kazancınız üzerinden yapılır net maaş üzerinden değil. Dolayısıyla net maaş gibi hesap yapmamanız gerekir.

1 günlük geçici iş göremezlik ödemesi tutarı rapor aldığınız tarihten önceki son 3 aylık brüt kazancınızın son 3 aylık toplam gün sayısına bölünmesi ile bulunan sonucun 2/3’üdür. Yatarak tedavide ise 1/2’sidir. Ayrıca hastalık raporlarında 2 gün ve 1 günlük raporlara ödeme alamazsınız. 10 günlük rapor aldığınızda 8 günlük ödeme yapılır. Alabileceğiniz rapor parası ödemesini hesaplamak için hemen rapor parası hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rapor parası hangi bankaya yatar ?

Sosyal Güvenlik Kurumu istirahat paraları eğer Sosyal Güvenlik Kurumu şahıs ödemeleri sisteminde tanımlı hesabınız yoksa PTT’ye gönderilmektedir. PTT’ye gönderilen geçici iş göremezlik ödemenizi PTT’ye gönderiliş tarihinden itibaren en geç 2 ay içerisinde almanız gerekiyor.

Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlaması nasıl yapılır ?

Dilerseniz ssk rapor paranız için banka hesabı tanımlaması yaparak ödemenizi PTT yerine banka hesabınızdan çekebilir dilerseniz ATM’den de alabilirsiniz. Tanımlamadan sonra SGK’dan alacağınız rapor parası ve diğer tüm ödemeler bu hesabınıza geçer.

SGK rapor parası hesap tanımlama işlemini e devlet sisteminde SGK-Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama menüsünden yapabilirsiniz.  iş göremezlik ödeneği bankaya gönderilmesini istiyorsanız  tanımlama yapabileceğiniz bankalar Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıf Bank, Burgan Bank, Fiba Banka, Şeker Bank, TEB, Garanti, Yapı ve Kredi Bankası, Türkiye İş Bankası, PTT, Vakıf Katılım Bankası. Adım adım nasıl tanımlama yapacağınız hakkında bilgi için  e devlet banka hesabı tanımlama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rapor parası bankaya gönderilme tarihi nedir ?

Ödeme süreci raporun bitmesi ve işveren tarafından çalışmazlık girişinin yapılması ile birlikte başlar. İşveren tarafından bildirim yapıldıktan sonra SGK ortalama en geç 10 gün içerisinde ödemeyi bankaya gönderir. Ödeme bankaya gönderildi yazdıktan sonra da birkaç gün içerisinde alabilirsiniz.

İş göremezlik raporu bankaya gönderildi ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.


Yorumlar kapalı.