Rapor Parası Bankaya Gönderildi Ne Demek ?

Rapor parası bankaya gönderildi ne demek ? E devlet sistemi üzerinden PTT rapor parası sorgulaması yaptığınızda rapor parası bankaya gönderildi sonucunu görüyorsanız ne anlama geldiği ve rapor parası bankaya gönderildi yazıyor ise ödemenizi ne kadar süre içerisinde ve nereden alabileceğiniz konusunda bu yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bankaya gönderildi yazan ödemelerin ne kadar süre sonra ve hangi bankadan alınabileceği ile konu hakkında merak edilen tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Rapor parası hesaplama

Çoğu çalışanın şikayette bulunduğu husus rapor param eksik yattı hususudur. Hesaplama brüt kazancınız üzerinden yapılır net maaş üzerinden değil. Dolayısıyla net maaş gibi hesap yapmamanız gerekir.

1 günlük geçici iş göremezlik ödemesi tutarı rapor aldığınız tarihten önceki son 3 aylık brüt kazancınızın son 3 aylık toplam gün sayısına bölünmesi ile bulunan sonucun 2/3’üdür. Yatarak tedavide ise 1/2’sidir. Ayrıca hastalık raporlarında 2 gün ve 1 günlük raporlara ödeme alamazsınız. 10 günlük rapor aldığınızda 8 günlük ödeme yapılır.

Alabileceğiniz rapor parası ödemesini hesaplamak için hemen https://sgkbilgisi.com/rapor-parasi-hesaplama/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rapor parası hangi bankaya yatar ?

Sosyal Güvenlik Kurumu istirahat paraları eğer Sosyal Güvenlik Kurumu şahıs ödemeleri sisteminde tanımlı hesabınız yoksa PTT’ye gönderilmektedir. PTT’ye gönderilen geçici iş göremezlik ödemenizi PTT’ye gönderiliş tarihinden itibaren en geç 2 ay içerisinde almanız gerekiyor.

Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama

Dilerseniz ssk rapor paranız için banka hesabı tanımlaması yaparak ödemenizi PTT yerine banka hesabınızdan çekebilir dilerseniz ATM’den de alabilirsiniz. Tanımlamadan sonra SGK’dan alacağınız rapor parası ve diğer tüm ödemeler bu hesabınıza geçer.

SGK rapor parası hesap tanımlama işlemini e devlet sisteminde SGK-Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama menüsünden yapabilirsiniz. Geçici iş göremezlik ödemesi için tanımlama yapabileceğiniz bankalar Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıf Bank, Burgan Bank, Fiba Banka, Şeker Bank, TEB, Garanti, Yapı ve Kredi Bankası.

Rapor parası bankaya gönderildi

E devlet sisteminden sorgulama yaptığınızda iş göremezlik ödemesi bankaya gönderildi şeklinde görüyorsanız rapor ödemenizin tamamlandığı ve bankaya gönderildiği dolayısıyla da ödemenizi bankadan ya da PTT’den alabileceğiniz anlamına gelir. Eğer rapor parası bankaya gönderildi diyorsa garanti olması açısından bir sonraki gün kimliğiniz ile PTT’ye giderek ya da tanımlı banka hesabınızdan paranızı çekebilirsiniz.

İş göremezlik ödemesi bankaya gönderildi

Rapor parasının diğer adı iş göremezlik ödemesidir. İş göremezlik bankaya gönderildi yazıyorsa ödemenizi birkaç gün içerisinde PTT ya da varsa tanımlı banka hesabınızdan çekebilirsiniz.

Rapor parası bankaya gönderildi yazıyor ne zaman alırım ?

Sorgulama sonucu iş göremezlik bankaya gönderildi yazıyor fakat PTT’ye gittiniz ödemeniz yok. Burada iki ihtimal söz konusu olabilir. Eğer bankaya gönderilen aynı gün gittiyseniz bazen ödemeler PTT’ye geç düştüğünden aynı gün alamayabiliyorsunuz. İkinci bir ihtimal ise daha önce SGK sistemine tanımlanmış banka hesabınız olması. Eğer tanımlı banka hesabı varsa ödemeniz bankaya gönderilmiş olabilir. Hesabınızda da yoksa vakit kaybetmeden SGK’ya uğramanızı öneririm.

Rapor parası bankaya gönderilme tarihi

Ödeme süreci raporun bitmesi ve işveren tarafından çalışmazlık girişinin yapılması ile birlikte başlar. İşveren tarafından bildirim yapıldıktan sonra SGK ortalama en geç 10 gün içerisinde ödemeyi bankaya gönderir. Ödeme bankaya gönderildi yazdıktan sonra da birkaç gün içerisinde alabilirsiniz.

Ziraat bankası istirahat parası sorgulama

Sorgulama işlemleri e devlet üzerinden yapılmakta. Bunun haricinde ise SGK’ya uğrayarak sorgulama yapabilirsiniz. E devlet üzerinden sorgulama yapmak için https://sgkbilgisi.com/rapor-parasi-sorgulama-rapor-parasi-nezaman-yatar/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İş göremezlik raporu bankaya gönderildi ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Yorumlar kapalı.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.