Sgk Borcu Yoktur Dilekçe Örneği

0

Sgk borcu yoktur dilekçe örneğini sizin için hazırladık. Bu dilekçe ile SGK’dan borcu yok yazısı alabilirsiniz.Çeşitli Kurum ya da Kuruluşlar, bankalar, kredi tahsis eden firmalar, Kosgeb, TKDK , esnaf kefalet v.s. gibi tahsis edilecek kredi işlemleri ya da yapılacak ödemeler ile ilgili sizden SGK borcu yoktur yazısı isteyebilir.

Eğer yanınızda çalışan işçi varsa sgk borcu yoktur yazısını sgk e borcu yoktur uygulaması üzerinden kolayca alabilirsiniz. Şayet sgk borcu yoktur yazisini e sgk borcu yoktur sisteminden alamıyorsanız sgk borcu yoktur dilekçesi örneği ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yaparak sgk borç yoktur yazısını elden alabilirsiniz. Sgk borcu yoktur yazısı dilekçesine aşağıdan göz atabilir, dilerseniz word olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sgk borcu yoktur dilekçesi örneği

Tabi alınacak yazının niteliği ya da yazının verileceği kuruma göre sgk borcu yoktur dilekçesi farklı olabilir. Ancak aşağıdaki sgk’dan borcu yoktur yazısı için dilekçe örneği işinizi görecektir. Borcu yoktur yazısı almak için Türkiye genelinde herhangi bir SGK’ya aşağıdaki sgk borcu yoktur yazısı dilekçe örneği ile başvurabilirsiniz. Sgk borcu yoktur dilekçesi word olarak buradan indirebilirsiniz: sgk, bağkur borcu yoktur dilekçe örneği indir.

Sgk borcu yoktur yazısı örneği

En çok alınan borç yoktur yazısı örneği aşağıdaki gibidir. Aşağıda verilen örnek SGK Türkiye geneli borcu yok yazısı örneğidir.  Eğer KGF kredisi v.s. gibi özel bir işlem için borcu yoktur yazısı almayacaksanız aşağıdaki gibi Türkiye geneli SGK borcu yok yazısı işinizi fazlası ile görecektir.

İlgide kayıtlı dilekçeniz üzerine Türkiye genelinde yapılan araştırmada, Kurumumuza 04.03.2019 tarihi itibariyle 5510 Sayılı Kanunun 4/a kapsamında çalıştırdığınız sigortalılardan dolayı borcunuzun bulunmadığı ve 4/b (Bağ-Kur) sigortalılığınızdan dolayı borcunuzun olmadığı, 5510 Sayılı Kanunun 60/g bendi kapsamında GSS prim borcunuzun bulunmadığı görülmektedir.
İş Bu yazı, 5510 sayılı Kanunun 90’ıncı maddesinin altıncı fıkrasına istinaden İLGİLİ MAKAM’a ibraz edilmek üzere düzenlenmiş olup, ilişiksizlik belgesi niteliğinde bulunmamakta ve 31.03.2019 tarihine kadar hüküm ihtiva etmektedir.
Bilgi edinilmesini rica ederim.

Kgf sgk borcu yoktur dilekçe örneği

Kredi garanti fonuna verilmek üzere borcu yok talebinizi de yukarıda örneği verilen dilekçe ile verebilirsiniz. Dilekçede yer alan Yazının Verileceği Kurum / Kuruluş kısmında KGF yazmanız yeterli olacaktır.

Kgf borcu yoktur yazısı örneği

Kredi garanti fonuna verilmek üzere sgk borcu yoktur yazısı örneği aşağıdaki gibidir. Kgf sgk borcu yoktur yazılarında formata dikkat edilmelidir. Yazının aşağıdaki kgf vergi borcu yoktur yazısı örneği gibi olması gerekiyor. Aksi halde krediniz onaylanmayabilir. Kredi garanti fonuna verilmek üzere borcu yok yazısı başvurusunun nasıl yapılacağı, borcu yoktur yazısı örnekleri ve daha fazlası için hemen sgk kgf borcu yok yazısı nasıl alınır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgide kayıtlı dilekçeniz üzerine, …………… vergi numarası üzerinden Türkiye genelinde yapılan araştırmada, Kurumumuza 04.03.2019 tarihi itibariyle  yasal ödeme süresi geçmiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi ve idari para borcunuzun bulunmadığı tespit edilmiştir.
İş bu yazı, 5510 sayılı Kanunun 90’ıncı maddesinin altıncı fıkrası ile Bakanlar Kurulunun 15/7/2009 tarihli ve 27289 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2009/15197 sayılı Kredi Garanti Kurumlarına Sağlanacak Hazine Desteğine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararına istinaden KREDİ GARANTİ FONU’na ibraz edilmek üzere düzenlenmiş olup, ilişiksizlik belgesi niteliğinde bulunmamakta ve 31.03.2019 tarihine kadar hüküm ihtiva etmektedir.
Bilgi edinilmesini rica ederim.

Buradaki yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Sgk borcu yoktur yazısı alma işlemleri konusundaki tüm sorularınızı Yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.