SGK Çalışma Saatleri 2021

0

SGK çalışma saatleri son günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili en çok aranan konuların başında gelmekte. Özellikle Covid 19 tedbirleri kapsamında Kurumların dönüşümlü çalışma sistemine geçmesi, bankaların sadece öğleden sonra açılması Sosyal Güvenlik Kurumu’nda işi olan kişiler için de çalışma saatlerinin ne olduğu konusunda bir araştırma eylemi yarattı.

Bu yazımızda Sosyal Güvenlik Merkezlerinin güncel açılış ve kapanış saatlerini bulabilir, ayrıca telefon ile ya da online olarak nasıl hizmet alabileceğiniz hakkında ayrıntıları bulabilirsiniz.

SGK çalışma saatleri Koronavirüs

Normalde Sosyal Güvenlik Kurumu için mesai başlangıç ve bitiş saatleri aşağıda yazımızın devamında belirtildiği gibidir. Ancak Koronavirüs nedeni ile çalışma saatleri ilden ile farklılık göstermektedir. Şu anda genellikle mesai güncel olarak saat 10 gibi başlamakta öğle arası 12.30-13.00 arasında olmakta ve sonrasında ise mesai 16.00 itibariyle sona ermekte.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışma saatleri bulunulan ildeki Valilik tarafından belirlenmekte ve her bir il için farklılık gösterebilmekte. Mesai saatleri tüm Kurumlar için Valilik tarafından belirlenen saatlere göre geçerli olmakta. Sosyal Güvenlik Kurumu için güncel mesai başlangıç ve bitiş tarihleri aşağıdaki gibidir.

SGK açılış kapanış saatleri

Korona kapsamında şu an mesai saatleri yukarıda belirtildiği gibi olmakta. Bazı istisnai durumlar ve tedbir alınan iller haricinde güncel olarak mesai saatleri aşağıdaki gibidir. Tekrar hatırlatmak gerekirse saatler ilden ile ufak farklılıklar gösterebilir yani 08.00’da açılan ve 16.30’da kapanan iller de bulunmakta. Genel olarak Türkiye geneli açılış ve kapanış saatleri aşağıdaki gibidir.

  • 08.30-12.30.
  • 13.00-17.00.

İstanbul’da Sosyal Güvenlik Merkezleri için ise güncel mesai saatleri şu şekildedir;

  • 09.00-12.30.
  • 13.00-16.30.

Sosyal Güvenlik Kurumu iş ve işlemlerinizin takibini evrak takip sisteminden online olarak ya da SGK çağrı merkezi’ni telefonla arayarak yapabilirsiniz. Aşağıda nasıl yapabileceğiniz anlatılmıştır.

Gaziosmanpaşa SGK çalışma saatleri

İstanbul’da tüm Sosyal Güvenlik Merkezleri için güncel mesai saatleri 09.00-12.00 ve 13.00-16.30 saatleri arasındadır.

Alo 170 takip nasıl yapılır ?

SGK çağrı merkezine haftanın 7 günü ve 24 saat tüm sorularınızı sorabilir, işlemlerinizin son durumunu sorgulatabilirsiniz. Telefonuzdan sadece 170 numarasını çevirmeniz yeterli olacaktır. SGK çağrı merkezi internet sitesinden de online talep girebilirsiniz. Çağrı merkezi başvurusu yapmak ve detayları öğrenmek için sgk çağrı merkezi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sgk dys evrak takip işlemi nasıl gerçekleştirilir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmış olduğunuz başvuruların son durumunu online olarak evrak takip sisteminden sorgulama yaparak da öğrenebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizin olması gerekmekte. E-devlet şifreniz varsa evrak takibi yapmak için hemen  sgk evrak takibi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SGK telefon numaraları ve mail adresleri

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Tüm SGM’ler ve diğer Müdürlüklerin güncel adres ve iletişim bilgilerine sgk iletişim adresleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.