SGK Çalışma Saatleri

0

SGK çalışma saatleri son günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili en çok aranan konuların başında gelmekte. Özellikle Covid 19 tedbirleri kapsamında Kurumların dönüşümlü çalışma sistemine geçmesi, bankaların sadece öğleden sonra açılması Sosyal Güvenlik Kurumu’nda işi olan kişiler için de çalışma saatlerinin ne olduğu konusunda bir araştırma eylemi yarattı.

Bu yazımızda Sosyal Güvenlik Merkezlerinin güncel açılış ve kapanış saatlerini bulabilir, ayrıca telefon ile ya da online olarak nasıl hizmet alabileceğiniz hakkında ayrıntıları bulabilirsiniz.

SGK çalışma saatleri Koronavirüs

Kamu Kurumlarının pandemi hastalığı sebebiyle dönüşümlü ya da yarı zamanlı çalışma modeline geçmeleri ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu da personeli için dönüşümlü çalışma modeline gitti. Bu sisteme göre personeller 1 hafta çalışmakta ve 1 hafta izin kullanmakta. Hizmet verilen mesai saatlerinde de bazı istisnai iller dışında bir değişiklik yapılmadı. Yani kısa Sosyal Güvenlik Kurumu tüm gün hizmet vermeye devam etmekte.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışma saatleri bulunulan ildeki Valilik tarafından belirlenmekte ve her bir il için farklılık gösterebilmekte. Mesai saatleri tüm Kurumlar için Valilik tarafından belirlenen saatlere göre geçerli olmakta. Sosyal Güvenlik Kurumu için güncel mesai başlangıç ve bitiş tarihleri aşağıdaki gibidir.

SGK açılış kapanış saatleri

Bazı istisnai durumlar ve tedbir alınan iller haricinde güncel olarak mesai saatleri aşağıdaki gibidir. Tekrar hatırlatmak gerekirse saatler ilden ile ufak farklılıklar gösterebilir yani 08.00’da açılan ve 16.30’da kapanan iller de bulunmakta. Genel olarak Türkiye geneli açılış ve kapanış saatleri aşağıdaki gibidir.

  • 08.30-12.30.
  • 13.00-17.00.

İstanbul’da Sosyal Güvenlik Merkezleri için ise güncel mesai saatleri şu şekildedir;

  • 09.00-12.30.
  • 13.00-16.30.

Sosyal Güvenlik Kurumu iş ve işlemlerinizin takibini evrak takip sisteminden online olarak ya da SGK çağrı merkezi’ni telefonla arayarak yapabilirsiniz. Aşağıda nasıl yapabileceğiniz anlatılmıştır.

Gaziosmanpaşa SGK çalışma saatleri

İstanbul’da tüm Sosyal Güvenlik Merkezleri için güncel mesai saatleri 09.00-12.00 ve 13.00-16.30 saatleri arasındadır.

Alo 170 takip

SGK çağrı merkezine haftanın 7 günü ve 24 saat tüm sorularınızı sorabilir, işlemlerinizin son durumunu sorgulatabilirsiniz. Telefonuzdan sadece 170 numarasını çevirmeniz yeterli olacaktır. SGK çağrı merkezi internet sitesinden de online talep girebilirsiniz. Çağrı merkezi başvurusu yapmak ve detayları öğrenmek için https://sgkbilgisi.com/sgk-cagri-merkezi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sgk dys evrak takip

Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmış olduğunuz başvuruların son durumunu online olarak evrak takip sisteminden sorgulama yaparak da öğrenebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizin olması gerekmekte. E-devlet şifreniz varsa evrak takibi yapmak için hemen https://sgkbilgisi.com/sgk-evrak-takibi-sgk-varide-no-ile-evrak-takip/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SGK telefon numaraları ve mail adresleri

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Tüm SGM’ler ve diğer Müdürlüklerin güncel adres ve iletişim bilgilerine http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/kurumsal/bizeulasin sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik ile ilgili tüm sorularınızı ücretsiz yanıtlıyoruz. Yorum kısmından bize sorularınızı sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.