SGK Çalışma Saatleri 2024

SGK çalışma saatleri son günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili en çok aranan konuların başında gelmekte. Özellikle EYT, bağkur affı ve daha birçok düzenleme ile birlikte birçok kişi çalışma saatleri konusunda araştırma yapıyor.

Sosyal Güvenlik Merkezlerinin güncel açılış ve kapanış saatlerini bulabilir, ayrıca telefon ile ya da online olarak nasıl hizmet alabileceğiniz hakkında ayrıntıları bulabilirsiniz.

SGK açılış kapanış saatleri

Bazı istisnai durumlar haricinde güncel olarak mesai saatleri aşağıdaki gibidir. Tekrar hatırlatmak gerekirse saatler ilden ile ufak farklılıklar gösterebilir yani 08.00’da açılan ve 16.30’da kapanan iller de bulunmakta. Genel olarak Türkiye geneli açılış ve kapanış saatleri aşağıdaki gibidir.

  • 08.00-12.30.
  • 13.00-17.00.

İstanbul’da Sosyal Güvenlik Merkezleri için ise güncel mesai saatleri şu şekildedir;

  • 08.00-12.30.
  • 13.00-17.00.

Sosyal Güvenlik Kurumu iş ve işlemlerinizin takibini evrak takip sisteminden online olarak ya da SGK çağrı merkezi’ni telefonla arayarak yapabilirsiniz. Aşağıda nasıl yapabileceğiniz anlatılmıştır.

SGK öğle arası saatleri

SGK öğle arası saatleri illerden illere ufak farklılıklar göstermektedir. Bazı illerde 12.00-13.00 arası öğle arası olarak uygulanırken bazılarında ise 12.30-13.30 olarak uygulanabilmektedir.

Gaziosmanpaşa SGK çalışma saatleri

İstanbul’da tüm Sosyal Güvenlik Merkezleri için güncel mesai saatleri 08.00-12.30 ve 13.30-17.00 saatleri arasındadır.

Unkapanı SGK çalışma saatleri

Unkapanı SGK çalışma saatleri 08.00-12.30 ve 13.30-17.00 saatleri arasında uygulanmaktadır.

Alo 170 takip nasıl yapılır ?

SGK çağrı merkezine haftanın 7 günü ve 24 saat tüm sorularınızı sorabilir, işlemlerinizin son durumunu sorgulatabilirsiniz. Telefonuzdan sadece 170 numarasını çevirmeniz yeterli olacaktır. SGK çağrı merkezi internet sitesinden de online talep girebilirsiniz.

Sgk dys evrak takip işlemi nasıl gerçekleştirilir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmış olduğunuz başvuruların son durumunu online olarak evrak takip sisteminden sorgulama yaparak da öğrenebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizin olması gerekmekte. E-devlet şifreniz varsa evrak takibi yapmak için hemen  sgk evrak takibi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SGK telefon numaraları ve mail adresleri

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Tüm SGM’ler ve diğer Müdürlüklerin güncel adres ve iletişim bilgilerine sgk iletişim adresleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

SGK hafta sonu açık mı?

Normal zamanlarda Sosyal Güvenlik Kurumu Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır ve hizmet vermemektedir. Ancak EYT ile birlikte SGK’lar başvuru için Cumartesi günleri de hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca yapılandırma başvurularının son haftası SGK Cumartesi günü de hizmet verebilmektedir.

SGK hangi saatler arası çalışıyor?

Mesai saatleri Valilikler tarafından belirlendiği için illerden illere farklılık gösterebiliyor. Genellikle mesai saatleri 08.00-17.00 saatleri arasında uygulanıyor.

SGK kaçta kapanıyor 2024

Ufak farklılıklar olsa da genellikle mesai bitim saati 17.00 ya da 17.30 olarak belirlenmiştir.

SGK Ne zaman açık olur?

SGK’da mesai 08.00’de başlar ve genellikle 17.00 ve ya 17.30 saatlerinde sona erer.

SGK işlemleri için randevu almak gerekir mi?

SGK’daki iş ve işlemler için randevu almak gerekmez. Doğrudan başvurularınızı yapabilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın