Sgk Dys Evrak Takip 2021

53

SGK dys evrak takip ve SGK evrak takip işlemleri konusunda tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’na emeklilik, şahıs ödemeleri, bilgi talebi v.s. gibi başvularınızın ne durumda olduğunu, evrağınızın kayda alınıp alınmadığını, işlemlerin sonuçlanıp sonuçlanmadığını Sosyal Güvenlik Kurumu evrak takibi sistemi ile sorgulayabilirsiniz.

Bu yazımızda evrak sorgulamasını nasıl yapabileceğiniz ve sorgulama sonucu çıkan verilerin ne anlama geldiği konusunda bilgi bulabilirsiniz.

Sgk dys nedir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından tüm gelen ve giden evrak işlerinde kullanılan evrak yönetim sistemidir. DYS-Döküman Yönetim Sistemi kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Online yazışma yapılmasına imkan sağlayan evrak uygulamasıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda T.C. numaranız ile kayda alınan, gelen ve ya giden tüm evrakların takibini bu uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

2021 Sgk evrak takibi nasıl yapılır ?

Malumunuz Sosyal Güvenlik Kurumu artık evrak işlemlerinin tamamında DYS diğer adı ile Döküman Yönetim Sistemi’ne geçti. Artık evraklarınızın tamamı taranarak elektronik ortamda sisteme kaydediliyor ve kaybolma riski ortadan kalkmış oluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’na emekli sandığı emeklilik başvuruları/emeklilik takibi haricindeki tüm işlemlerin sorgulamasını DYS aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz.

Dys evrak takibi sistemine giriş nasıl yapılır ?

Gelelim SGK DYS evrak sisteminden nasıl sorgulama yapabileceğinize. Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki Sgk evrak sorgulama için e devlet şifresi sahibi olmanız gerekiyor. Eğer e devlet şifreniz yoksa bu sistem aracılığı ile sorgulama yapamazsınız. Bir de sadece kişinin kendisine ait evraklar sorgulanabilir. Yani başkasının e devlet şifresi ile başkasına ait bir evrak sorgulanamaz. Dys evrak sorgulama ekranına buradan giriş yapabilirsiniz: dys sgk evrak takip sistemine giriş. Sosyal güvenlik kurumu dys evrak takip sistemi ile yapabileceğiniz başlıca sorgulamaları şu şekilde sırayalabiliriz;

 • Başvuru sonucu emeklilik onaylandımı takibini yapabilirsiniz.
 • E devlet emeklilik evrak takibi 4a yani ssk ile 4b bağkur için yapabilirsiniz. Emekli aylığınızın bağlanıp bağlanmadığını, ne durumda olduğunu e devlet sisteminde ssk için 4a aylık bilgisi, bağkur için de 4b aylık bilgisi menüsünden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca hemen emeklilik dilekçesini verdikten sonra ne zaman maaş bağlanır sayfamızı ziyaret ederek emekli maaşınızı ne zaman alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 • Emekli müracatımın sonucu ne oldu sorusunun cevabını bulabilirsiniz.
 • Şahıs ödeme başvuruları ile SGK’ya yapmış olduğunuz diğer düm işlemlerin sonucunu öğrenebilirsiniz.
 • DYS sorgulaması yapıldığında alınan sonuçların ne anlama geldiğini kısaca açıklayalım.

Sgk evrak takip zimmetten çıkarıldı ne demek ?

Evrağın kayda alındığı, işlem yapan kişi tarafından işlemin sonuçlandırılarak ilgili servise havale edildiği ya da tamamlanarak dosyaya konulduğu anlamına gelir.

SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek ?

Genelde işlemi yapılan ya da tamamlanan evraklar için dosya kaldırma işlemi yapılır. Ancak evrağın dosyaya kaldırılmış olması işlemin tamamlandığı anlamına gelmez. Ek işlemler de gerektirebilir. Bunun için ilgili SGK ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olur.

Sgk dys giden evrak kayıtlı ne demek ?

Evrağınızın kaydedilerek ilgili servise ve ya memura havale edildiği anlamına gelir. Dys takip sisteminde giden evrak kayıtlı olarak yazıyorsa henüz talebiniz ile ilgili işlem sonuçlanmamış olarak kabul edilir.

Gelen evrak kayıtlı ne demek ?

SGK’ya yaptığınız ilk başvuruda evrağınızın kayda alındığı anlamına gelir. Henüz bu süreçte evrağınız ile ilgili işlemler devam ediyordur.

SGK dys gelen evrak beklemede ne demek ?

Eğer sgk dys evrak takibi sisteminde bu uyarı çıkıyorsa henüz gelen evrağın ilgili memura havale edilmediği, beklemede olduğu anlamına gelir. Bu durumda evraka herhangi bir işlem yapılmadığı anlaşılması gerekiyor.

Giden evrak kayıtlı ne demek ?

Evrağın posta yolu ile gönderilmesi ya da elden verilmesi durumunda sorgulama yapıldığında sistemde bu şekilde görünür.

Gelen evrak iade edilmiş ne demek

Evrak bazen yanlışlıkla farklı bir servise ya da farklı bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne gönderilebilmekte. Gelen evrak ile ilgisi olmayan Müdürlük bunu gönderen birime geri iade eder. Bu durumda sistemde evrak gelen evrak iade olarak görünür.

Sgk evrak kayda alınmamıştır ne demek ?

Evrak takip Sgk uygulamasında sorgulama yaptığınızda bu uyarı ile karşılaşıyorsanız evrağınızın hiç kayda alınmadığı anlaşılır. Bu durumda henüz evrağınız ilgili servise ya da memura ulaşmamış ve bir işlem yapılmadığı anlaşılmalıdır. Ancak gönderimden sonra uzun bir süre geçtiyse ve hala bu uyarı varsa bu durumda ilgili SGK ile iletişime geçmenizde yarar olacaktır.

Varide ne demek ?

Varide bir evrağın kayda alınış sayısı anlamına gelir. Yani evrak varidesinin diğer adı evrak sayısıdır. Bildiğiniz gibi Kamu kurumlarında evrak arşivlenmesi ve takibi açısından her bir evrağa numara verilir. İşte verilen bu numara varide olarak tanımlanır.

Emeklilikte varide tarihi ne demek ?

Her bir resmi evrağın üzerinde geliş ve gidiş numarası yer alır. Varide yani evrak tarihi de gelen ya da giden bir evrağın giriş ya da çıkış tarihi olarak tanımlanabilir. Evrakların sağ üst numarasında yazan tarih evrak varide tarihidir.  Emeklilik başvurularında da evrağın SGK’ya kayıt ve emeklilik işlemleri sürecini yine yukarıda belirtilen dys emeklilik evrak takibi sistemi üzerinden takip edebilirsiniz. İlk emekli maaşı ne zaman yatar sayfamızdan ilk emekli maaşınızı ne zaman ve ne kadar alabileceğiniz hakkında bilgileri alabilirsiniz.

Varide no ne demek ?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda ve diğer tüm Kurum ya da Kuruluşlarda her bir evrağa bir numara verilir. Evrağa verilen bu numaralar varide numarası diğer adı ile evrak sayısı olarak adlandırılır.

Evrak varide no nerede yazar ?

Evrağın varide numarası yani diğer ismi ile evrak sayısı evrağın üst kısmında yazar. Evrağın sağ üst tarafında tarih, sol üst tarafında konu kısmının hemen üstünde ise sayısı yazar.

Varide no ile evrak sorgulaması nasıl yapılır ?

Online olarak sadece varide numarası diğer adı ile evrak sayısı ile sorgulama yapılabilecek bir uygulama bulunmamakta. Sgk varide numarası ile bakma ve sorgulama işlemleri için size en yakın Sosyal Güvenlik Merkezi’ne uğrayarak sorgulama yaptırabilirsiniz.

Emekli sandığı evrak takibi nereden yapılır ?

Emekli sandığı evrak takibi ile 4c emeklilik takibi işlemleri ile ilgili başvurunuzun ne durumda olduğunu DYS’den ayrı bir sistem üzerinden sorgulamanız gerekiyor. Bunun sorgulamasını da e devlet sisteminden e devlet şifreniz ile yapabilirsiniz. Sorgulamayı SGK-4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi sisteminden kolayca yapabilirsiniz. Sorgulama ekranına buradan giriş yapabilirsiniz: emekli sandığı evrak takibi.

Emeklilik evrak takibi 2021

Bu sorunun cevabı birkaç kritere göre farklılık gösterir. Tabi en önemlisi başvuru yaptığınız SGK’nın iş yoğunluğudur. Diğer ise birden fazla sigorta kolunda hizmetinizin olmasıdır. Eğer sadece tek sigorta kolunda hizmetiniz varsa ortalama olarak 1-2 ay içerisinde emekli maaşı bağlanabiliyor. Ama birden fazla sigorta kolunda hizmet varsa 3-4 ayı da bulabilir. Hele bir de yurtdışı borçlanması yapacaksanız ve bu işlem Ankara tarafından yapılacaksa 5-6 ayı gözden çıkarmalısınız.

E-devlet emeklilik evrak takibi 4A

Sosyal Güvenlik Kurumu’na emeklilik başvurusu yaptıysanız başvurunuz ile ilgili süreci yukarıda da belirtildiği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu döküman yönetim sistemi üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde başvurunuz üzerine 4a yani ssk emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını ise E-devlet sisteminde Sosyal Güvenlik Kurumu-4A Aylık Bilgisi menüsünden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

Sgk evrak doğrulama varide no nedir ?

Evraklar artık e-imzalı olarak verildiğinden evrakta sahteciliğin önüne geçilebilmesi adına bazı Kurumlar vatandaş tarafından SGK’dan elden getirilen evrakların doğrulamasını yapmak isterler. Doğrulama evrağın tarih ve sayısı ile yazı altında yer alan barkod numarası ile yapılmakta. Sosyal Güvenlik Kurumu DYS evrak doğrulamasını SGK dys evrak doğrulama sayfasını kullanarak yapabilirsiniz.

53 Yorum
 1. Sel

  Merhaba babam emeklilik müracaatini 16.04 tarihinde yapti dys takipte gelen evrak beklemede yaziyor bu ne anlama gelmektedir bu kadar sure isleme alinmamasi normal midir?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İşleme alınmış olabilir. DYS sistemine takılmayın pek. Bu alana yeteri kadar açıklama girilmiyor çünkü.

 2. Mikdat

  Mükerrer oldu kusura bakmayın

 3. Mikdat

  Merhaba ömer bey bana böyle bi mesaj geldi 2452674829/04/2021EMEKLİLİK MÜRACAATIİSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SERVİSİ 3 (YAŞLILIK 3.GRUP)Gelen Evrak Beklemede
  2452674829/04/2021EMEKLİLİK MÜRACAATIİSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SERVİSİ 5 (EMEKLİLİK MÜRACAAT)Gelen Evrak İade Edilmiş29/04/2021 2:07 PM cevaplarsanız sevinirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İşlemler devam ediyor sanırım. Ama daha önceki cevaplarda da dediğim gibi evrak hareketlerinden işlemin sonucunu bilebilmek imkansız.

 4. Şafak

  Babam malulen emeklilik için başvuru yaptı iki gün önce dys sisteminde ilgili birim olarak İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ (MALULİYET) ve birde gelen evrak dosyasına kaldırıldı yazıyor

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evrak sisteminden başvurunuzun son durumu hakkında bilgi edinebilmek imkansız. Biraz bekleyin ya da bağlı olduğunuz SGK’ya son durumunu sorun isterseniz.

 5. ibrahim ulaşlı

  Merhaba ben ibrahim ulaşlı babam için bir sorum olacaktıda.babam 26/02/2021 tarihinde emeklilik dilekçesini verdi.sgk evrak takip sistemi dys de 08/03/2021 tarihinde açıklama kısmında tahsis talebi deniyor.bu açıklama nedir açıklarmısınız? ben bu bilgiye güvenmeyip babam adına sgk yı aradım.sgk daki hanfendi dediki ” aylığa bağlanmış sadece müdürün onayı gerekiyor” dedi.bu açıklamadan sonra emekliliği red ederlermi? yani aylığa bağlanmış diye bu soruyu soruyorum.26/02/2021 bu tarihten itibaren emeklilik dilekçesini verdi.daha aylık almadı.sgk evrak takip sisteminde dys de emekliliğine dair evrak tipinde hiç bir işlemde red yazmıyor.yani artık babam emekli olmuşmudur sizce?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. tahsis talebi emeklilik talebi yani dilekçesi anlamına gelir. Aylık bağlandıysa sorun olmaz. Bu süreçten sonra reddi söz konusu olmaz. Muhtemelen en geç önümüzdeki ay maaş alırsınız.

   1. ibrahim ulaşlı

    tahsis talebi dışında başka işlemlerde var.babamın 4 ayrı yerde de sigortası var(antalya alanya manavgat murat paşa)burdada bazı evraklar tam bitirilmemeiş evrak takip sistemine dys ye göre.tahsis talebi dışında bunlardan bir sorun çıkarmı?

    1. Ömer Meriç

     İbrahim BEY, sorun çıkıp çıkmayacağını bilmek imkansız. Sadece DYS’den bunu anlamak daha da imkansız. Bu süreçte yapmanız gereken biraz sabırla beklemek.

 6. Aydın yıldız

  Merhabalar sorum süu duş evrak takibinde gelen evrak doşyasına kaldırıldı açıklama bölümünde TC batandaşlık numaram var
  Malülen emeklilik için başvurum

 7. Murat şimşek

  merhaba,

  Ben engelli bir vatandaşım mart ayında emeklilik işlemleri için unkapanı sgkya başvurdum. emeklilik olabilir yazısı ile işleyerime gidip çıkış işlemlerini yaptım daha sonra evraklarımla bağcılar sgkya emekliik işlemleri için başvurdum.Dosyamı incelediğimde evrak tipi bölümünde gelen evrak dosyasına kaldırılmış açıklamda kısmında tahsi no ve 4A tahsis yazılı şimdi benim merak ettiğim emekli maaşı ne zaman bağlanır birde bu yazan şeyler ne anlama geliyor. yardımcı olabilirmisiniz.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tahsis numarası verilmişse emekli maaşınız bağlanmış anlamına gelir. Ancak evrak açıklamaları net olarak girilmediğinden evrak açıklamaları ile net bir bilgi vermek mümkün değil maalesef. İlgili SGK’dan son durum hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

 8. Nuray

  Merhaba emekli başvurumda dys de giden evrak kayıtlı Ret 58 yaş veya 5375 prim yok yazılmış ne anlama gelmektedir? Teşekkür ederim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Buradaki açıklamaya göre emeklilik talebiniz reddedilmiş. Ama yine de net bilgi için bağlı olduğunuz SGK ile iletişime geçmenizi öneririm.

 9. Ahmet Deniz Yilmaz

  Merhaba,

  Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip sayfasina girdigimde asagida yazmis oldugum gibi aciklamalar var. Bugun (23.03.2021) itibari ile sisteme girdigimde Sisteme kayıtlı 4A Emekli Aylık bilginiz bulunmuyor diye yaziyor. Asagida yazmis oldugum aciklamalar ne anlama geliyor?

  Evrak Tipi bolumunde; Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış
  Islem tarihi bolumunde; 4/03/2021
  Açıklama bolumunde; Isleme alindi yaziyor.

  Bizlere bu konularda yardimci oldugunuz icin cok tesekkurler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Ahmet Bey. Evrak takip sistemindeki açıklamalardan net bir sonuç çıkarmak mümkün değil. İşleminizin durumunu bu açıklamalar ile anlayamayız.

 10. Adeviye yavuz

  Merhaba iyi akşamlar benim işleminde dosya kurula hazırlandı yazıyorbu ne demek

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Malulen emeklilik başvurusu mı yaptınız? Eğer öyle ise sağlık kuruluna gönderilmek üzere bekliyor anlamına gelir.

 11. naim

  merhaba 04.01.2021 tarihinde emeklilik müracaatında bulundum hala maaşım bağlanmadı dys sorgulamasında 72852 RED Diyor bu ne anlama geliyor anlayamadım öğrenebilirmiyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Emeklilik talebiniz Red edilmiş olabilir. Net bilgi için bağlı olduğunuz Sgk ile iletişime geçin.

 12. Mustafa kurt

  Merhaba ömer bey bir sorum olacak ben malulen emeklilik baş vuruşu yaptım 22ocak 2021 tarihinde en son 29 ocak ‘ta dys evrak takipte hastane sevk denildi bende bilgi almak için aradım tel açmadılar alo 170 i aradım bana baş vurun bulunmamaktır oysa bizat başvuruyu elden vermiştim 170 ten tekrar baş vuruşu yaptım sizce ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemeliyim teşekürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Alo 170 görmemiş olabilir sistemde. Başvuru yaptığınız sosyal güvenlik merkezinden son durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

 13. Turan

  4a günüm 1655 4b günüm 5400 gün yapılandırma yapıp borçlarının tamamını ödedim 4b esnaf emeklisi oldum ama dys sisteminde tek bir işlem kaldı sonuçlanmayan gün toplama ve hizmet birleştirme işleminde gelen evrak beklemede yazıyor. 3 aya yaklaştı hala değişiklik yok.İlk emekli maaşımi en düşükten 1500 TL aldım. İşlem tamamlandığında emekli maaşım artar mı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İşlem tamamlanmamış olsa emekli maaşınız bağlanmazdı. O kapanmamış bir evraktır. Takılmayın ona.

 14. Ayşe

  9/02/2021 tarihinde e develet üzerinden emeklilik basvurusu yapmama rağmen sgk dys uygulamasında kayıtlı evrak yoktur yazıyor bu ne anlama gelir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. E devlet üzerinden yapılan başvuru için ayrıca evrak sayı verilmiyor. Maaş bağlandığında ya da bir hareket olduğunda dys evrak sisteminde görünür.

 15. Mustafa hamza

  Merhaba balıkesirde yaşıyorum sigortam İzmir’de yattığı için malülen emeklilik işlemleri için evrakları izmire göndermemi belirtiler bende buradan verdikleri malüliyet tespiti için sağlık kuruluşuna sevk talep edilmem için evrakları izmire gönderdim 11.02.2021 tarihinde evraklar sgkya ulaştı dysden baktığımda gelen evrak beklemede gözüküyor bu durumda bana evrakmı göndericekler yada hastaneyemi öylece bekliyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hastaneye sevk edecekler sizi. Sevk yazısının bir sureti size bir sureti hastaneye gönderilir. Talebinizde en yakın hastaneye sevk edilmesini ilettiyseniz sizi en yakın hastaneye sevk ederler.

 16. Mesut

  Fiili Hizmet Süresi Zammına ait puantaj bilgileri Toplam Hizmet Süresine eklenip Emekli İkramiyesine yansıtılır mı? Emekli Aylığına yansıtıldı ama Emekli İkramiyesine yansıtılmadı?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu konu hakkında net bilgi sahibi değilim maalesef.

 17. Fatma

  Merhaba evrak takibi yapıyorum emeklilik için bugün şöyle birşey yazıyor hastane sevk işlemi diye ama bizim hastane raporumuz var ne yapmam gerekiyor? Rica etsem açıklayabilir mısınız?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Belki raporda eksik vardır kabul edilmediği için sgk sizi yeniden sevk ediyor olabilir.

 18. Oğuz Çetin

  Merhaba Ömer Hocam.4b emeklilik başvurumu yaptım.DYS’den evrak takibini yapmaya çalışıyorum.Sanırım ilçe ve il arasında yazışma yapılıyor;’Dosya İadesi’ne demek?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evrak sistemindeki açıklamalara çok takılmayın. Başvuru tarihinden en geç 1,5-2 ay içerisinde aylık bağlanmış olacaktır.

 19. Nihat

  Engelli emeklisiyim senedi olmadan emekliliğimin Kontrol muayenesi İstendi yeniden işlemlerim yapıldı Ve dys evrak takipte Gelen evrak dosyası kaldırıldı yazısı var sonuç bölümünde Dosyasına konuldu kapatıldı ibaresi var ne anlama geliyor bu rica etse.m

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Gelen her evrak böyle görünüyor. İşleminizin sonucunu bu kayıt bilgisi ile bilebilmek mümkün değil ne yazık ki.

  2. Can

   Merhabalar. Annem in 4a emeklilik günü 8nisanda doldu. 3670 gün. Doğum borclanmasi da öncesinde 24 martta yatirildi. 8nisanda dilekcemiz gönderildi. Evrak takibinde en son yapilan islem 13 nisanda aciklamada Ek-5 tarim borcu var red yazildi diyor. Oysa sigortada bizim borcumuzun kalmadigi sadece dogum borclanmasinin yatairalacigi söylenmisti günü gelince de dilekcesini vermistik. Herhangi mesaj da almadik ne yapmaliyiz

 20. Ayhan

  Gelen evrak dosyasına kaldırılmış açıklama bölümünde talep no 240247 yazıyor ne anlama geliyor

  1. Ömer Meriç

   Evrağın sayısı sanırım Ayhan BEY.

 21. neval

  Merhaba. Vefat eden sgk 4a emekli aylığı alan babamın maaşı için ölüm aylığına bağlı bulunduğum sgk’dan tahsis belgesi için başvurmuştum. Benden başka belge almadı bayan. Yaptığım başvuru esnasında yan masada oturan beyefendi kalkıp bayana tarif ettiği, tuhaflıklar yaşadığım için bir süre sonra telefonla arayıp işlemimi sorduğumda karşımdaki görevli evrağın kaybolmuş ya da yanlış işlem yapılmış olabileceğini söylediği için ben de edevlet üzerinden online başvuru yaptım fakat başvuru bitiminde 4/1a yakınlık derecesi 0, hak sahibi kısmında eşinden ve kendinden emekli kısımlarının işaretli olduğunu gördüm. 170 ve gerekli kurumlara sorduğumda bunun düzeltilmesi ile ilgili bilgi alamadım. Bilmiyorlarmış. Cimere yazdım sgk merkeze ilettiklerini söylediler. sgk dys mesaj geldi. emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü gelen evrak kaydı ile başvuru sürecinin başlamış olduğunu gördüm. Öğrenmek istediğim sgdan evrakla bizzat başvurduğum kayıt mı yoksa edevletten başvurduğum yanlış başvuru mu işleme alındı acaba? Nereden öğrenebilirim? Bir de yanlış form doldurmuş olsam bile birim kimlik bilgilerimiz ile doğru düzeltmeleri yaparak işleme devam eder mi acaba?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvurunuzu yeterli görürler ya da görmezler diye yorum yapmak yanlış olacaktır. Bir emeklilik başvurusunu neden bu kadar abartıp insanları yoruyorlar anlamadım. Yine de bağlı olduğunuz Sgkdan net bilgi alabilirsiniz.

 22. Öznur

  Merhabalar ben görünmeyen prim günlerim için 15.06.2020 de başvurdum ve ne kadar sürede sonuç alırım.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Nereye başvurdunuz Sgkya mı? Ne işlem yapılacağına ve başvuru yapılan sgknın işlem yoğunluğuna göre farklılık gösterir.

 23. Saim

  Ben 2018 yılında malulen emekli oldum ama 1 yıl geçerliydi tekrardan sağlık kurulu raporu istediler Şubat ayında tüm belgeleri hazırlayıp SGK ya gönderildi ama hala bir sonuç alamadık dys de bakıldığında işlem tamamlandı diyor sonunda 5 Mayıs tarihi var ne anlama geliyor SGK yi aradığımızda Kocatepe de diyor hala nasıl olacak bu daha çok bekliyecek miyim?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son oranı Kocatepe SGM belirler. Sonuç için beklemeniz gerekmekte.

 24. ZEKİ

  SÜPER HİZMET. UYGULAMAYI YAPTIRANLARA ve EMEĞİ GEÇEN HERKEZE ÇOK TEŞEKKÜRLER.

 25. Murat

  Arhadaslar dys ye guvenmeyin cunku guncellenmiyo ben 6 subatta basvurdum 14 subatta tahsis numaram ve 19 maas alacagimi ogrendim ama dys hala degismemis

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet bu konuda haklısınız. Çünkü tüm evrak süreçleri detaylı olarak girilmiyor sisteme.

 26. erdogan safak

  emeklilik basvurum ogrenmek istiyorum saygilarimla

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son durumu e devletten sorgulama yaparak ya da Sgkya sorarak öğrenebilirsiniz.

  2. Nuray

   Teşekkür ederim.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.