7256 SGK, Bağkur Yapılandırma Son Ödeme Tarihi Ne Zaman, Uzatıldı mı ?

2

7256 SGK, bağkur yapılandırma son ödeme tarihi ne zaman ? 7256 sayılı yasa kapsamında 2020/Ağustos ayı ve öncesi ödeme vadesi geçen sigorta prim borçları, isteğe bağlı sigorta borçları, bağkurda dondurulan hizmetlerin ihya borçları gibi birçok borç yeniden yapılandırılmıştı. Şimdi ise sıra ödemelere geldi. Yapılandırma hakkının devam edebilmesi için bağkur ihya dışındaki taksitlendirilmiş borçlar için ilk 2 taksidin eksiksiz olarak ve süresinde ödenmesi gerekiyor. Bağkur ihya yapılandırması ile diğer borçlardan peşin yapılandırılanların da yine son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekiyor.

 Son ödeme tarihi 31 Mart 2021

Tüm SGK prim borçları, bağkur yapılandırması ve 7256 bağkur ihya yapılandırması için son ödeme tarihi 31 Mart 2021 Çarşamba günü olarak belirlendi. Daha önce son ödeme tarihi 01 Mart 2021 ‘di ancak 1 ay süre ile uzatılmıştı. Almış olduğunuz ödeme planlarında 01 Mart 2021 yazıyorsa bile bunlar 31 Mart 2021 olarak sistemde güncellendi.

Son Dakika! 7256 SGK yapılandırma ödeme süresi uzatıldı mı ?

Şu an için son ödeme tarihi 31 Mart 2021. daha önce bu süre 1 ay uzatıldığından tekrar uzatılması zor gibi görünmekte. Ancak son dakika yapılandırma uzatımı hakkında bir gelişme olursa sayfamızda bilgilendirme yapılacaktır.

7256 SGK, Bağkur yapılandırma ödemeleri internetten ya da bankadan ödenebilir

7256 SGK yapılandırma ödemelerini tüm anlaşmalı bankalardan, ATM’lerden, mobil ve ya internet bankacılık kanallarından ya da SGK kredi kartı ile prim ödeme sisteminden kolayca ödeyebilirsiniz. Adım adım ödeme işlemi için 7256 SGK yapılandırma ödeme başlıklı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

2 Yorum
  1. taner

    Silinen günlerin borçları ödendi ancak şu an sisteme baktığımda silinen günlerin geri gelmediği gözükmekte. Bunlar ne zaman sisteme işlenir bu konuda bir bilgi var mı?

    1. Ömer Meriç

      Merhaba. Sistemde görünmeyebilir. Ancak SGK’dan bağkur ödeme ve hizmet cetveli dökümü alarak ihya edilen toplam gün sayısı kısmında görebilirsiniz.