Evlilik Tazminatı Hesaplama 2021

253

Evlilik tazminatı hesaplama brüt maaş üzerinden yapılır. Yazımızın devamında evlilik tazminatı alma şartları ve evlilik sebebiyle işten ayrılma tazminat hesaplama nasıl yapılır konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Evlilik tazminatı nedir ?

4a yani ssk kapsamında sigortalı olarak bir işverene bağlı çalışan kadın sigortalılara resmi nikah tarihinden itibaren en geç 1 sene içerisinde kendi isteği ile bile işten çıkması halinde ödenen kıdem tazminatı türüdür.

Evlilik tazminatı alma şartları nelerdir ?

Evlilik tazminatı hakkı elde edebilmeniz için işyerindeki toplam çalışma sürenizin en az 1 yıl olması ve resmi nikah tarihinden itibaren en geç 1 yıl içerisinde işten ayrılmanız gerekiyor. Evlilik tazminatı kadın çalışanlara ödenen bir tazminattır. Erkek sigortalılara ödenmez.Evlilik tazminatı için örnek dilekçe ve evlilik tazminatı alma şartları konusunda detaylar için evlilik tazminatı nasıl alınır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evlilik nedeniyle işten ayrılma ihbar süresi 2021

İşten çıkış nedeni evlilik sebebi ile bile olsa kanuni ihbar sürelerine uyularak önceden işverene bildirim yapılması gerekmektedir. Kanunda belirtilen ihbar sürelerine uymadan çıkış olursa işveren ihbar tazminatı talep etme hakkına sahiptir. Hemen https://sgkbilgisi.com/ihbar-tazminati-nedir-nasil-alinir/ sayfamızı ziyaret ederek işyerindeki çalışma sürenize göre ihbar sürenizi hesap edebilirsiniz.

Evlilik tazminatı yeni yasa 2021

Bildiğiniz gibi yeni kıdem tazminatı sistemine geçişle ilgili hazırlıklar devam etmekte. Kıdem tazminatı fon sistemi olarak adlandırılan yeni sistemde işçilerin her ay ki tazminat hakları bireysel kıdem tazminatı hesaplarına aktarılacak ve bu fonlarda değerlenecek. Şu an için sadece hazırlık aşamasında yani çıkan bir düzenleme yok. Yeni kıdem tazminatı yasasında evlilik tazminatı ile ilgili kısmın nasıl düzenleneceği şu an belirsiz.

Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi 2021

Evlilik nedeni ile işten ayrılış talebi ve tazminat dilekçesi örneği aşağıdaki gibi olabilir;

 • İşyerinizde …/…/….. tarihinden beri çalışmaktayım. …./…./…. tarihinde resmi olarak evlendim. 1475 S. Kanunun 14. maddesine istinaden tazminatımın ödenmesini talep ediyorum. İş sözleşmemin …/…./…. tarihi itibariyle feshedilmesini arz ederim. 

Evlilik tazminatı nasıl hesaplanır ?

Evlenip işten ayrılma tazminatı hesaplaması;

 • İşten çıkış tarihindeki son brüt kazancınız esas alınarak yapılıyor.
 • işten çıkış tazminat hesaplaması yapılırken brüt ücrete yıllık ikramiyenin brüt tutarı, aylık olarak size ödenen yol ve yemek yardımına ilişkin brüt tutarlar da dahil ediliyor.
 • Brüt evlilik iş çıkış tazminat hesaplaması yapıldıktan sonra net evlilik kıdem tazminatı hesaplamasını bulmak için damga vergisi kesintisi yapılır.
 • Evlilik için ödenen kıdem tazminatı brütü üzerinden damga vergisi kesintisi haricinde bir kesinti yapılmaz. Evlilik işten ayrılma tazminat hesaplamasında brütten çıkarılacak damga vergisi oranı %7,059’dur.
 • 2021 nikah tazminat hesaplaması yapılırken her bir yıllık çalışma için ödenecek en düşük tazminat tutarı brüt asgari ücrete göre hesaplanırken en yüksek ise 2021 yılında en yüksek emekli maaşını alan devlet memuruna bir yıl için ödenecek en yüksek ikramiye tutarı esas alınarak hesaplanır.

İşten ayrıldığınızda alacağınız işten çıkarma tazminat hesaplaması tutarı ve evlilik tazminatı ne kadar konusunda ayrıntılı bilgi için  işyerinde evlilik parası ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Asgari ücret tazminat hesaplama 2021

Asgari ücretli çalışan bir kadın için evlilik tazminat hesaplaması yapılırken 2021 yılında her bir yıllık çalışma karşılığında ödenecek brüt tazminat tutarı 3577,50 TL olacaktır. Asgari ücretten tazminat hesaplamasına göer çalışılan her bir yıl için ortalama net tazminat tutarı ise 3500,00 TL olacaktır.

Nikah çıkışı nasıl yapılır ?

Resmi nikahı çıkardıktan sonra en geç 1 yıl içerisinde işyerinize dilekçe ile başvurarak çıkış yapmanız gerekiyor. Çıkış başvurusu yapılırken kanuni ihbar sürelerine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kanuni ihbar sürelerine uyulmadan çıkış talebi verildiğinde işveren tarafından uyulmayan gün sayısı kadar ihbar tazminatı talep edilebilecektir.

Nikah çıkışı nasıl hesaplanır ?

Eğer evlilik tazminatı şartlarını sağlıyorsanız yani işyerinde en az 1 senedir çalışıyorsanız ve resmi nikah çıkarma tarihinden sonra 1 sene geçmediyse ihbar sürelerine de uyarak çıkışı hesaplamanız gerekiyor. İşyerinde çalışma süreniz;

 • 1,5 yıldan az ise 4 hafta önce,
 • 1,5 yıl-3 yıl arasında ise 6 hafta,
 • 3 yıldan fazla ise işverene 8 hafta önceden bildirim yapmanız zorunludur.
 • Eğer belirtilen ihbar sürelerine uymazsanız işveren evlilik nedeniyle işten ayrılma tazminat hesaplaması yaparken hak etmiş olduğunuz net tazminattan ihbar sürelerini kesebilir.
253 Yorum
 1. Deniz

  Merhaba 22. 08.2017 işe giriş sigorta tarihim. İşten çıkışım verilecek pandemi sebebiyle yasak olduğu için çıkışım 2 ay ertelenecek bu süre zarfında kısa ödeneğe başvurulacak. Çıkışım yapılırken kısa ödenek sebebi ile kıdem tazminatım düşük mü olur? Tüm haklarımı alabiliyor muyum (ihbar tazminatı, işsizlik maaşı gibi)? En son yatan brüt maaşım 3,696,75 TL.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazanca göre hesap edilir. Eğer son brütünüz 3696 TL ise bu tutar üzerinden hesaplama yapılır ve ödenir.

 2. Ebru

  Merhaba, ben 31 Mayıs’ta 2 senelik çalışmış olacağım ama 5 Haziran’da evlenip işten çıkacağım 3.200 TL maaş alıyorum ne kadar tazminat alırım ?
  Ve ben yıllık izinlerimi kullanmadım eğer kullanmadan işten çıkarsam onunda ücretini alabilirmiyim ?
  Şok markette çalışıyorum ..

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yıllık izinlerin de ücreti ödenir. Brüt maaşınız nedir ?

   1. Ebru

    Merhaba, brüt maasim 4.050.00

    1. Ömer Meriç

     Toplamda 8000 TL civarı ödeme alırsınız.

 3. Ece

  mayısın ortasında işten çıkmayı planlıyorum evlilik tazminatımı alıp. Evlilik tazminatı hesaplama da en son aldığım maaştan mı hesaplanıyor yoksa mayısta çalıştığım 15 günden mi hesaplanacak ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt maaşa göre yapılır hesaplama.

 4. Mlk

  Kışa çalışma ödeneğinden yararlandığım için hakkim kesilmeyecek mi toplam hesaplar misini giriş 2018 çıkış 2021 7 ay kco aldim

  1. Ömer Meriç

   Hayır toplam çalışma süresi esas alınır. O süreler düşülmez.son brüt üzerinden toplam çalışma süresi esas alınarak ödeme yapılması gerekiyor

 5. Mlk

  Merhaba ben 2018 yılında ise başladım halen o isterimdeyim 7 ay kco aldım eğer işten cikarilmam söz konusu olursa tanzimat hakkım nasıl hesaplanır kco almam etkiler mi alacağım hakları 2021 olarak çıkışı hesaplar mısınız buruttum 4999

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt maaşa göre hesaplama yapılır. Eğer son brüt 4999 TL ise çalıştığınız her ay için 413 TL ödeme yapılır.

 6. Ece

  İyi günler merhaba
  Bende birşey danışmak istiyorum mayısın ortasında işten çıkmayı planlıyorum evlilik tazminatımı alıp. Evlilik tazminatı hesaplama da en son aldığım maaştan mı hesaplanıyor yoksa mayısta çalıştığım 15 günden mi hesaplanacak ?

 7. Elif

  Merhaba işe 23.07.2019tarihinde girdim fakat nikah tarihim01. 07.2021de nikahım var 22gün için 2.senem yanar mı nikahtan sonra 22gün daha mı çalışmam gerekir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Nikahtan sonra işten çıkmak için 1 yıl süreniz olacak. İhbar sürelerine uyarak çıkmanız gerekmektedir.

   1. Elif

    Peki çıktım diyelim ayın 1inde 2senemin dolmasına 22gün kalıyo ya 2senenin tazminatını verirler mi yoksa 1senem yanarmı

    1. Ömer Meriç

     Ne kadar çalışma varsa o kadar ödeme yapılır. Neden ölsün ben onu anlamadım

 8. dilara

  merhaba özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyorum ilk işe girişim 01/09/2015 den beri sigortam yatıyor yeni iş yerime 22/07/2020 tarihinde girdim toplam 3 ay ücretsiz izin aldım iş yerimin zoru ile 01/08/2021 tarihinde nikah yapıp işten ayrılmak istiyoum tazminat alırmıyım bu 3 ay üğcretsiz izin engellermi sayılırmı 1 senedir çalışmış olmamda

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 1 yıl çalışma varsa engellemez diye biliyorum. Alabilirsiniz yani.

 9. Sude

  Merhaba 16.10.2018 işe giriş tarihim asgari ücret maasim 2021 ağustos ayında çıkmayı planlıyorum evlilik tazminatı ne kadar olur hesaplanabilir misiniz

 10. Ecem A.

  Merhaba
  03.07.2019 İşe giriş tarihim
  06.08.2020 Evlilik tarihim
  01.07.2021 tarihinde iş çıkışımı sağlayacağım.
  3800 TL Brüt SGK Ücretim.Ne kadar tazminat alırım acaba ?
  Şimdiden teşekkür ederim…

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 7542 TL ödeme alırsınız.

 11. Elif kocatürkmen

  Merhaba ben 03.10.2019 yilinda ise basladim. 11.10.2020 yılında evlendim. 30.04.2021 yilinda bu ay sonunda işten ayrilmayi düşünüyorum. Ne kadar kidem tazminati alabilirim. Birde sirkete isten cikacagimi bildirdigim an isten ayrilabilirmiyim şirket benden ihbar suresini beklememi yada ihbar tazminati ödememi isteyebilirmi? Çalıştığım firma şahısa ait bir firma o nedenle tedirginim hakkimi alamamaktan. Yardımcı olurmusunuz?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt maaşınızı yazarsanız ne kadar tazminat alabileceğimi hesaplayabilirim. İhbar sürelerine uyarak bildirim yapmanız gerekiyor çıkış tarihini . Uymadığınız takdirde işveren ihbar tazminatı talep edebilir. Evlilik nedeni ile işten çıkmanız durumunda tazminat ödenmesi kanuni zorunluluktur. İşveren ödemezse kanuni yollarla alırsınız.

   1. Elif kocatürkmen

    Cok teşekkür ederim.Brüt asgeri ücret 3557 sanirim. Yemek+yol ucretimde 500 tl.

    1. Ömer Meriç

     Yaklaşık olarak 5300 TL tazminat alırsınız.

 12. merve

  11.12.2019 tarihinde işe başladım 29.08.2020 tarihinde evlendim ve 10.07.2021 tarihinde evlilik nedeni ile işten ayrılmayı düşünüyorum . Evlilik tazminatım ne kadar olur ?
  Asgari ücretle çalışıyorm.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba.Yaklaşık olarak 5621 TL tazminat alırsınız.

 13. Damla

  05.01.2015 işe baslangıc ayrılma tarihi 01.07.2021
  Brüt maaş 8800 olursa tazmınat hesaplaması ne kadar olur

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tazminatınız tavanı geçtiği için tavan tutar esas alınarak hesaplanır. Bu durumda yaklaşık olarak 49500 TL kıdem tazminatı ödenmesi gerekiyor size.

 14. ESRA

  Merhaba
  19.09.2016 işe giris tarihim
  23.02.2021 nikah tarihim
  28.02.2021 isten cıkıs tarihim
  Ne kadar tazminat alırım ve asgari ücret aldım 4,5 yil boyunca. Teşekkürler..

 15. ESRA

  Merhaba
  İşe giris tarihim 19.09.2016
  Çıkış tarihim 28.02.2021 evlilikten dolayı çıktım
  23.02.2021 nikah tarihim ne kadar tazminat alırım ve ne kadar sürede ödenmesi gerekir.. Teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 15680 TL tazminat ödemesi alırsınız.

 16. Sibel

  Merhabalar ise giris tarihim 10.10.2018 evlilikden dolayi isten ayrilacagim nekadar tazminat alabilirim son odenen net brut 3600 isten 16.04.2021 tarihinde ayrilacagim ve evlilik tazminatida alma hakkim varmi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 8900 TL tazminat alırsınız.

 17. bengü

  10.06.2019 işe başlama tarihim . 29.05.2020 resmi nikah . marta itibaren 1 senedir kçö alıyorım . işten ayrılsam tazminat ve kıdem alabiliyormuyum 2019 brüt ücret maaşım 450 yemek 200 yol 2800 net maaş ve ne kadar

 18. begu

  Merhaba 10.06.2019 işe başladım resmi nikahım 29.05.2020 . ve şuan ücretsiz izin kçö almaktayım . işten ayrılsam ne kadar ücret alırım .

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazancınız nedir ? Asgari ücrete göre mi ödeniyor sigorta primleriniz ?

   1. begu

    evet

    1. Ömer Meriç

     Bu durumda çalıştığınız her ay için net olarak ortalama 295 TL civarında ödeme yapılır. Çalıştığınız toplam ayı bu tutarla çarparak yaklaşık tazminat tutarınızı hesaplayabilirsiniz.

 19. Özge

  Merhaba 05.10.2018 tarihi girişim evlilik tarihim 26.06.2020 evlilik tazminatına basvurmak istiyorum 10.05.2021 de cıkmak istesem ne kadar tazminat alırım yemek ücreti 250 tl brüt 3.577 tl teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 9200 TL gibi bir rakam ödenir.

 20. Sude

  Merhaba işe giriş tarihim 31.12.2014 çıkacağım tarih ise 31.05.2021. Geçen sene üç ay devlet destekli ücretsiz izinden faydalandım. Ulaşım nekadar bilmiyorum ama yemek parası aylık net 230 yatıyor. 6 günde kullanmadığım yıllık iznim var içeride. Nekadarlık bir tazminat alırım ?

  1. Sude

   Son alacağım maaşımda brüt 3700

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 23500 TL tazminat alırsınız.

   1. Sude

    Çok teşekkür ederim peki senemden dolayı 8 hafta öncesinde bildirmem gerekir mi yazınızda öyle geçiyor ama zorunlumu yoksa şirkete göre değişir mi ?

    1. Ömer Meriç

     Şirkete göre değişmez ihbar süresi. Buna uymak zorundasınız. En az 8 hafta önceden bildirmeniz gerekmektedir.

 21. Ayseun

  Merhaba 16.09.2017 den beri çalışıyorum 1 senedir kısa çalışma ödeneği alıyorum mayısın 25inde evlilik nedeniyle çıkışımı vermek istiyorum ne kadar ödeme alırım brüt 3577

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Çalıştığınız her bir ay için yaklaşık olarak 295 TL net tutarda tazminat ödemesi yapılır. Giriş ve çıkış tarihleri arasındaki toplam çalışma süresine göre hesaplama yapabilirsiniz.

 22. Müge

  Merhaba 01.11.2014 yılından beri çakışıyorum 05/04/2021 de nikahım olacak ne kasar tazminat alırım maaşım 3100

  1. Müge

   Brüt maaş 3577

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. Çalıştığınız her ay için ortalama 294 TL ödenir. Çalıştığınız toplam ayı bu rakamla çarpın.

 23. KÜBRA

  Merhaba
  işe giriş 05.09.2017
  işten ayrılış 08.06.2021 olacaktır. (evlilik nedeni ile)
  En son alınan brüt 4.295,86
  1 yıldır kısa çalışma ödeneği alıyorum bu tazminatımı etkiler mi ? Yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır tazminatı etkilemez kısa çalışma ödeneği. Son brüt maaşa göre hesaplanarak ödenir. Eğer brüt kazanç 4295 TL ise yaklaşık 14900 TL tazminat alırsınız.

 24. kübra

  merhaba
  işe giriş: 02.01.2019
  çıkış: 30.06.2021 olsa ne kadar tazminat alabilirim nikahımda haziran ayı içerisinde olacak aldığım maaş asgari ücret brüt 3.577,50 TL, net 2.825,90 TL ayrıca 600 TL de yemek ücretim var teşekkürler şimdiden.

  1. kübra

   ayrıca 18 mart 2020 ile 1 temmuz 2020 tarihleri arasında iş yerim kapalı olduğundan ücretsiz izin ödeneği aldım daha sonra prim günüm dolunca KÇÖ ile aralık-ocak-şubat ile bir kısmını çalıştığım şirket bir kısmını devlet yatırıyordu.

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 8875 TL ödeme alırsınız.

 25. Dilek

  12/02/2015 işe başlangıç tarihim
  09/03/2015 sigorta başlangıç
  Haziran 2020 evlendim
  Mart 2020 den beri kısa çalışma ödeneği alıyorum bunun dışında isyeri tarafından yatırılan sgk primim ve maaşım yok
  02/022021 tarihinde istifa etsem ne kadar tazminat alabilirim yatmayan sgk primleri ve ödenmeyen maaşım tazminata ilave edilirmi

  1. Ömer Meriç

   İstifa durumunda tazminat hakkınız olmaz maalesef.

 26. Dilek

  12/02/2015 tarihinde işe başladım sigorta başlangıç 09/03/2015
  Haziran 2020 de evlendim pandemi nedeniyle mart ayından beri kısa çalışma ödeneği alıyorum isyerinde yaklaşık bir senedir sgk primi yatmıyor ve kısa çalışma ödeneği dışında maaş alamadım ama resmi olarak cikisim yok evlilik nedeniyle 2 şubat 2021 de istifa etsem ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt asgari ücret üzerinden yıllık tazminatınız hesaplanır. Yani aylık ödeme çalıştığınız her ay için ortalama 295 TL olacaktır.

 27. öznur

  merhaba 2014 işe başlangıç ama 2019 2020 ye kadar 15 günlük yatıırlmış sigortam ekimde evlendim şimdi işten ayrılmak istiyorum ne kadar alırım evlilik parası

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız ne kadar?

 28. Gul

  20.11.2019 giriş yaptım. 08.11.2020 evlendim iki hafta senelik izin kullandım 20.11.2020 de ayrıldım senelik iznm 09.11.2020 basladı ne kadar tazminat nikah parası alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt maaşınız ne kadar acaba?

 29. Nehir

  Merhaba,

  04.02.2020 işe giriş tarihim. Son brüt maaşım 10.300. 2 senemi doldurup evlilik sebebiyle ayrılmış olsam diye düşünüyorum. Hesaplama neye göre yapılmaktadır? Ortalama ne kadar tazminat alırım?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kıdem tazminatı tavanı esas alınarak yapılır. Şu anda ayrılmanız halinde brüt yıllık maaşınız 7117 TL üzerinden hesaplanır.

 30. Nurr

  Merhaba 18.09.2019 işe girişim muhtemelen 31.07.2021 nikah olur 10.08.2021 de de çıkışım veririm şu an ki brüt ücretimde 4300 yıllık izinlerimi de hiç kullanmazsam ihbar kıdem içerdeki izin ve evlilik parası tahmini ne kadar gelebilir hepsini ayrı ayrı yazabilir misiniz ? teşekkür ederim şimdiden vereceğiniz bilgiler için

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 12800 TL tazminat alırsınız. Yıllık izinde kullanmadığınız kaç gün var ?

 31. AYŞE

  Merhabalar bürüt maasim =3.188,25
  Işe giriş =15.10.2018
  Nikah tarihim=12.06.2019
  Isten ayrılış =02.06.2020
  Yillik izini hic kullanmadim, evlilik izni de kullanmadim.
  Evlilik nedeni ile noter huzurunda dilekce gonderip isten ayrildim 6 ay oldu odeme yapilmadi nekadar ücret alirim?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık tazminat alacağınız 11600 TL olur. Yıllık izin için ayrıca hesaplama yapılması gerekir. 6 ay olduysa arabulucuya başvuru hakkınız doğmuş. Başvurabilirsiniz.

 32. Aysegül sarımehmet

  1 ağustos 2019 işe giriş 1 yıl 2 ay calışmışlığım var evlilik tazminatı ile ayrılsam ne kadar kıdem alabilirim. 19 temmuz 2020 evlendim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Asgari ücretten mi yatıyor prim?

 33. Hacer

  Merhaba ayni isyerinde 4 yildir calisiyorum askeri ucretle evlilik tazminati nekadar alirim tsk

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 4 yıl üzerinden yaklaşık olarak 11750 TL tazminat alırsınız.

 34. fındık

  Merhabalar işe girişim 1 eylül 2018 çıkış tarihim haziran 2021 şu anki brüt maaşım 3240 ne kadar evlilik tazminatı alırım acaba?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Haziran 2021’de de brüt kazancınız aynı olacaksa yaklaşık 8800 TL ödeme alırsınız.

 35. SKT

  Merhaba işe giriş 05.07.2004 , evlilik çıkışı 09.11.2020 . Brüt 15600 TL(Net : 9680 TL) . yıllık izin 120 gün . Ne kadar tazminat alırım? İş verene sözlü olarak ayrılışımdan 2,5 ay önce bilgi verdim. Bu yeterli midir?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yazılı olarak başvuru yapsaydınız daha iyi olurdu tabi. Brüt ücretiniz tavan tazminatın üzerinde olduğundan her bir yıllık çalışma karşılığı brüt tazminat tutarı 7117 TL olacaktır. Ortalama olarak 115.000 TL civarında bir tazminatınız olacaktır. Yıllık izin ücreti hesaplama sayfamızdan ayrıca alacağınız senelik izin ücretini hesaplayabilirsiniz.

 36. Elçim

  Merhaba
  20/05/2016 tarihinden itibaren çalışmaktayım 20 gün yılık iznim var brüt 3950 Tl evlilikten dolayı işten ayrılacağım
  Ortalama ne kadar tazminat alırım tskler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tazminat ve yıllık izin ödemesi ortalama 18 bin TL civarı olacaktır.

 37. Salih

  2013 mart ayından beri aynı iş yerin de çalışmaktayım yıllık izni 5 gün veriyorlar.sgk asgari ücretten yatıyor .3250 tl +prim alıyorum .

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Brüt maaş bilgisi gerekli. Son ya da ortalama brüt maaşınızı yazar mısınız.

 38. Ayse

  Peki yılda bir kez aldığım prim ödemem falan tazminat hakkına eklenir mi

  1. Ömer Meriç

   Yok düzenli ödeme olmadığı için dahil edilmez.

 39. Ayse

  İşe giriş tarihim 01 temmuz 2010 işten cikisim 01 Ekim 2020 brüt ücretim 6000 Tl

  1. Ömer Meriç

   Yaklaşık 61500 TL tazminat alırsınız.

 40. Ayse

  Merhaba 10 yıldır aynı işyerinde çalışıyorum, brüt kazancım 6000 TL .Evlilik nedeni ile işten ayrilirsam ne kadar tazminat alabilirim? Ayrıca son 4 yıldır yılda bir kez pirim alıyorum , en son aldığım prim brüt ücretim 5000 TL

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tam olarak kaç ay çalışmanız var? Hesaplamayı 5000 mi yoksa 6000 Üzerinden mi yapayım?

 41. ÇİLEM

  merhaba şuan virüsten dolayı işçi çıkarma yasağı olduğundan dolayı bu yasak 3 ay süreli olarak 17.07.2020 tarihinde sona erecektir. bu arada gebeyim. tahmini doğum sürem 1-10 ağustos arası.
  20.06.2020 nikah çıkışı yapılıp 21.06.2020 başka bi işyerinde sigortalı olup 1 ay süreli çalıştıktan sonra 20.07.2020 tarihinde işveren tarafından işten çıkartıldığında işsizlik hakedebiliyormuyuz.
  gebe olmamın ve bunun sigortada görünmesinin işsizlik hakedebilmekle bir bağlantısı varmı dır ?
  şimdiden teşekkür ederim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet dediğiniz şekilde olursa işsizlik maaşı alırsınız. Ancak işten çıkacağınız için SGK analık ödemesinden yararlanma hakkınız olmayacaktır.

 42. Asel

  Selam aleykum özel sektörde çalışıyom brüt ücretim 3403 lira yol yemek toplam480 lira
  Işe giriş 02.01.2019 işten çıkacağım zaman 30.06.2020 net ne kadar alırım tazminat

  1. Asel

   Evlilik nedeniyle cikiyorum

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 4800 lira evlilik tazminatı alırsınız.

 43. Gulcan

  07.09 2016 giris 24.04. 2020 cikis 2600 brut

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt asgari ücret 2943 lira. Bu hesaba göre ortalama 10450 lira civarı ödeme alırsınız.

 44. Ayten

  20.03.2019 da işe başladım brüt maaşım 4.100 tl artı 200 tl yol ücreti alıyorum 03.04.2020 de işten ayrılırsam ne kadar evlilik tazminatı alırım ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 4500 lira civarında olur tazminatınız.

 45. Özlem

  Merhaba ben 02.11.2017 de işe başladım 20.04.2020 de evleneceğim brüt asgari ücret ne kadar alırım ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 7050 lira tazminat alırsınız.

 46. Elif çetin

  Teşekkür ederim.söylediğiniz ortalama rakamlar bet değil mi?

  1. Elif çetin

   Bet değil net yazacaktım pardon

  2. Ömer Meriç

   Net tutara yakın belirttiğimiz tutar. Tam olarak aynı tutarı tutturmak imkansız:). 1 günlük fark bile tutarı değiştirir.

   1. Elif çetin

    Tabi haklısınız net olması benim için yeterli .emeğinize sağlık.

    1. Ömer Meriç

     Rica ederim. Saygılar.

 47. Elif çetin

  Merhabalar, ben 30 haziran 2011’de işe girdim. 30 mart 2020’de ayrılışımı yapacagım. Şirkete önceden bildirmiştim. 6400 brüt maaşım var. Yemek ticketım aylık 1000 TL brüt. Bir de bu üç ay için 6000 TL brüt primim yatacak. 17 iş günü de iznim var . ne kadar tazminat alabilirim?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt maaşınızı 6400 olarak esas aldığımızda ortalama 55000 lira civarı tazminat almanız gerekir.

 48. İlkay

  01.02.2016 işe girişim, 01.09.2020 de nikah ile çıkıcam. 5600 tl brüt ücretim + 500 tl yemek kartına yatıyor. Ne kadar tazminat alırım ve ne kadar önceden işyerine bilgi vermem gerekir?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. En az 8 hafta önceden bildirim yapmanız gerekiyor. Toplamda 25500 civarı tazminat alırsınız.

 49. Seher

  Merhabalar;
  İşe giriş tarihim: 16.06.2018, İşten çıkacağım tarih; 30.04.2020 brüt maaş: 5.175 TL evlilik sebebi ile ne kadar tazminat alabilirim.
  Teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 9500 TL civarında olur tazminat ödemeniz.

 50. Elif Çınar

  Merhaba 2 yıllık çalışanım evlendikten sonra yıllık iznimi kullanıp hiç çalışmadan istifa dilekçesi verirsem evlilik tazminatı ve bütün haklarımı alabiliyor muyum, ayrıca ihbar süresini ne zaman başlatmam gerekiyor. Teşekkürler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İhbar sürelerine de uymanız gerekiyor. Yani en az 2 hafta önceden işverene dilekçe vermelisiniz çıkış tarihini bildirmelisiniz.

 51. Hatice

  Merhaba işe giriş tarihim 01.01.2016 çıkış tarihim 01.04.2020 olacak brütün 3361 TL ne kadar evlilik tazminatı alırım? Ve gebelik bu duruma engel midir?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 14500 TL tazminat alırsınız. Gebelik evlilik tazminatına engel değil.

 52. Süneyye Balli

  Merhaba ben 17/07/2014 tarihinde beri çalışıyorum 06/01/2020 tarihinden evlilik nedeni ile çıkıcam kaç para alırım tazminat

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Çıkış tarihini yanlış mı yazdınız acaba?

 53. Büşra

  Merhaba ben 11.06. 2016 da ise girdim evlilik sebebi ile isten cıkıcam 11.06.2020 de ne kadar tazminat alırım acaba

 54. Aslı

  MERhaba , işe girişim 01.08.2018 işten çıkışım 31.05.2020 olacak, brüt maaşım 2.943 evlilik tazminatı ben kadar alırım acaba ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 5100 TL alırsınız.

 55. Nurten

  Merhabar 30.11.1017 iş girişim 01.05.2020 iş çıkışım olacak evlilik sebebi ile ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt maaşınız ne kadar?

 56. songül

  Merhaba,
  işe giriş tarihim : 01.01.2014 işten çıkış tarihim 01.11.2020 ne kadar evlilik kıdem tazminatı alırım bürüt maaş asgari ücret üzerinden
  Teşekkürler. iyi çalışmalar…

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Yaklaşık 19 bin lira tazminat alırsınız.

 57. Ece

  Merhaba,
  Son brüt maaşım; 3.328,07
  10 Aralık 2018 giriş,
  28 Ocak 2020 Nikah
  01 Nisan 2020 kesin çıkış’lı iş yerimden sizce tahmini ne kadar Nikah parası tazminatı alırım,
  Kolay gelsin iyi çalışmalar.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 3900 TL tazminat alırsınız.

 58. *****

  Merhaba. Huzurevi ve yaşlı bakım rehabilitasyon merkezinde ek dersli olarak çalışıyorum. İstenilen şartları taşıyorum. Ek dersli olarak evlilik tazminatı alma hakkım var mı?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer Kurumunuzun istisnai bir uygulaması yoksa ve sözleşmenizde de aksi bir hüküm yoksa alabilirsiniz sanırım. Ama yine de Kuruma bir sormanızı öneriyorum.

 59. Mrymrkn

  Merhaba,
  09.09.2016 tarihi iş giriş tarihim 01.03.2020 çıkış tarihim evlilik kidem tazminati ne kadar aldım. Brüt maaş asgari ücret uzerinden yol brut 199 tl birde yemek kartına 430 tl olarak ödeniyor.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 10200 TL tazminat alırsınız.

 60. Kübra

  21.08.2018 işe giriş tarihim 26.02.2020 çıkış tarihim son aldığım maaş 2500 TL oldu evlilik sebebi ile istifadan ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt maaşınız ne kadar ? Tazminat hesaplaması brüt maaş esas alınarak yapılmakta.

 61. Ayse

  26temmuz 2018 işe giriş tarihim
  1mayis 2020 çıkış tarihim maaş askeri ücret 6gunde yıllık iznim var
  Nikah nedeniyle çıkışta ne kadar alırım

 62. Ayse

  24temmuz 2018 yılında girdim 1 Mayıs 2020 tarihinde çıkış yapicam bürüt maaşım 1945 tl ne kadar nikah parası alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt 1945 olamaz. En düşük 2943 şu an. 2943 üzerinden hesaplarsak ortalama yaklaşık 5350 TL tazminat alırsınız.

 63. Çilem

  04.07.2018 işe giriş tarihim 31.03.2020 işten çıkış tarihim sgk brüt 3800 ne kadar evlilik tazminatı alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 6200 TL tazminat alırsınız.

 64. Ayse

  Merhaba
  Aylık brüt maaşım bu yılki 3110 TL
  İşe giriş tarihim 14.06.2017 çıkış ise 15.05.2020
  Yaklaşık ne kadar tazminat ödenir teşekkürler..:d

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 9300 TL civarı alırsınız.

 65. Derya çelikbilek

  Merhaba.kolay gelsin.01.03.2019 tarihinde sezonluk olarak işe basladim..süre dolunca 01.11.2019 tarihinde cikis yapildi, ayni gün is sözlesmem yenilendi ve kadroya kaldim.asgari ücret aliyorum.evlilik nedeniyle mayis basinda isten ayrilirsam ne kadar tazminat alabilirim?kadroya kalmadan önceki aylar da dahil edilecek midir?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt ücretiniz nedir ? Kadrolu olmadan önceki süreler için tazminat ödenir mi bilemiyorum ? Sözleşmenizde yer alan hükümlere bağlı bu durum.

   1. Derya çelikbilek

    Cevabiniz icin cok tesekkürler.Kusura bakmayin yazmayi unutmuşum.Brüt maaşim 2.943 lira.eger veriliyorsa tahminen ne kadar olur?

    1. Ömer Meriç

     Şöyle cevaplayım o zaman. Çalıştığınız her ay için ortalama 243 TL ödenir. Siz buna göre sözleşmeli ve ya kadrolu olarak çalıştığınız süreler için alabileceğiniz ortalama tazminatı hesaplayabilirsiniz.

     1. Derya çelikbilek

      Teşekkürler Ömer Bey:)

     2. Ömer Meriç

      Rica ederim:). İyi günler dilerim.

 66. Hülya

  Merhaba ,
  Ise giris 29.12.2016 çıkış 13.03.2020 4500 brüt ücret.Ay ortası çıkışlarda tazminat ödemesi fark ediyor mu ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Bir önceki soruda 2015 yazmışsınız. Eğer işe giriş 2016 ise bu durumda bir önceki cevabımda belirttiğim tutardan yaklaşık 4500 TL daha az alırsınız.

 67. Hülya

  Merhaba ,
  29.12.2015 tarihinde is başlangıcı, 13.03.2020 de çıkışım olacak .maas hesaplaması 13 gün üzerinden mi olacak yoksa bir önceki ayın tam maaşi üzerinden mi .brüt ücretim 4500 tl

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 19000 TL evlilik tazminatı alırsınız. Çalıştığınız tarihe kadar olan maaşlar ise ayrıca ödenir.

 68. Dilruba

  Merhaba 14.02.2018 işe başlayış tarihi evililik nedeniyle temmuz 2020 de işten çıkmayı düşünüyorum asgari ücret maaşım hesaplar mısınız

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 6100 TL civarında ödeme alırsınız.

 69. Merve

  Merhaba, ilk işe başlangıç tarihim 01.11.2018. İlk 3 ay işkur sürecindeydim. Kadrolu başlangıç tarihim 27.01.2019. Brüt tutar 2943. Bulunduğum şirkette prim var fakat karneye göre veriliyor ( örneğin a karne aldım 300 tl gibi) yani onun tazminata ekleneceğini sanmıyorum. Bildiğim kadarıyla kadrolu başlangıç tarihinden itibaren evlilik tazminatı hesaplanıyor. 01.03.2020 de işten çıksam ne kadar tazminat yatar? Şimdiden teşekkürler…

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 3300 TL civarı ödeme yapılır.

 70. Leyla

  Düğünümüz yurtdışında olacak ve düğünden sonra yurdışında yaşamaya başlayacağım. Yıllık iznimden kalmadığı için evlenmeden bir hafta önce işlerimi toparlamak için bir hafta rapor alıp öyle yurtdışına çıkacağım. Bu durumda tazminat alabilir miyim

  1. Ömer Meriç

   Raporlu iken işten çıkamazsınız. Resmi nikahı çıkardıktan sonra talepte bulunmanız gerekir. İşleri halletmek için rapor almaktan bahsediyorsanız alabilirsiniz.

 71. Leyla

  Merhaba.
  Evlenmeden bir hafta önce rapor alıp evlendikten bir gün sonra işten ayrılsam kıdem tazminatına hak kazanır mıyım. İş yerinde 18 aydın çalışıyorum brütüm 3.000. Ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Neden rapor alma gereği duyuyorsunuz onu anlayamadım. Zaten 1 yıldır çalışıyorsanız evlilik sebebi ile işten çıktığınızda tazminat ödenmesi zorunludur.

 72. Sultan ceyhan

  Merhaba ben 24.04.2018 08.02.2020 tarihinden beri asgari ücretle çalışıyorum ne kadar nikah parası alabilirim?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 5300 TL tazminat alırsınız.

 73. Gülbahar

  Merhaba yeni evlendim ve 1.06.2018 den beri çalışıyorum.Doğum parasıyla evlilik tazminatını aynı anda alabiliyor muyum yoksa evlilik parası yanar mı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evlilik tazminatı ile doğum parası birbirinden farklı şeyler. Evlilik tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde işten çıkmanız halinde işveren tazminat öder. Doğum parası ise sgknın ödediği bir ödenek. Doğumdan önceki son 1 yıl içerisinde en az 90 gün ssk olması ve aktif çalışıyor olmanız gerekiyor. Eğer bahsettiğiniz şey sgk doğum parası ise tabi.

 74. Ülkü

  Bu arada asgeri ucret aliyorum 2943 brüt

 75. Üllü

  Merhaba 01.08.2016 giriş
  çıkiş 02.08.2020 ne kadar tazminat alirim? Yillik iznimle beraber.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 5800 TL civarında tazminat alırsınız.

 76. Bade

  Merhaba ;
  28.08.2004 te işe girdim 05.02.2020 evlilik nedeniyle işi bırakmayı düşünüyorum.evlilik tazminatım ne kadar olur ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt ücretiniz ne kadar? Asgari ücret üzerinden mi yatıyor?

 77. Nur

  Merhaba 01.02.2017 giriş 30.01.2020 çıkış
  Brüt 1600 evlilik tazminatı ne kadar alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt 1600 olmaz. Şu anda en düşük 2943 TL. Brütünüzü tekrar kontrol edim.

 78. ceyda

  merhaba işe giriş tarihim 07.01.2016 brüt maaşım 4089 tl ne kadar alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bugün işten çıkmanız durumunda alabileceğiniz yaklaşık tazminat tutarı 15.300 lira olacaktır.

 79. Elif

  Merhaba 🙂 SSK giriş tarihi 08.09.2017 çıkış muhtemel 24.07.2020 ne kadar tazminat alırım?

  1. Elif

   Asgari ücret alıyorum bu arada

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. 2020 asgari ücret esas alınarak hesaplama yapılacak. Tahmini olarak 8 bin civarı tazminat alırsınız.

 80. GİZEM

  SSK GİRİŞİM 01/09/2016 ÇIKIŞIM 31/08/2019 OLACAK 2558 TL DEN YATIYOR SSK KAÇ PARA TAZMİNAT ALA BİLİRİM EVLİLİK ÇIKIŞI OLACAK

  1. Ömer Meriç

   7600 lira civarında tazminat ödenmesi gerekir size.

 81. Büşra

  Merhaba 22.09.2011 de girdim , 30.08.2019 da cıkıcam son maasım 3000primde aldım bu ay 1500 TL nekadr cıkış alablrm

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hesaplama yapabilmem için brüt maaşınız gerekiyor. Son brüt maaşınızı yazar mısınız ?

   1. Büşra

    4000 brüt

    1. Ömer Meriç

     Merhaba Büşra hanım tekrar. Yaklaşık olarak 31700,00 lira civarında tazminat alırsınız.

     1. Büşra

      Teşekkür ediyorum bu prime ek kazanclar dahil deil dimi, mesai prim gbi verilen ücretler, yemek, yol vsss

     2. Ömer Meriç

      Prime esas kazanca dahil olanlar tazminat hesabına dahildir. Bazı istisnalar hariç.

 82. Sbr

  Merhaba işe giriş 26/3/2018
  Çıkış 14/9/2019 olacak maaş asgari ücret evlilik tazminatı ne kadar olur .

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 3800 lira tazminat hakkınız olur.

 83. Seda Yener

  Merhaba;
  15 Ocak 2015 tarihinde işe başladım. 2020 yılında da evlilik nedeniyle işten ayrılmayı düşünüyorum.
  Ne kadar bir tazminatım olur acaba yardımcı olur musunuz.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu hesaplama için brüt maaşınız gerekiyor. 2020’de işten çıkış tarihindeki brüt kazancınız ile tekrar yazmanız halinde hesaplama yapılır.

 84. Devrim artuk

  Merhaba işe girişim 15 Mayıs 2006 çıkış ise 30 Kasım 2011. Nikah tarihi 13 subat 2011. Ben işten çıkarken Tazminatımı elden nakit aldım diye imza attirdilar. Şimdi paramiz yok daha sonra odeyecegiz dediler. Şahidim de var. Özel şirkette 1000 tl maaşla çalışıyordum. 8 yıl geçti odemediler. Dava açsam sonucu ne olabilir. Yada başka bir öneriniz varmi. Tesekkurler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Öncelikla arabulucuya gitmeniz gerekiyor. Oradan sonuç alamazsanız dava açmanız lazım. Zaman aşımı süresi 10 yıl. 10 yıl dolmadan başvuru yapmalısınız.

 85. Selma

  Merhaba
  İlk işe giriş tarihim 01.02.18 çıkış tarihim 31.03.19 maaş asgari ücret evlilikten dolayı çıkış alacağım tazminatın hesaplanmasını ve işten 31 martta çıkartılirsam alacağım tazminatın hesaplamasini Rica ederim
  Saygılar.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 2750 TL tazminat ödenmesi gerekir size.

 86. SELİN

  MERHABA KOLAY GELSİN
  20.02.2018 GİRİŞ 15.08.2019 DA ÇIKIŞ OLUCAK
  ASGARİ ÜCRET + AGİ .15 GÜNLÜK DE İZİN HAKKIM VAR.
  EVLİLİKTEN DOLAYI ÇIKIŞ YAPICAM. HESAPLAYABİLİR MİSİNİZ. TEŞEKKÜRLER 🙂

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tazminat alacağınız yaklaşık 3800 TL, yıllık izin alacağınız da 1000 TL civarı olacaktır.

 87. Dilek

  İşe giriş tarihim 15.08. 2016 çıkış tarihim 20.03.2019 ilk bi sene bankaya 1630 ikinci sene 1850 busenede daha belli deil ama 2150 olacak heralde yada 2191 tl
  Evlilikten dolayı çıkış veriyorum hesaplarmisiniz 🙂

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazancınız gerekli Dilek HANIM hesaplama için.

 88. açelya

  merhabalar ;

  ilk işe giriş tarihi : 12/10/2016
  işten ayrılma tarihi :08/ 03 /2019

  maaş asgari ücret olarak ödeniyor

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 6200 TL civarında alırsınız.

 89. Ayse

  Merhaba ;

  İlk işe giriş tarihi : 01/02/2018
  İşten çıkış tarihi: 01/07/2019
  Evlilik sebebi ile işten ayrılma
  Maaş asgari ücret.
  Lütfen cevap veriniz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba daha önce de cevapladım ama sanırım görmediniz. Yaklaşık 4000 TL civarında tazminat ödenmesi gerekir size.

 90. Ayse

  Merhaba
  İlk işe giriş tarihi : 01.02.2018
  Çıkış tarihi: 01.07.2019
  Maaş asgari ücretten ödeniyor
  Alacağım evlilik tazminatı ne olur ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 4320 TL tazminat alırsınız.

 91. KÜBRA

  İŞE GİRİŞ 01/09/2016
  ÇIKIŞ 01/09/2019
  EVLİLİK SEBEBİYLE ÇIKIŞ NE KADAR TAZMİNAT ALIRIM ASGARİ ÜCRETTEN ÖDENİYOR.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 9200 TL tazminat alırsınız.

   1. kübra

    evlilik sebebiyle çıktığım zaman işsizlik maaşı ala biliyormuyum. ve işsizlik maaşı neye göre hesaplanıyor

    1. Ömer Meriç

     Maalesef işsizlik maaşı alma hakkınız olmuyor.

 92. Yeliz

  Merhaba ;

  İşe giriş tarihi : 30.01.2017
  Çıkış tarihi : 17.06.2019 Asgari ücretten ödeniyor. Aylık yol parası 205 tl.
  Alınacak evlilik tazminatı ne olur ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 7400 TL tazminat ödemeniz olacaktır.

 93. Emine

  20.10.2015 işe giriş tarihim evlilik nedeniyle 15.07.2019da çksam aylık ücret 2110 nekadar alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 11500 TL alırsınız. Asgari ücret brüt 2558 TL. Brüt bu tutar altından hesaplanamaz.

 94. Senem

  Merhaba,
  Evlilik tarihi 21/02/2018
  Ayrılma tarihi 20/02/2019

  Toplam tecrübe 12 yıl brüt 4700 ne kadar tazminat alırım .kullanılmayan yıllık iZin 35 gün
  Teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 12 yıl mı 12 ay mı?

   1. Senem

    Merhaba 12 yıl 3 ay

    1. Ömer Meriç

     Bu durumda yaklaşık 57 bin lira tazminat alırsınız.

 95. Esra

  Merhaba işe girişim 08.08.2016 evlilikten çıkışım 20.06.2019 brütüm 3.574

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 10600,00 TL tazminat alırsınız.

 96. AFRA

  merhaba, benim durumum biraz karışık 15.01.2011 giriş ,01.06.2012 tarihinde iş yeri el değiştirdi çıkış oldu bu süreçte 6 ay sigorta primim yatmadı.yalnız aynı iş yerine 01.01.2013 tarihinde yeni işyeri ünvanıyla yani 6 ay sonra tüm haklarım devredilerek geri giriş gösterildim. 8 yıl 3 ay aynı işte çalıştım ama 6 ay o arada boşluğum var işkur sorduğumda 6 aydan önceki 1,5 yıllık hakkın devredilecek işe girişimin yapıldığını söyledi. nikah sebebiyle çıkışım 30.03.2019 olacak. asgar ücretten yatıyor maaşım 2020tl olarak.teşekkürler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Normalde 6 aylık süre için de ödeme yapılması gerekiyor. Ama işveren nasıl hareket eder bilemiyorum tabi. Kazanç 2019 yılı asgari ücret üzerinden yani 2558,40 TL üzerinden hesaplanması gerekiyor. Bu durumda çalıştığınız her ay için ortalama 254,00 TL gibi bir rakam ödenmesi gerekir.

 97. gizem

  01/09/2016 giriş 01/10/2019 çıkış olacak evlenip öylemi çıkmam gerekiyor ve asgari ücretten yatıyor primler ama 1800 alıyorum maaş ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Resmi nikahı çıkartmanız gerekiyor. Asgari ücretli iseniz işyerinde çalıştığınız her ay için yaklaşık 254 TL tutarında tazminat ödenmesi gerekir size.

   1. gizem

    Olduki iş veren tazminat vermeyi kabul etmedi ve çıkışımı kendim istifa etmiş gibi gösterirse bu durumda ne yapmam gerekiyor

    1. Ömer Meriç

     Tazminat vermeme gibi bir hakkı yok. Kanunen size tazminat ödemek zorunda. ödemezse gereğini yaparsınız siz de.

 98. Denuz

  Merhabalar işe giriş tarihim 02.06.2017 evlilik nedeniyle çıkış yapicam 18.02.2019 çıkış ne kadar alirim tazminat. 2018 yilindan 7 günlük senelikiznim var

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız nedir acaba ?

 99. buket

  merhaba 3100 brut maasım 4 yıl 9 ay oldu evlılık cıkısı yaparsam ne kadar tazmınat alırım,tesekkurler,syg.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 14.613,00 TL ödeme alırsınız yaklaşık olarak.

 100. Gülcihan

  Merhaba işe giriş tarihim 05.17.2016 çıkış tarihim 03.03.2019 olacak 08.03.2018 de evledim çıkış tarihim sorun olur mu asgari ücretle çalışıyorum ne kadar tazminat alabilirim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 7200 TL tazminat alırsınız.

 101. Damla

  Merhaba;
  30.09.2016 işe giriş, 31.01.2019 işten çıkış. Evlilik nedeniyle ayrılacağım. Asgari ücret. Herhangi bir ek ödeme yoktur. Ne kadar tazminat alabilirim? Ayrıca Ocak ayında 15 gün mecburi izin ve 3 gün raporum var. Alacağım tazminati etkiler mi?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Rapor ve izin etkilemez. Ortalama 5900 TL civarında tazminat alırsınız.

 102. BAHAR

  Merhaba
  İşe giriş tarihim 03.02.2016 işten çıkmak istediğim tarih 31.01.2019 brüt ücret 2568 tl dir. Nikah çıkışı yapmak istiyorum. Alacağım ücret ne kadardır?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 7600 TL civarında tazminat ödenmesi gerekir size.

 103. hulya

  Evet asgari ücret ile calisiyorum

  1. Ömer Meriç

   Yaklaşık 5000 TL tazminat alırsınız.

 104. hulya

  07.02.2017 işe giriş tarihim 02.02.2019 çıkış evlilik nedeniyle çıkışta tazmianat miktatrını ögrnebilirmiyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. ASgari ücretli mi çalışıyorsunuz ? Değilse son brüt kazancınız nedir ?

 105. Melek

  Merhaba işe giriş tarihim 10.9.2016, işten ayrılış tarihi 25.6.2019. Bürüt maaşımdan tam emin olamıyorum çünkü bankaya yatan maaşlarımızaek elden de ücret alıyoruz ama ortalama olarak 2500 tl dersek ne kadar tazminat alırım?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 7000 TL civarında tazminat alırsınız.

  2. Serife

   Merhaba ise başlama tarihim 18.07.2016 çıkış tarihim 30.04.2019 toplam bürüt maaşım 3500 yıllık brüt ikramıyım 37.000 acaba ne kadar evlilik tazminati hakediyorum. Tesekkurler

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Bu durumda sizin tazminat hesaplaması tavan tutarı göz önünde bulundurularak yapılmalı. Yaklaşık 16000 TL civarında tazminat ödenmesi gerekir size.

 106. Elif

  16.04.2015 , 28.02.2019 evlılık sebebiyle işten ayrılma . Nekadar tazmınat alırım .

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazandınız nedir hocam asgari ücret ile mi çalışıyorsunuz ?

 107. Aslıhan

  Merhaba giriş tarihim 23.04.2017 çıkış tarihim 23.05.2019 brut maasim 2200

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt maaş 2019 yılı için 2558 TL oldu. Tazminat bu tutardan hesaplanır. Yaklaşık 2700 TL alırsınız.

   1. Asya

    Merhaba girişim 22.09.2018 çıkış tarihim 24.09.2019 olacak ne kadar alirim

    1. Ömer Meriç

     Merbaba. Brüt maaşınız ne kadar ?

     1. Asya

      Asgari ücret

     2. Ömer Meriç

      Çalıştığınız her ay için ortalama 254 TL gibi bir rakam ödenir.

 108. Leyla öztunç

  Merhaba benim işe girişim 01.10.2013 işten çıkışım 05.02.2019 tarihi olacak günlük brüt 3.099,07 tl dir ayrıca bağlı olduğum kurum sendikasıda her ay benim maaşımdan aidat kesmektedir. Ne kadar tazminat alacağım?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 17.000 TL tazminat alırsınız.

 109. Hilal

  Merhaba, işe giriş 11.07.2015 çıkış 28.02.2019 tarihinde olacak 15 gün yıllık iznim var brüt maaşım 2558 toplam ne kadar evlilik tazminatı alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 9100 TL tazminat alırsınız.

 110. Fatma

  Merhaba 26 01.2017 giriş tarihini
  Çıkış 01.02.2019 ılıcak
  28 günlük yıllık İznimde var
  3800 brüt ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 7900 TL tazminat alırsınız.

   1. Öznur

    Merhaba 4 yıllık çalışanım evlilik nedeni ile ne kadar tazminat alırım maaşım asgari ücret

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Yaklaşık 10200 TL tazminat alırsınız.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.