Evlilik Tazminatı Hesaplama 2022

534

Evlilik tazminatı hesaplama brüt maaş üzerinden yapılır. Yazımızın devamında evlilik tazminatı alma şartları ve evlilik sebebiyle işten ayrılma tazminat hesaplama nasıl yapılır konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Evlilik tazminatı nedir ?

4a yani ssk kapsamında sigortalı olarak bir işverene bağlı çalışan kadın sigortalılara resmi nikah tarihinden itibaren en geç 1 sene içerisinde kendi isteği ile bile işten çıkması halinde ödenen kıdem tazminatı türüdür.

Evlilik tazminatı alma şartları nelerdir ?

Evlilik tazminatı hakkı elde edebilmeniz için;

 • İşyerindeki toplam çalışma sürenizin en az 1 yıl olması ve resmi nikah tarihinden itibaren en geç 1 yıl içerisinde işten ayrılmanız gerekiyor.
 • Evlilik tazminatı kadın çalışanlara ödenen bir tazminattır. Erkek sigortalılara ödenmez.
 • Evlilik tazminatı için örnek dilekçe ve evlilik tazminatı alma şartları konusunda detaylar için evlilik tazminatı nasıl alınır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evlilik tazminatı için gerekli evraklar nelerdir ?

Evlilik tazminatı alabilmeniz için gereken belgeler şunlardır;

 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Evlilik tazminatı dilekçesi. Örneği aşağıda verilmiştir.

Evlilik nedeniyle işten ayrılma ihbar süresi 2022

İşten çıkış nedeni evlilik sebebi ile bile olsa kanuni ihbar sürelerine uyularak önceden işverene bildirim yapılması gerekmemektedir. Evlilik nedeni ile işten ayrılmada ihbar tazminatı hükümlerinin uygulanmayacağına ilişkin Yargıtay kararları mevcuttur. .

Evlilik tazminatı yeni yasa 2022

Bildiğiniz gibi yeni kıdem tazminatı sistemine geçişle ilgili hazırlıklar devam etmekte. Kıdem tazminatı fon sistemi olarak adlandırılan yeni sistemde işçilerin her ay ki tazminat hakları bireysel kıdem tazminatı hesaplarına aktarılacak ve bu fonlarda değerlenecek. Şu an için sadece hazırlık aşamasında yani çıkan bir düzenleme yok. Yeni kıdem tazminatı yasasında evlilik tazminatı ile ilgili kısmın nasıl düzenleneceği şu an belirsiz.

Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi 2022

Evlilik nedeni ile işten ayrılış talebi ve tazminat dilekçesi örneği aşağıdaki gibi olabilir;

 • İşyerinizde …/…/….. tarihinden beri çalışmaktayım. …./…./…. tarihinde resmi olarak evlendim. 1475 S. Kanunun 14. maddesine istinaden tazminatımın ödenmesini talep ediyorum. İş sözleşmemin …/…./…. tarihi itibariyle feshedilmesini arz ederim. 

Evlilik tazminatı nasıl hesaplanır 2022 ?

Evlenip işten ayrılma tazminatı hesaplamasında brüt ücret esas alınır. Buna göre evlilik sebebiyle istifa tazminat hesaplama;

 • İşten çıkış tarihindeki son brüt kazancınız esas alınarak yapılıyor.
 • işten çıkış tazminat hesaplaması yapılırken brüt ücrete yıllık ikramiyenin brüt tutarı, aylık olarak size ödenen yol ve yemek yardımına ilişkin brüt tutarlar da dahil ediliyor.
 • Brüt evlilik iş çıkış tazminat hesaplaması yapıldıktan sonra net evlilik kıdem tazminatı hesaplamasını bulmak için damga vergisi kesintisi yapılır.
 • Evlilik için ödenen kıdem tazminatı brütü üzerinden damga vergisi kesintisi haricinde bir kesinti yapılmaz. Evlilik işten ayrılma tazminat hesaplamasında brütten çıkarılacak damga vergisi oranı %7,059’dur.
 • 2022 nikah tazminat hesaplaması yapılırken her bir yıllık çalışma için ödenecek en düşük tazminat tutarı brüt asgari ücrete göre hesaplanırken en yüksek ise 2022 yılında en yüksek emekli maaşını alan devlet memuruna bir yıl için ödenecek en yüksek ikramiye tutarı esas alınarak hesaplanır.
 • Brüt kazancı yüksek olanlar için evlenince işten ayrılma tazminat hesaplamasında kıdem tazminatı tavan tutarları esas alınır. İşten ayrıldığınız tarihteki kazancınız tavanı geçiyorsa yıllık net ödeme tutarı tavan esas alınarak nikah parası hesaplaması yapılır ve ödenir. Kıdem tazminatı tavanı başlıklı yazımızdan kıdem tazminatı için güncel tavan tutarlarına göz atabilirsiniz.
 • Eğer brüt ücretiniz asgari ücret üzerinde ise evlilik nedeniyle işten ayrılma tazminat hesaplamasını biz sizin için yapabiliriz. Evlilik parası hesaplaması yapabilmemiz için lütfen yorum kısmından ilk işe başlama tarihi, ayrılış tarihi ve son brüt kazancınızı yazın.

İşten ayrıldığınızda alacağınız işten çıkarma tazminat hesaplaması tutarı ve evlilik tazminatı ne kadar konusunda ayrıntılı bilgi için  işyerinde evlilik parası ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evlilik tazminatı neye göre hesaplanır ?

Evlenme tazminatı hesaplaması yukarıda ayrıntılı değindiğimiz gibi;

 • İşten çıkış tarihindeki son brüt kazanca göre hesaplanır.
 • Son brüt kazanç ve çalıştığınız toplam yıl esas alınarak ödeme yapılır.
 • Her ay için ödenecek vergi düşüldükten sonra net tazminat tutarı yaklaşık olarak son brüt kazancınızın %8,27’si civarındadır.

Asgari ücret tazminat hesaplama 2022

 • Asgari ücretli çalışan bir kadın için evlilik tazminat hesaplaması yapılırken 2022 yılında her bir yıllık çalışma karşılığında ödenecek brüt tazminat tutarı 5.004,00 TL olacaktır.
 • Asgari ücretten nikah tazminatı hesaplamasına göre çalışılan her bir yıl için ortalama net tazminat tutarı ise 5000,00 TL olacaktır.

1 yıllık evlilik tazminatı ne kadar ?

Eğer asgari ücret üzerinden sigorta bildiriminiz yapılıyorsa evlilik sebebi ile işten ayrılma tazminat hesaplamasına göre 2022 yılı için 1 tam yıllık çalışma karşılığında ödenecek net tutar yaklaşık 5000 TL olacaktır. Nikah çıkış parası hesaplamasına göre brüt kazancı asgari ücret üzerinde olanlara ödenecek ücret ise formüle göre hesaplanmaktadır.

E-devlet tazminat hesaplama ekranı

E-devlette nikahtan sonra işten ayrılma tazminat hesaplaması ya da normal tazminat hesaplaması yapılabilecek bir uygulama yoktur. Eğer hesaplama yapmamızı isterseniz yorum kısmından bilgilerinizi yazın biz hesaplayalım.

Nikah çıkışı nasıl yapılır ?

Resmi nikahı çıkardıktan sonra en geç 1 yıl içerisinde işyerinize dilekçe ile başvurarak çıkış yapmanız gerekiyor. Çıkış başvurusu yapılırken kanuni ihbar sürelerine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kanuni ihbar sürelerine uyulmadan çıkış talebi verildiğinde işveren tarafından uyulmayan gün sayısı kadar ihbar tazminatı talep edilebilecektir.

Nikah çıkışı nasıl hesaplanır ?

Eğer evlilik tazminatı şartlarını sağlıyorsanız yani işyerinde en az 1 senedir çalışıyorsanız ve resmi nikah çıkarma tarihinden sonra 1 sene geçmediyse işverene bu gerekçe ile çıkış yapılacağını bildirmeniz yeterli olacaktır. Yani mevzuatımızdaki nikah çıkışı hesaplaması formülüne göre en geç resmi nikah tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde başvurmanız gerekmektedir.

Evlilik tazminatı ne kadar sürede alınır ?

Temel olarak işten ayrılan bir çalışana kıdem tazminatı ve diğer tüm alacakların iş sözleşmesinin fesih tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Aynı durum evlenme tazminatı için de geçerlidir. İşverenin 30 gün içerisinde ödemesi gerekir. 30 günlük süre içerisinde ödenmezse;

 • Noter aracılığı ile ihtarname göndermeniz ve ödenmesi için işverene süre vermeniz,
 • Bu süre sonunda da ödenmediğinde gecikmeden Arabulucu bürosuna başvurmanızı öneririm.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

534 Yorum
 1. admin

  merhaba,
  brüt maaşım 5.698,63 TL
  EVLİLİK NEDENİ İLE 05/10/2022 tarihinde çıkmak istiyorum alacağım tazminat ne olur ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aylık tazminat tutarınız yaklaşık olarak 472 TL olacaktır. Çalıştığınız toplam ay sayısı ile çarpabilirsiniz.

 2. Melek

  Merhaba,
  02.02.2016 yılında işe girdim. 31.05.2022 tarihinde evlilik sebebiyle işten ayrılacağım.
  Son brüt. 5900
  İçeride 17 gün fazla mesai 44 gün yıllık iznim var. Ne kadar alırım?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 36600 TL tazminat alırsınız. Yıllık izin ve fazla mesai için ayrıca ödeme yapılması gerekiyor.

 3. Elif

  08.12.2017 girdim
  31.03.2022 işten ayrıldım ama ara ara part time çalıştım son 10 ay full time çalıştım 810 TL yemek param var ne kadar alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız nedir ? Son brüt kazanç bilginiz gerekli hesaplama için.

   1. Elif

    5671 brüt 14 gün de yıllık izinim var

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Toplamda 51 aylık bir çalışmanız var. Belirttiğiniz brüt kazanç ve 51 ay üzerinden hesaplama yapılırsa yaklaşık olarak 23.900 TL tutarında tazminat alırsınız.

     1. Elif

      Dün yatırdılar parayı 19500 yattı bu durumda ne yapmalıyım bende az yattığını düşünüyorum

     2. Ömer Meriç

      Kıdem tazminatı hesaplanma cetvelini muhasebeciden alarak hangi brüt tutar üzerinden ve ne kadar hizmet esas alınarak hesaplandığına bakabilirsiniz. Hata olduğunu düşünüyorsanız mahkemeye başvurmanız gerekir.

 4. Sade

  Evlilik tazminatı ile işten ayrılınca işsizlik maaşı alabilir miyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Alamazsınız diye biliyorum. Yine de İşkura bir sorun.

 5. Ayse

  Teşekkür ederim bir şey daha soracaktım aynı şirkette 1 buçuk sene part time 1 sene de full time çalıştım bu tazminatı değiştirir mi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Değiştirmemesi gerekir. Toplam çalışma süreniz esas alınarak ödenmelidir.

   1. Ayse

    Prim ödemeleri de tazminatı etkiler mi

    1. Ömer Meriç

     Eğer prime esas kazanca dahilse ve süreklilik arz ediyorsa hesaplamada dikkate alınır.

 6. Ayse

  15.01.2020 işe giriş
  31.07.2022 çıkış
  5004 brüt
  1037 yemek +yol
  Ne kadar tazminat alırım hesaplar misiniz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 12.500,00 TL tazminat alırsınız.

 7. Gül k.

  Giriş 13.08.2013
  Çıkış 30.04.2022
  Son brüt 11.200
  Kalan yılık izin 14 gün
  Yol yemek aylık ödenen 1.550

  Giriş 01.05.2015
  Çıkış 30.04.2022
  Son brüt 10.600
  Kalan yılık izin 14 gün
  Yol yemek aylık ödenen 1.550
  İki kişinin evlilik tazminatlarını hesaplar mısnız şimdiden teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba.
   Birinci kişi yaklaşık 93000 TL tazminat alabilir.
   İkinci kişi de yaklaşık 73500 TL tazminat alabilir.

 8. Kübra

  Merhaba 9mart 2015 de işe girdim
  16 mayıs 2022 de çıkarsam ne kadar tazminat alabilirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız ne kadar ?

   1. Kübra

    4253

    1. Ömer Meriç

     Merhaba tekrar. Çalıştığınız her ay için ortalama 413 TL ödeme yapılır. Çalıştığınız ayla çarparak yaklaşık tazminat tutarını hesaplayabilirsiniz.

 9. Rabia

  Merhaba 20.11.2017 işe giriş tarihim çıkış tarihi 23.06.2022 aylık brüt ücret 5.300 brüt yol ücreti 300 hesaplayabilir misiniz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 24100 TL tazminat alabilirsiniz.

 10. Mehmet Öztürk

  Merhaba nisanlim burut 6700 TL, ise başlangıç tarihi 17,4,2019, işten cikis tarihi 10,11,2022 ortalama ne kadar alır acaba, birde 2023 te istifa etse bu fark ne kadar olur tahminen şimdiden teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 23800 TL civarında alır tazminat. 2023 brüt ücretini bilmeden 2023 için bir hesaplama yapamayız.

  2. Melek

   Merhaba, işe giriş 02.02.2016
   Çıkış: 31.05.2022
   14 gün fazla mesai 46 gün yıllık iznim. Brüt: 5900
   Hesaplayabilir misiniz?

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Yaklaşık 36600 TL tazminat alırsınız.

 11. Filiz

  Merhaba

  01.08.2013 işe giriş
  31.05.2022 işten çıkış
  Brüt 5698

  Şimdiden teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 49500 TL tazminat alabilirsiniz.

 12. Büşra

  Merhaba
  01.09.2020 işe giriş
  01.10.2022 işten çıkış
  Asgari ücretle çalışıyorum, kıdemimle birliktr aldığım maaş 4600 tl. Yemek ücreti olarak aylık minimum 500 tl almaktayım. Birde kıdem tazminatımıda alabiliyor muyum evlilik tazminatı alınca

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evlilik tazminatı zaten kıdem tazminatı. Ayrıca bir tazminat ödenmez. 10300 TL civarında evlilik kıdem tazminatı alırsınız.

 13. Sude

  Merhaba

  Net brut: 5004

  İse giris 14.10.2019
  Cikis tarihi: 01.04.2022

  Hesaplayabilir misiniz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 12400 TL tazminat alabilirsiniz.

 14. Süreyya

  Merhaba 28.12.2018 de işe başladım 28.03.2022 ayrılacağım son brüt ücretim 7200 TL , yemek ücreti de yemek kartına yatıyor en son 580 TL yatmıştı bunlar ekleniyor mu ? Şimdiden teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 23250 TL tazminat alırsınız. Yemek ücreti prime esas kazanca dahil edilmez ve tazminat hesabında dikkate alınmaz.

  2. Sevda

   Merhabalar
   İşe giriş tarihim 01/03/2020
   İşten çıkmayı düşündüğüm tarih 31/08/2022
   Brüt 5004
   Hesaplayabilir misiniz

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Yaklaşık olarak 12.000 TL tazminat alabilirsiniz.

  3. Gülşah

   Merhabalar..
   02.03.2019 işe giriş
   19.03.2021 evlilik tarihi
   18.03.2022 de evlilik nedeniyle ayrılmak istiyorum
   Fakat şuan doğum raporum var brütüm asgari ücretten yatıyor.. doğum raporu evlilik tazminatı almamda sıkıntı yaşatır mı?

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Doğum raporu evlilik tazminatı almanıza engel değil ancak raporlu iken işveren çıkış yapamaz. Rapor bitiminde başlayın birkaç gün çalıştıktan sonra dilekçenizi verin bence. Çalıştığınız her ay için yaklaşık olarak 414 TL tutarında tazminat alabilirsiniz.

 15. Merve

  Merhaba ; işe giriş 01.03.2019, işten ayrılış 05.04.2022 , brüt ücret 5,139.13 , yıllık izin 28 gün, ne kadar evlilik tazminatı alırım ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 15725 TL tutarında tazminat alırsınız.

 16. Merve

  Merhaba ,
  İşe giriş 02.01.2017
  İşten çıkış 10.03.2022
  Maaş bordrosunda brüt ücretim 5.500
  Kalan yıllık izim 43 gün

  Evlilik tazminatı ne kadar alabilirim hesaplayabilir misiniz ? Çalıştığım kurum brütten değil netten hesapladiklarini söylediler doğrusu nedir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt maaş üzerinden hesaplama yapılır normalde. Brüt üzerinden hesaplama yapılırsa ortalama 28200 TL tazminat alabilirsiniz.

 17. Gökçe

  İşe giriş 1.11.2016
  Cıkış 15.02.2022
  50 gün yıllık izin
  Brüt 5.138.48 evlilik olduğu için ayrıldım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 26.700,00 TL tazminat alabilirsiniz.

   1. Gözde

    22.02.2021 de girdim
    21.03.2022 de ayrılacağım
    Brüt 9135
    Hesaplayabilir misiniz acaba?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Yaklaşık olarak 9800 TL tazminat alabilirsiniz.

 18. sudenaz

  merhabalar
  04/11/2013 tarihinde giriş tarihim çıkış tarihim 04/11/2022 olarak çıkış yapmak istiyorum ne kadar tazinat alabilirim evlillik dolasyla bu arada kıdem tazminatımı alabilir miyim evlilik yaptım diye brütüm 6553 tl
  teşekkürler….

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 58500 TL tutarında tazminat alabilirsiniz.

 19. Neriman

  Merhaba
  19.04.21
  1.8.2022
  Brüt 5279
  Teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 7000 TL tazminat alabilirsiniz.

  2. Yağmur

   06.01.2021 giriş tarihi
   31.04.2022 çıkış tarihi
   Bürüt 7300 TL
   Yol ymek 1450 tl

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. 9055 TL civarında tazminat alırsınız.

 20. Fatma

  merhaba,
  01/08/2013
  31/03/2022
  brüt ücret: 5700 TL

  teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 48550 TL tazminat alırsınız.

 21. Elif

  04/11/2014
  01/04/2022
  Brüt 9600 hesaplayabilir misiniz? Teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 70600 TL ödeme alırsınız.

 22. Kübra

  Merhaba ben 11/04/2016 yılımda işe başladım 30/05/2022 de işten çıkmayı düşünüyorum kıdemle beraber ne kadar net alabilirim tazminatımı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız nedir ?

  2. Esra

   Merhaba işe giriş tarihim 20/12/2019
   Çıkış 30/06/2022
   Bürüt maaş 8000
   Yemek ve yol toplamı 1700 TL
   17 gün yıllık iznim var

 23. fatma

  merhaba
  işe giriş: 27.06.2017
  işten çıkış:27.07.2022
  NET MAAŞ :6.000TL
  izin günüm: 40 gün
  Evlilik tazminatı için alacağım tutar nedir ? Teşekkürler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Fatma HANIM. Net maaş değil brüt maaş lazım hesaplama için.

 24. Fatma

  işe giriş: 27.06.2017
  işten çıkış:27.07.2022
  NET MAAŞ :7.000TL
  Tazminat milktarım ne olacaktır. Teşekkürler.

 25. Tugba

  Merhaba. Devlet universitesinde ogretim gorevlisiyim, devlette calisan kadin da alabiliyor degil mi?
  Ise giris: 07/03/20189
  isten ayrilacagim tarih: 15/09/2022
  Net: 10000 TL
  Cok tesekkurler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Tuğba HANIM. SSK kapsamında bildirim yapılıyorsa evet alma hakkınız var diye biliyorum. Net kazanca göre değil brüt kazanca göre hesap yapılmakta. Eğer hizmetleriniz ssk kapsamında bildiriliyorsa brüt kazancınızı yazın ortalama ne kadar tazminat alabileceğinizi hesaplayalım. Ha bir de emin olun lütfen alıp alamayacağınıza. Belki bilmediğimiz bir hüküm vardır. Yüzde yüz emin değilim ben de sizin gibi.

   1. Tugba Karayayla

    Omer Bey,

    Cok tesekkurler cevap icin. Brut 13000 TL imis. Ise baslama tarihimin yil kismi hatali olmus: 13/11/2018.

    Bundan emin olmak icin nereye sormam gerekiyor sizce? Universiteki personelin bu konuda cok bilgisi oldugunu dusunmuyorum. SGK ile mi yazismak lazim? Benim prim odemelerim 4c olarak odeniyor (emekli sandigi).

    Iyi gunler dilerim

    1. Ömer Meriç

     Rica ederim. 4c ise yok diye biliyorum. 170 hattını arayarak bir sorun isterseniz.

     1. Tugba Karayayla

      Cok tesekkurler 170i arayip sordum ve evet kamu calisani oldugum icin ilgili is kanununa tabi olmadigim soylendi. Baska kamu calisani arkadaslar da bu bilgiden faydalansinlar diye buraya yazmak istedim.

     2. Ömer Meriç

      Teşekkürler bilgilendirme için. İyi günler dilerim.

    2. Berfin

     işe giriş: 03.04.2019
     işten çıkış: 04.03.2022
     BrüT MAAŞ : 7500
     Kalan izin günüm: 18
     Multinet günlük 35 tl
     Evlilik tazminatı için alacağım tutar nedir ? Teşekkürler.

     1. Ömer Meriç

      Merhaba. Yaklaşık 22.330 TL civarında tazminat alırsınız.

     2. Begüm

      Merhaba,
      Prim sistemi ile çalışan iş yerinde evlilik tazminatı son maaşın brütüne göre mi yoksa yıllık ortalama ile mi hesaplanıyor? Her ay farklı bir maaş alıyorum.

     3. Ömer Meriç

      Merhaba. Eğer prim ödemesi düzenli ise ortalama alınır.

 26. cemile

  Merhaba
  evlenmem sebebiyle işten ayrılacağım tazminat hesaplamam hakkında bilgi alabilir miyim?

  işe giriş: 07.04.2013
  işten çıkış:11.02.2022
  NET MAAŞ :6.000TL
  Kullanmadığım yıllık izin hakkım kalmadı .

 27. cemile

  Merhaba
  evlenmem sebebiyle işten ayrılacağım tazminat hesaplamam hakkında bilgi alabilir miyim?

  işe giriş: 07.04.2013
  işten çıkış:11.02.2022
  NET MAAŞ :6.000TL
  Kullanmadığım yıllık izin hakkım kalmadı .

 28. aaa

  merhaba,

  27.06.2019 işe giriş
  28.02.2022 işten çıkacağım. aylık brüt 8372. tazminatım ne kadar olur

 29. Hanım

  Merhabalar ben 16 Mart 2020 de işe başladım 11 Haziran 2021 de evlendim 2022 Haziran da çıkmak istiyorum senem dolmadan ne kadar tazminat alabilirim normal 4250 TL asgari ücret alıyorum brutte 5004 TL ne kadar alabilir tazminat

 30. Merve

  Merhaba işe giriş tarihim 01.03.2019 ve e devlet üzerinde PEK 2021 yılı genel toplamı 23,499 ve 05.04.2022 de evlilik sebebiyle işten ayrılmayı düşünüyorum ne kadar tazminat alırım bu arada maaşım asgari ücretin bi tık üstünde

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazancınız esas alınarak ödeme yapılacak. Asgari ücretin brütü şu an 5004 TL. Sizin brüt ne kadar ? Bunu yazabilirseniz ne kadar ödeme alabileceğinizi hesaplayabilirim.

   1. Merve

    Son duruma göre brüt kazancım 3,821

    1. Ömer Meriç

     Son brüt kazanç 5004 TL’den az olamaz 2022 yılı için. 5004 üzerinden hesaplarsak çalıştığınız her ay için alabileceğiniz kıdem tazminatı tutarı 413 TL’den az olamaz.

     1. Merve

      Size ilettigim rakkam 2021 yılı içindi en son aralık ücretini aldım 2022 yılı henüz bilemiyoruz malesef bir hafta sonra belli olacak

     2. Ömer Meriç

      Dilerseniz belli olduğunda tekrar yazın hesaplayalım.

 31. Seçil Yaren

  Merhaba ;
  Sigorta başlangıç 03.02.2020
  İşten çıkış 17.04.2022
  Asgari ücret harici bisey yok

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 10750 TL civarında bir ödeme alırsınız.

   1. Buket

    Meraba işe giriş tarihim 06.11.2019
    İşten cikicam tarih 31.05.2022
    Askeri ücret alıyorum
    Nikah parası ne kadar alacağım aceba…?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Yaklaşık 12.500 TL tazminat alırsınız.

 32. MG

  Merhaba,
  01.08.2018 girişliyim 6 ay stajyerlik yaptım 01.01.2019 dan itibaren ssk başladı çalıştığım yerde yani işkurdan başladım.Şuanlıkson ay brüt 7260 gözüküyor ve evden çalıştığımız için servis kullanılmıyor yemekte multinete yatıyor bunlar kesilir mi benden?Ne civarda alırım 10.06.2022 de çıkmayı düşüyorum.
  Teşekkür ederim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız 7260 TL ise bu tutar üzerinden bir yıllık tazminatınız hesaplanır. Bir yıllık net tazminatınız 7200 TL civarında olur.

 33. Hatice

  Merhaba 19 Ağustos 2019 tarihinde işe başladım evlilik nedeniyle 31 Ocak 2021 de işten ayrılıcam acaba ne kadar tazminat alırım ve tazminatım 2022 yılına göre mi hesaplanır acaba ? Toplam brüt ücret 5443 TL bordroda yazan

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazanca göre hesaplanır. Son brüt kazancınız nedir ?

   1. Hatice

    Son brüt ücretim 5443

    1. Ömer Meriç

     Merhaba tekrar. Yaklaşık 13500 TL tazminat ödemeniz olur.

   2. hacer

    merhaba.
    işe giriş tarihim: 17.09.2018
    çıkış tarihim: 10.03.2022 (öyle düşünüyorum.)
    En son brütüm:18.325 (her ay değişiyor.şubat)
    brüt yemek:587(aylık)
    brüt yol:177(aylık)
    kıdem ücreti:356(aylık
    yıllık iznim:15 gün
    evlilik nedeniyle ayrılmak istiyorum tazminat ne kadar alırım.

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Bir yıllık brüt ödeme tutarı tavan tazminat tutarı olan 10.848 TL üzerinden hesaplanır. Bu hesaba göre ortalama olarak 37750 TL civarında tazminat ödemesi yapılması gerekir.

 34. Hatice

  Merhaba 19 Ağustos 2019 tarihinde işe başladım evlilik nedeniyle 31 Ocak 2021 de işten ayrılıcam acaba ne kadar tazminat alırım ve tazminatım 2022 yılına göre mi hesaplanır acaba ?

 35. Tuğçe

  Merhaba 01.01.2016 girişliyim şuan yeni asgari ücretle net maaşım 4525 TL 18.01.2022 tarihinde çıkış verdim evlilik nedeniyle ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazanç tutarınızı yazabilir misiniz ?

   1. Tuğçe

    Tam olarak bilmiyorum brüt hesaplaması yapılacak dendi bana ama internette hesaplamalarımdan aylık 6300 gözüküyor fakat iş yerimin brütü bu kadar hesaplanacağını sanmıyorum

    1. Ömer Meriç

     O zaman E-devlette SGK Tescil ve Hizmet Dökümü bölümünde PEK kısmından bakabilirsiniz son brüt kazanca. Ama burası da Ocak ayını henüz göstermez.

   2. Elif

    Merhaba, 24.5.2019 tarihli başlangıç ve 31.5.2022 çıkış için tahmini ne kadar evlilik tazminatı alirim? (650 TL yemek parası ve asgari ücret)

 36. Gizem

  Merhaba, 20.11.2016 işbaşı tarihi ve brüt maaşım 18.000 TL, çıkış tarihim ise 18.02.2022. Toplam alacağım tazminat tutarı ne kadar olacak? Kıdem tazminatına ihbar tazminatı eklemesi de yapılıyor mu? Nikahtan 1 hafta sonra ayrılacağım. Ayrıca içeride izin günlerimde bulunuyor.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt maaşınız tavan tazminat tutarını geçtiği için tavandan hesaplanır. Yani yıllık brüt tazminatınız 10596 TL üzerinden hesaplanır. Bu durumda yaklaşık 55.000 TL tazminat alırsınız.

 37. Dilek

  31.08.2020 de işe başladım 15.02.2021 de işten evlilik nedeniyle ayrılacagım. Asgari ücretle çalışmaktayım son bürütüm ocak ayı yeni askeri ücret üzerinden yatıyor. Ne kadar tazminat alırım

  1. Dilek

   Pardon 15.02.2022 tarihinde ayrılacagım işten yanlış yazmışım

   1. Alv

    Merhaba işe giriş tarihim 11.08.21 çıkış tarihim 14.08.2022 olacak asgari ücret+ 1000 TL yemek yol almaktayim birde yılda 3 ay olmak üzere 1500 TL ikramiye alıyorum benim evlilik tazminatim ne kadara geliyor

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Yaklaşık olarak 5000 TL tazminat alırsınız.

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 7500 TL tazminat alırsınız.

 38. Şerife

  Merhaba
  04/07/2019giriş
  01/02/2022 çıkış
  Tahminen ne kadar alırım ve iki yıldan fazla olan 7 ayım parasınıda alırmıyım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız ne kadar ?

 39. merve

  merhaba sen son ki aldığım aylık brüt maaş 5472.6 . kamudan evlilik sebebiyle işte ayrıldım. çıkışım da 30 . 12. 2021 tarihi itibarı ile yapıldı. yıllık toplam brüt ikramiyem 17603.54 aylık yol ve yemek masrafım 895.06 ve diğer brüt yıllık ödemeler 1573.24 işse giriş tarihim. 21.08.2013 ne kadar tazminat hakkım ödemesi yapılır acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yıllık toplam brüt ikramiye kısmı hatalı mı yazdınız acaba ? 17603 olmaması gerekir.

   1. merve

    17,603.54 yıllık brüt ikramiyem doğru. kamu da çalışıyordum

    1. Ömer Meriç

     Aylık 5400 iken yıllık nasıl 17000 oluyor ben bunu anlayamadım. Bence siz bir mali müşavire hesaplatın.

     1. merve

      1 yıl içerisinde aldığım maaş her zaman sabit değildi ki. günlük ücret üzerinden çalışırdık. izin vs rapor aldığımızda ek ücretlerde kesilme olurdu. vergi kesintileri de oluyordu. en son ki aldığım maaşın brüt ücreti 5472 di.
      2021 yılı içerisinde aldığım ikramiyelerin brüt ücretleri bu şekilde ocak ayı brüt 1891,76
      mart ayı brüt (sendikal ikramiye) 4653.6
      nisan ayı ikramiye 2016.56
      temmuz ayı ikramiye 2016.56
      eylül ayı (sendikal ikramiye) 4653.6
      aralık ayı ikramiye 2371.46 toplamda 15.586,98 . diğeri yalnış dediğiniz gibi hesaplama da yanlışlık yapmışım

     2. Ömer Meriç

      Şimdi sizden sadece şunu istiyorum Merve hanım. E devlette SGK tescil ve hizmet dökümü kısmına girin. Son ayın pek yani pirime esas kazancını yazın. Onun üzerinden hesaplayalım.

     3. merve

      merhaba . son ayın pes 6696,45 . çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

     4. Ömer Meriç

      Verdiğiniz verilere göre ortalama bir hesap yaparsak çalıştığınız her ay için 550 TL gibi bir rakam ödenmesi gerekir. Çalıştığınız toplam ay sayısı ile bu tutarı çarparak alabileceğiniz yaklaşık 2022 evlilik tazminatınızı hesaplayabilirsiniz.

    2. Büşra

     Merhaba ben 08.07.2019 da işe girdim asgari ucret+300 lira yemek parası alıyorum 20.05.22 tarihinde evlilik sebepli tazminat alıp çıkmak istiyorum ne kadar tazminat alabilirim

   2. merve

    merhaba ocak ayı brüt 1891,76 mart ayı brüt (sendikal ikramiye) 4653.6 nisan ayı ikramiye 2016.56 temmuz ayı ikramiye 2016.56 eylül ayı (sendikal ikramiye) 4653.6 aralık ayı ikramiye 2371.46 toplamda 15.586,98 . diğeri yalnış dediğiniz gibi hesaplama da yanlışlık yapmışım

 40. Mustafa aşçı

  23.09.2019 yillinda eşim işe başladı son brüt 4125i 10.01.2022 cikacak

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 2022 brüt asgari ücret olan 5004 TL üzerinden tazminatınızın hesaplanması gerekiyor. Bu durumda ortalama olarak 12000 TL tazminat alırsınız.

 41. Buse

  Merhaba 24.07.2017 tarihinde işe başladım, 01.02.2022 tarihinde istifa edeceğim evlilik sebebi ile. Sigorta asgariden yatmakta. Ne kadar tazminat alabilirim?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 22760 TL tazminat alırsınız.

  2. Fulya

   15.07.2017de işe girdim asgari ücret üzerinden evlilik sebebiyle 20.07.2022de işten cıkcam ne kadar tazminat alırım

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Yaklaşık olarak 24800 TL tazminat alırsınız.

 42. büşra yalçın

  1 ekim 2017 de işe başladım 01.06.2022 de istifa edeeğim evlilik sebebiyle tazminatım ne kadardır

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Primleriniz asgari ücret üzerinden mi ödeniyor ?

 43. Sevcan

  Ben 2018 de işe başladım 1 haziran 2022 ocak 31 de çıkıcam evlilik nedeniyse askeri ücret birütüm

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tam başlama tarihi yazmamışsınız. Çalıştığınız her ay için 2022 brüt asgari ücrete göre size ödenmesi gerekecek tazminat aylık tutarı yaklaşık 413 TL. Buna göre hesaplama yapabilirsiniz.

 44. Örnek Soru

  17.08.2019 işe girişliyim askari ücretle çalışıyorum 20.02.2022 tarihinde evlilik dolayısıyla işten çıkış yapacağım. Ne kadar tazminat alabilirim.? Teşekkürler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yeni asgari ücrete göre yaklaşık 12500 TL civarında tazminat alırsınız.

  2. Bilge

   25.05.2016 tarihinde sigortam yapıldı ancak 2-3 hafta sigortasız çalıştırıldım. 31.05.2022de işten evlilik nedeniyle ayrılmayı planlıyorum. Brüt maaşım 8500 ama buna yemek ücretim dahil mi bilmiyorum yemeği sodexo ile alıyoruz bu sebeple brüt maaşıma yansımıyor. 800TL sodexo alıyorum. Ortalama ne kadar kıdem alabilirim?

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Yemek hariç son brüte göre hesaplanır. Son brüt 8500 TL ise bu durumda yaklaşık 50.600 TL gibi bir tazminat ödenmesi gerekir.

 45. Keziban Kahyaoğlu

  Ben işe 16 Aralık 2019 da girdim hala çalışıyorum 2022 de Eylül gibi evlilik olursa çıkış yapmayı düşünüyorum acaba nikah parası ne kadar olur maaşım asgari ücret

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 2022 yılı asgari ücret tutarları belli olduğunda yeniden yazın lütfen. Şu an belli değil.

 46. İnci

  Merhabalar 16.03.2020 de işe başladım 11 haziranda evlendim 2021 de ekim sonunda 2021 de iste. Ckmak istyrm brütum 3570 dir ne kadar tazminat alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 5600 TL tutarında tazminat alırsınız.

 47. Yağmur

  29.07.2019 da işe basladım
  01.9.2021 de işten ayrıldım
  4954 tl brüt maaşim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 10650 TL civarında tazminat alırsınız.

 48. Büşra

  Merhaba, 21.11.2016 tarihinde sgk girişim yapıldı. 08.09.2021 tarihinde evlilik sebebiyle istifamı verdim. Brüt ücretim 3577. Ne kadar tazminat alırım acaba?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 17000 TL civarında tazminat alabilirsiniz.

 49. Beren

  Merhabalar 2020 eylül,ekim ve kasım aylarında devlet destekli ücretsiz izne çıkarıldım. İnternette kçö alanlarda işsizlik etkilenmiceği yazıyor fakat nakdi destek işsizlik alamayacağı yazıyor,işsizlik maaşı hakkım yok mu bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. KÇÖ yatan sürelerde işsizlik primi ödenmez. Dolayısıyla son 3 sene içerisindeki 600 gün hesabında bu süreler dikkate alınmaz.

 50. Yeliz

  Merhaba 14.10.2019 işe girişim 09.12.2021 evlendim işten çıkışım 27.08.2021 son brüt maaş 4212 yol 317 ve yemek 540tl. Ne kadar oluyor tazminatım? Ve bu tazminata maaş eklenir mi yoksa ayrıca mı verilir?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 9056 TL ödeme alırsınız.

 51. Hanım

  Merhaba ben 16.03 2020 de ise girdi 11.06 2021 de nikahm oldu 29.02.2022 de isi bırakmak istiyorum net brütum 3577 ne kadar çıkış hakkı alabilirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 2022 asgari ücrete göre yeniden hesaplanması gerekiyor. 01 Ocak 2022 tarihinden sonra tekrar yazın hesaplayalım.

 52. Asli akosman

  Merhaba ise qiris 15.05.2019
  İsten ayrılış 05.09.2021 maaş bodrosunda brüt ücretim 4800 TL 8 inde yıllık iznim var ewlilik için işten ayrılmam gerekiyor alacağım tazminat ne kadardir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 11.000 TL civarında evlilik tazminatı alırsınız.

   1. Belma alay

    Merhaba. İşe giriş 23.03.2020 ve planlanan ayrılış tarihi 02.05.2022. Aylık brut kazancım 11000 ve yılda bir kez brut 8000 ikramiye alıyorum. Evlilik sebebiyle ayrıldığımda ne kadar tazminat alırım?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. 11.000 TL üzerinden hesaplarsak yaklaşık 22750 TL gibi bir rakam ödenir.

  2. Merve

   Merhaba işe giriş tarihim 01.03.2019 ve e devlet üzerinde PEK 2021 yılı genel toplamı 23,499 ve 05.04.2022 de evlilik sebebiyle işten ayrılmayı düşünüyorum ne kadar tazminat alırım

 53. Kübra

  Merhaba iyi günler, 30.09.2019 yılında iş başlangıç tarihim , 30.12.2021 çıkmayı düşünüyorum evlilik ile ne kadar tazminat hakkım olur yardımcı olabilir misiniz ? Brüt ücret 4783 tl

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 10300 TL tazminat alırsınız.

 54. Elvan

  Merhabalar 23.04.2016 yılında işe başladım ve 08.09.2021 tarihinde evlilik sebebiyle işten ayrılacağım. Aylık brüt ücretim 12.900 TL ve 20 günlük yıllık izin alacağım var hesap yapmanız mümkün müdür?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kazancınız kıdem tazminatı tavanını aştığı için hesaplama tavan tutardan yapılır. Bu durumda ortalama olarak 44500 TL kıdem tazminatı ödenmesi gerekir. İlave olarak kullanılmayan yıllık izin süreleri için de ödeme yapılması gerekir.

 55. ece yüce

  merhabalar kolay gelsin 16.03.2020 işe başladım 11.06.2021 nikah oldu şubat 22 de işten çıkmak istiyorum ne kadar evlilik tazminatı alabilirim net brtümü şimdilik 3577 lira olarak görünüyor.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 2022 brüt asgari ücrete göre hesaplanır tazminat. 2022 brüt asgari ücret belli olduğunda görüşelim tekrar.

 56. Esra

  Merhaba 17.08.2020 tahirinde işe girdim evlilik nedeni ile 18. 08.2021 tarihinde çıkıcam ne kadar tazminat. Alırım?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız ne kadar Esra HANIM ?

 57. merve

  merhaba, işe giriş tarihim, 16.06.2021 , evlilik nedeni ile 16.08.2021 tarihinde işten ayrılacağım .. tazminat ne kadar alırım ? evlilik tazminatı alırken kıdem tazminatı alabilir miyim ?

  1. merve

   brütüm; 3,577,50

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. Tazminat alabilmek için en az 1 yıllık çalışma gerek. Alamazsınız maalesef.

   1. PAPATYA

    MERHABA 05.04.2012 TARİHİNDE İŞE GİRİŞ YAPTIM . 29.08.2021 TARİHİNDE NİKAHIM VAR. NİHAKTAN 5-6 AY SONRA YURT DIŞINA YERLEŞECEĞİZ. İŞ YERİNE DURUMU BİLDİRDİM. NİKAHTAN SONRA YURT DIŞINA GİDESİYE KADAR İŞ YERİNDE ÇALIŞACAĞIM.
    HEM NİKAH PARASI HEM DE İŞ YERİ TAZMİNATI OLARAK TOPLAM NE KADAR ALABİLİRİM
    BRÜT : 3.577,50

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Nikah parası ve işyeri tazminatı ayrı ayrı değil. Evlilik tazminatı ödenecek size. Çalıştığınız her bir ay için 295 TL ödeme alırsınız.

 58. sevda alagöz

  Merhaba ,
  12.12.2016 tarihinde işe girişim oldu .
  09.10.2021 tarihinde evleniyorum
  1.11.2021 tarihinde işten ayrılmak istiyorum

  şu an net maaşım : 7560 Sgk dökümündeki prime esas kazanç kısmındaki ödeme 11.294,94hangisi baz alınıyor bilmediğim için ikisinide yazdım.

  teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kıdem tazminatı tavanı aştığından senelik brüt naaş 2021 yılı ikinci dönemi için belirlenen 8284 TL üzerinden hesaplama yapılır. Çalıştığınız her ay için yaklaşık net tazminat tutarı 665 TL olacaktır.

   1. Merve

    Merhaba, evlilik tazminat hesaplaması son ayki brüt maaşa göremi yoksa 2020 güncel brüt maaşa 3577 göremi hesaplanıyor. Şuan raporluyum raporun bittiği gün evlilik nedeniyle çıkış sağlayacağım fakat raporum 20 gün olduğu için hem ağustos sonu hem eylül ortasını kapsıyor. Şimdiden teşekkürler.

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Asgari ücret ile çalışıyorsanız 3577 TL üzerinden hesaplanır.

 59. berna boztaş

  12/01/2020 tarihinde işe başladım . 21/08/2020 tarihinde evlendim. tazminat ne kadar alabilirim acaba.. 19 ağustosta ayrılacağım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazanç ne kadar ?

   1. Rümeysa

    Merhabala 04.07.2021 işe başladım. 06.05.2022 de nikahım olacak işten 08.07.2022 tarihinde çıkacağım evlilik tazminatını alamaya hak kazanır mıyım acaba

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Evet evlilik tazminatı alabilirsiniz tabi ki.

    2. Esra

     Son SGK ödemesinimi dikkate almalıyız

     1. Ömer Meriç

      Merhaba. Evet son brüt SGK kazancı üzerinden hesaplama yapılıyor.

 60. Leyla

  Merhabalar 16/02/2017 tarihinde işe girdim bugün işten çıksam 22/07/2021 ne kadar para alırım? Bordromda yazan birim ücreti brüt 3577,50

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 16.000 TL civarında tazminat alırsınız.

 61. Ayşe

  Merhaba 08.04.2017 tarihinde işe başladım. 15.08.2021 tarihinde de işten ayrulacağım. Kıdem tazminatım temmuz ayına göre mi yatar. Eğer temmuz ayına göre yatarsa ne kadar alırım temmuz ayında 5500 TL bürütüm 2000 TL primin 580 TL yemek üretim ve 130 TL yol üretim yatacak. Ancak temmuz ayına ait yemek ve pirim ücretim ağustos ayında yatırılacak

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ağustos ayı son brüt kazanca göre hesaplama yapılır.

 62. Mervee

  Merhaba 16.04.2014 de işe girdim 31 Ağustos 2021 de işten çıkacağım brüt ücret 4135 yol+yemek 550 tl ne kadar tazminat alablirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 29500 TL tazminat ödemesi yapılır size.

 63. Güney

  Merhaba 22.08.2016 işe giriş tarihim. Aylık brüt 6.250 tl kazanç. 726 tl yemek kartı. 10,5 gün yıllık izin. Eylül’de evlilik sebebiyle ayrılsam tahmini tazminatım ne kadar olur? Teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 31600 TL tutarında tazminat alırsınız.

   1. Ela

    Merhaba brüt maaş 12.000 Tl
    30/08/2003 işe giriş Ağustos 2021 işten ayrılış için
    Evlilik + Kıdem tazminatı ne kadar yatar acaba?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Kıdem tazminatı tavanı aştığından dolayı 8284 TL brüt tutar üzerinden hesaplanır. 18 yıllık çalışma için toplamda yaklaşık olarak 148 bin TL alırsınız.

   2. Fulya erman

    Merhabalar 06.06.2018 ise giriş tarihi 20.08.2021 çıkış tarihi asgari ücretle çalışıyordum evlilikten dolayı işten ayrılmak durumundayım ne kadar tazminat alabiliyorum ayrıca arastirdigim kadarı ile ek mesai yemek yol gibi ücretler de hesaplanayormus 300 TL yemek parası alıyordum icerde 6 günlük yıllık iznim de var cevaplarsanız çok mutlu olurum

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Tazminat net tutarı yaklaşık 11250 TL olur. Yıllık izin ve başka alacağınız varsa onların da ayrıca hesap edilmesi gerekir.

 64. Sibel

  Merhaba ben yaklaşık 5 yıldır çalıştım evlilik nedeni ile işten ayrıldım bu ay sonu. Esas kazanç kısmından baktım ama her Ay yatan brüt ücretim değişkenlik göstermiş ben neye göre hesaplıycam. Asgari ücret + her ay değişen prim vardı . 1 yıldırda KÇÖ deydim şirketin muhasebesi 16500 alırsın yaklaşık diyor ama bana çok az geldi bu tutar napmam gerek

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Sibel HANIM. İşten çıkış tarihindeki son brüt kazanca göre hesaplanır. Son brüt kazancınız nedir ? Yani eğer 5 yıl yani en az 60 ay çalışma varsa brüt ücretiniz asgari ücretse en düşük 17700 TL ediyor tazminat bilginiz olsun.

   1. Duygu

    Merhaba çalıştığım 4 senedir part time olarak çalışmaktayım temmuz sonunda evlilik sebebiyle işten ayrılacağım brüt tutarım 3500 civarı fakat işten çıkacağım ay rapor almayı düşünüyorum 15 gün haliyle brüt tutarımda düşücek o zaman neye göre hesaplanır acaba

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Sanırım brüt asgari ücretten yatıyor maaşınız. Tazminat hesabında da yine brüt asgari ücret esas alınır. Bu durumda çalıştığınız her ay için yaklaşık 295 TL gibi bir rakam ödenir.

 65. Zeynep

  Merhaba benim çalıştığım yerde maaş gecikmesi var ve geçen yıl Ağustos ayında evlendim. Noterden ihtar çekmeyi düşünüyorum. Hem maaş gecikmesini hem nikah icin yazmayı düşünüyorum ihtarımda. İhbar süresi sıkıntı olur mu ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İhbar sürelerine uymanız gerekiyor.

 66. Mercan

  Merhaba. Evlilik sebebi ile bu ay işimden ayrılacagım. Pandemi döneminde kçö’den faydalandıgımız için bazı aylar brüt maaşım kesintili yattı. Tazminatı etkiler mi? Yıllık iznim yok, içerde -14 günüm varr. Evlilik sebebi ile ayrıldıgımda yaklaşık toplam tazminatım ne kadar olur?
  İşe giriş tarihim: 12.2017 fakat edevlette sigorta tarihi 01.2018.
  Son brüt maaş: 6100 ₺

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kçö etkilemez. Son brüt maaşa göre hesaplanır. Ortalama çalıştığınız her ay için yaklaşık 500 TL gibi net tazminat ödenir. Çalıştığınız toplam ay sayısına göre hesaplama yapabilirsiniz.

 67. irem

  merhaba;

  işe giriş tarhi 12,09,2014

  26,09,2021 de işten ayrılmayı planlıyorum.
  bürüt maaş 4200 yemek kartı 550 TL. 37 gün bekleyen yıllık izinim mevcut.
  ne kadar tazminat alabilirm

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yıllık izin ve tazminat ile birlikte yaklaşık 31500 TL ödeme alırsınız.

  2. Nuray

   Merhaba işe giriş tarihim 01.04.2020 işten ayrılmak istediğim tarih 10.08.2021 maaşım:3000bin TL üzerinden yatıyor ayrıca 7000bin TL ek ödeme yapılıyor ne kadar tazminat alabiliyorum. Elden verdikleri 7000binden bişey alabilir miyim.evlilik yoluyla ayrılmak istiyorum ihbar süresi beklemem gerek mi istifayı verir vermez ayrılabilir miyim

   1. Ömer Meriç

    Merhabalar. İhbar süresi beklemeniz gerekmiyor. Son ve resmi olarak bildirilen brüt kazanç üzerinden hesaplanır tazminat. Son brüt kazancınız nedir ?

 68. BAHAR

  merhaba, 1 ekim 2020 ‘de işe başladım 1 yılım dolunca evlilik nedeniyle ayrılırsam ne kadar tazminat alırım brüt 4.940 tl alıyorum 600 tl sodexo

  1. Ömer Meriç

   Merhaba.1 yıllık hizmet için 4900 TL civarında tazminat alırsınız.

 69. Aliye

  Merhabalr 19 aydır çalışıyorum
  İşe giriş tarihim 06.12.2019
  06.09.2020 da evlendim
  İşten çıkış tarihim 21.06.2021 ne kadar tazminat alırım acaba sadece 3577.50 burut maaşım var yol yemek fln yok

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 5605 TL ödeme alırsınız.

   1. Tuuba

    Merhaba,
    Bordromda brüt ücret , brüt toplami ve ödenen kısmı yer almakta . Hangisini baz alarak hesaplamam gerekli ?

    1. Ömer Meriç

     SGK prime esas kazanç kısmı önemli. E devlette SGK tescil ve hizmet kısmından bakabilirsiniz.

 70. Nur

  Merhaba 01.10.2016 işe girişliyim 3600 tl brüt ücretim 550 tl yol + yemek param var 200 300 tl arası aylık satış primim var 01.07.2021 tarihinden evlilik sebebiyle işten ayrılmak istiyorum ve avans olarak kullandığım 10 gün yıllık iznim var ne kadar tazminat alabilirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tam olarak SGK için aylık yatan prime esas kazancınız ne kadar ?

  2. Sener

   Merhaba, 25.06.2012 giriş – 30.04.2022 çıkış olacak brütüm 7128 ancak bu yol + olarak 289 brüt yol parası da yatıyor

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Yaklaşık olarak 69500 TL tazminat alacaksınız.

 71. Canan

  Merhaba 25.07.2017 işe giriş tarihim 31.01.2021 evlilik dolayısıyla işten çıkış tarihim bürüt 3.577.50 tazminatımı hesapladıklarında 9.980 tutarında bi rakam söylediler ben bu rakamın yanlış olduğunu düşünüyorum. Benim şimdi ne kadar tazminat almam gerekiyor ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Benim hesabıma göre 10600 TL civarında tutuyor.

   1. Yeliz ozyaoi

    Merhabalar 24.08.2016 iş başı 30.06.2021 tarihinde evlilik çıkışı yapip işten ayrılacağım burut ücretim 4900 lira 14 günde iznim var tazminat ne kadar alabilirim?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Tazminat tutarı yaklaşık 23500 TL ödeme alırsınız. 1200 TL civarı da yıllık izin ödemesi.

 72. Meltem

  Merhaba
  12.01.2018 de girmiş olduğum işten temmuz ayında ayrılmayı planlıyorum. 9 aylık evliyim. İçeride 28 gün yıllık iznim, günlük 25.25 tl yemek ücretim ve brüt maaşım 3577.50 tl. Haziran sonu ve temmuz sonu şeklindeki tazminat hesaplaması hakkında desteğinizi rica ederim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Meltem Hanım. Çalıştığınız her ay için yaklaşık 295 TL tazminat ödemesi yapılır. Buna göre çalıştığınız ay sayısını da esas alarak bir hesaplama yapabilirsiniz. Yıllık izin için ayrıca ödeme yapılması gerekir.

   1. Nazo

    Merhaba bürüt kazancım 3577 elime geçen 2900 asgari ücret yol yemek kartım tickart 560 TL

    1. Ömer Meriç

     Çalıştığınız her ay için yaklaşık 295 TL ödeme yapılır. Çalıştığınız süreye göre bir hesaplama yapabilirsiniz.

 73. Nazo

  Merhaba ben 4/8/2015tarihinde işe girdim ve aynı tarih 2021de evlilik nedeniyle ayrılmayı düşünüyorum 560 TL yol ve yemek kartım var ayrıca 20+3 yıllık iznim var ne kadar tazminat alırım???

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. SGK prime esas kazanç yani brüt kazancınız ne kadar ?

  2. Berin

   Merhaba 02.01.2019 gris tarihim 01.07.2021cikis tarihin olucak brüt 3 577 yemek 400 sodekxo alıyorum ne kadar evlenme tazminati alırım

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Yaklaşık 16000 TL tazminat alırsınız.

 74. noname

  Merhaba. Ben 12.06.2017 tarihin de işe girmiş bulunmaktayım. Asgari ücretle çalışmaktayım. Fakat maaşımıza extra servis ücreti ekleniyor. Sigortaya işlenen ise yaklaşık 4.000 tl. Bordroya işlenen tutar üzerinden mi hesaplanıyor yoksa ssk ya mi? Yazın sezonluk subemize gideceğim için maasım da değeşecek. Sskya işlenen 8.000 bin olur. Çıkısım da 01.09.2022 inşallah.Bu arada en yüksek brüt ne kadar? İnanılmaz kafam karışık yardım ederseniz çok sevinirim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sskya bildirilen son brüt kazanç üzerinden hesaplama yapılır. Tavan ücreti aşıyorsa kıdem tazminatı tavanı üzerinden hesaplanır tazminatınız.

   1. Berrin

    Merhaba işe giriş tarihim 7.08.2017 evlilik nedeni ile ayrılacağımdan dolayı işten çıkış tarihim 16.05.2022 aylık toplam bürütüm 5009 TL tahmini olarak ne kadar alırım

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Yaklaşık olarak 23500 TL tazminat ödenmesi gerekir size.

 75. Rümeysa

  İse giris tarihim 01.11.2019 is kur üzerinden olduğu icin ise başlangıç tarihim 01.02.2020 evlendigim tarih 27.07.2020 nikah cikisi yapma hakkim buluyor mu 24.07.2021de cikic vermek istiyorum burutum 3557.50 ne kdr olur cikis hakkim var ise

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet işyerinde 1 yılı tamamladığınız için tazminat hakkınız var. Toplam 5325 TL ye yakın tazminat alırsınız.

  2. Pinar

   Merhaba brüt maaşım 3872 olup ise giris tarihim 08.10.2018 dir. Nikah sebebiyle temmuz sonunda cikicam ticet 500 lira yol maaşın içinde yatiyo 220 lira olarak. Ne kadar tazminat alırım acaba

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Yaklaşık 10500 TL tazminat alırsınız.

 76. Petek

  Merhaba,
  Temmuz 14.07.2016 da işe girişim oldu. ekim 10.10.2020 de evlendim. 1.10.2021 de istifa etmeyi düşünüyorm.Aylık brüt maaşım 4.200 TL .Sorularım şu şekilde hocam;
  1) 6 ay kçö den faydalandırdılar. Bu o süre için kıdemi tazminatını azaltır mı?
  2) Evlilik sebebiyle istifada ihbar süresi var mıdır? Bazı kaynaklar 8 hafta daha çalışmam gerektiğini veya işverene 2 aylık tutarı ihbar olarak ödemem gerektiğini söylüyor. Bunlarla karşılaşmamak için noterden ihtarname çekersem, herhnagi bir şekilde ihbar süresi olur mu?
  3) İlk kez geçtiğimiz ay, bir kereye mahsus olmak üzere ödüllendirme yaptılar, 2200 tl brüt. bu kıdem hesaplanırken dahil edilir mi?
  4) Pandemiden önceki yemek yardımları kıdeme dahil edilir mi?
  5) İşveren kıdem tazminatının tamamını 30 gün içinde mi öder, yoksa taksitlendirir mi?
  Hocam bu bilgiler doğrultusunda aşağı yukarı ne kadar bir kıdem tazminatı alabilirim?

  Teşekkür ederim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba.
   1-Hayır azaltılmaz. Son brüt kazanca göre ödeme yapılması gerekir. Ortalamaya göre değil.
   2- İhbar sürelerine uymanız gerekiyor evet. 8 hafta önce işverene bildirmeniz lazım işten çıkacağınız tarihi.
   3- İşten ayrılış tarihindeki brüte göre hesaplama yapılacak.
   4-Dahil edilmez.
   5-Normalde olması gereken sözleşme fesih tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ödenmesi. Tabi işverenle siz aranızda özel bir sözleşme yaparsanız taksitle de ödenebilir.
   4200 TL brüt maaşa göre hesaplama yaparsak yaklaşık 22 bin TL civarında tazminat ödenmesi gerekir.

   1. petek

    Hocam ,ihbar süresi ile ilgili 1 Ekim 2021 den 8 hafta önce işten çıkış bildirimi mi vermem gerekiyor insan kaynaklarına? Bununla ilgili kafam karışık çünkü, bazı kaynaklar da istifa ettikten sonra ihbar başlar diyor. Bazıları da evlilik sebebiyle olduğu için ihbar ile ilgili çalışma zorunluluğun yok diyor. Çok muallaktayım. işten ayrılmadan 8 hafta önce işten ayrılacağımı bildirirsem, kıdemimi vermemek için kod 29 la işten atılmaktan korkuyorum.

    1. Ömer Meriç

     Aynen çıkış tarihinden en az 8 hafta önce vermeniz gerekiyor. Esas alacağınız kaynak 4857 sayılı İş Kanunu. Diğer kaynakları boşverin. Orada ihbar kısmında ben evlilik gerekçesi ile işten ayrılanlar için bir istisna görmedim. Varsa da bilmiyorum ama yok diye biliyorum.

 77. Merve

  Merhaba evliliğim için şehir değiştirme yapacağım evlilik tazminatımı almak için öncesinde nikah yapıp bütün haklarımı almak istiyorum.Sormak istediğim sorular kıdem tazminatıyla birlikte ,ihbar tazminatıda veriliyormu ? Birde sonrasında mecburi olarak şehir değiştirmemden kaynaklı işe bıraktığım için işsizlik maaşı almam şansım olur mu ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer işyerinde en az 1 yıl çalışma varsa ve evlilik gerekçesi ile işten ayrılacaksanız tazminat alırsınız. İşsizlik ödeneği alamazsınız. İhbar tazminatı ise farklı bir durum. İhbar tazminatı başlıklı yazımızı okumanızı öneririm.

 78. derya

  merhaba
  ben 07-09.2019 tarıhınde ıse gırdım ama 15.8.2021tarıhınde ısten ayrılcagım brut ucretım 3577 tl ayrca 350 tlde yemegım var ve son oalrak ıcerde 22 gunluk yıllık ıznım var ben ne kadar tazmınat alabılrırım yardımcı olursanız sevınırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 7500 TL gibi bir tazminat alırsınız.

 79. Didem

  Merhaba çalıştığım işyerine 24.09.2019 tarihinde giriş yapım 4.09.2021 tarihinde evleneceğim ve 31.09.2021 tarihinde işten çıkacağım şirkette yakın arkadaşım bugün aynı şekilde işten cıkacak fakat normalde brütten hesaplanması gereken işlemi netten hesaplayacaklarını söylüyorlar kanunen böyle bir işlem doğru mu?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır tabi ki kanuni değil. Net üzerinden hesaplanamaz. Brüt maaş üzerinden hesaplanır.

 80. Karaca

  Omer bey tekrardan merhabalar
  Merhabalar ben eylul 2017 girisliyim haziran ayinda isten evlilik nedenyle cikis yapicagim icin tazminat hakkazaniyorim
  Kcö ciktigim icin brutumu etkiler mi normalde brutum 4020 tl yemek yardmi net 870 tl ne kadar tazminat alabiliyorum
  Demistim ama asil sorum bu donemde 17 gunluk kco olarak gosterildigim icin atiyorum brutum 2010 tl ye geldi ozman bu 2010 tl uzerinden mi hesaplanacaktir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba tekrar. Brüt günlük tutar önemli. Bunun aylık kısmı esas alınır.13 günlük kısım için 2010 TL yattıysa bu durumda aylık brüt kazancınız 4600 civarı olur. Kaybınız olmaz yani.

 81. Karaca

  Merhabalar ben eylul 2017 girisliyim haziran ayinda isten evlilik nedenyle cikis yapicagim icin tazminat hakkazaniyorim
  Kcö ciktigim icin brutumu etkiler mi normalde brutum 4020 tl yemek yardmi net 870 tl ne kadar tazminat alabiliyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazanca göre hesaplama yapılır. Eğer son brüt kazancınız 4020 TL ise bu durumda yaklaşık olarak 14960 TL ödeme alırsınız.

 82. Kader

  Merhaba ben 03.09.2018 yılında işe girdim 01.08.2021 tarihinde evlilik için işten Ayrılıcam brüt olarak 3577 TL ve yol ücreti de brüt olrak 300 TL alıyorum ne kadar tazminat alırım acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 10700 TL tazminat alırsınız.

 83. Gokce

  Ben 21.10.2019 da ise başladım 24.05.2021 de nikah cikisi yaptim ne kadar ücret ödemeleri gerekiyor

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazancınız nedir acaba ?

 84. Zeynepy

  Merhaba. 13 Haziran 2018 girişliyim. 1 Haziran 2021 de işten ayrılacağım brütüm 3805 TL bu ay mesaiden 200 TL alacağım var onlarda katılıyor mu. Yeme ücretimiz 600 tl. Alacağım evlilik tazminatı ne kadar olur? İhbar vermiyorlar bize diye biliyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt mesai de dahil edilir.Yaklaşık olarak 11.350 TL tazminat alırsınız.

 85. Ezgi acar

  Merhaba
  21.03.2014 tarıhınde işe başladm aylık ortalama brüt 10.000 TL buna yol ve yemek param dahıl
  Her ay 800 TL yemek parası
  500 TL yemek parası alıyorum
  01.07.2021 de ayırılacgm ne kadar alırım toplam para

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt maaşınızı yazar mısınız?

   1. Ezgi

    Sabit 6.850
    Yol yemek prim 9.000 brütü buluyor hepsi dahil her ay degısıyor çünkü

    1. Ömer Meriç

     Tavan tutardan hesaplarsak 55.000 civarı tazminat ödenmesi gerekir size Ezgi hanım.

    2. İrem

     Merhaba 08.10.2018 de ise başladım son brüt maaşım 3850 ticet kartım 520 lira. Temmuzun 16 sina nikahım var evlilik sebebiyle işten ayrilcam . İlk sorum acaba ihbar süresi zorunluluğu varmı yoksa direk cikabiliyormuyum. Birde nekadar tazminat alırım. Şimdiden teşekkür ederim

     1. Ömer Meriç

      Merhaba. Uymanız gereken ihbar süresi bulunmuyor. Bununla alakalı Yargıtay kararları mevcut. Çalıştığınız her bir ay için ödeme tutarı 295 TL civarında olacaktır.

 86. Ece

  Merhaba ben 27 ekim 2017 girişliyim ekim ayında evleniyorum aralık ayında evlilik nedeniyle çıkışımı vericem 2 ay daha çalışıp ihbar süresini doldurduğumda ne kadar tazminat alabilirim hesaplayabilirmisiniz bürüt ücretim şuan 3821 tl

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tazminat işten çıkış tarihinden itibaren 1 ay içerisinde ödenir. Yaklaşık olarak 15200 TL tazminat ödenir size.

 87. Gülay

  Merhaba .29.04.2019 işe giriş tarihim . 01.08.2021 tarihinde işten ayrılacam ewlilik nedeniyle . Asgari ücretle çalışıyorum . Işten çıkınca ne kadar tazminat alırım?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 8300 TL ödeme alırsınız.

 88. Ela

  Merhabalar, evlik tazminatım ne kadar olur acaba? birde evlilikte ihbar verilmiyor dedi şirketim dogru mu acaba?
  işe baslama 02.03.2016
  işten cıkıs 17.05.2021
  brüt:3750
  yıllık izin:16,5
  yemek ücreti 690

  teşekkürler iyi günler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İhbar sadece sürelere uyulmadığında ödenen bir tazminat türüdür. İşten çıkışta bu sürelere riayet edilmezse ödenmesi gerekir. Brüt ücretinizi yazarsanız alabileceğiniz tazminat miktarını hesaplayabilirim.

   1. Ela

    -Merhaba tekrardan brütümü yazmıstım ama 3750

   2. Ela

    brütüm 3750 yukarıda belirttim teşekkür ederim

    1. Ömer Meriç

     Kusura bakmayın görmemişim yazdığınızı :(. 62 aylık çalışma için 3750 TL brüt maaşa göre yaklaşık 19300 TL ödeme alırsınız.

     1. Ela

      estağfurullah teşekkür ederim iyi günler dilerim

 89. Deniz

  Merhaba 22. 08.2017 işe giriş sigorta tarihim. İşten çıkışım verilecek pandemi sebebiyle yasak olduğu için çıkışım 2 ay ertelenecek bu süre zarfında kısa ödeneğe başvurulacak. Çıkışım yapılırken kısa ödenek sebebi ile kıdem tazminatım düşük mü olur? Tüm haklarımı alabiliyor muyum (ihbar tazminatı, işsizlik maaşı gibi)? En son yatan brüt maaşım 3,696,75 TL.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt kazanca göre hesap edilir. Eğer son brütünüz 3696 TL ise bu tutar üzerinden hesaplama yapılır ve ödenir.

 90. Ebru

  Merhaba, ben 31 Mayıs’ta 2 senelik çalışmış olacağım ama 5 Haziran’da evlenip işten çıkacağım 3.200 TL maaş alıyorum ne kadar tazminat alırım ?
  Ve ben yıllık izinlerimi kullanmadım eğer kullanmadan işten çıkarsam onunda ücretini alabilirmiyim ?
  Şok markette çalışıyorum ..

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yıllık izinlerin de ücreti ödenir. Brüt maaşınız nedir ?

   1. Ebru

    Merhaba, brüt maasim 4.050.00

    1. Ömer Meriç

     Toplamda 8000 TL civarı ödeme alırsınız.

 91. Ece

  mayısın ortasında işten çıkmayı planlıyorum evlilik tazminatımı alıp. Evlilik tazminatı hesaplama da en son aldığım maaştan mı hesaplanıyor yoksa mayısta çalıştığım 15 günden mi hesaplanacak ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt maaşa göre yapılır hesaplama.

 92. Mlk

  Kışa çalışma ödeneğinden yararlandığım için hakkim kesilmeyecek mi toplam hesaplar misini giriş 2018 çıkış 2021 7 ay kco aldim

  1. Ömer Meriç

   Hayır toplam çalışma süresi esas alınır. O süreler düşülmez.son brüt üzerinden toplam çalışma süresi esas alınarak ödeme yapılması gerekiyor

 93. Mlk

  Merhaba ben 2018 yılında ise başladım halen o isterimdeyim 7 ay kco aldım eğer işten cikarilmam söz konusu olursa tanzimat hakkım nasıl hesaplanır kco almam etkiler mi alacağım hakları 2021 olarak çıkışı hesaplar mısınız buruttum 4999

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt maaşa göre hesaplama yapılır. Eğer son brüt 4999 TL ise çalıştığınız her ay için 413 TL ödeme yapılır.

 94. Ece

  İyi günler merhaba
  Bende birşey danışmak istiyorum mayısın ortasında işten çıkmayı planlıyorum evlilik tazminatımı alıp. Evlilik tazminatı hesaplama da en son aldığım maaştan mı hesaplanıyor yoksa mayısta çalıştığım 15 günden mi hesaplanacak ?

 95. Elif

  Merhaba işe 23.07.2019tarihinde girdim fakat nikah tarihim01. 07.2021de nikahım var 22gün için 2.senem yanar mı nikahtan sonra 22gün daha mı çalışmam gerekir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Nikahtan sonra işten çıkmak için 1 yıl süreniz olacak. İhbar sürelerine uyarak çıkmanız gerekmektedir.

   1. Elif

    Peki çıktım diyelim ayın 1inde 2senemin dolmasına 22gün kalıyo ya 2senenin tazminatını verirler mi yoksa 1senem yanarmı

    1. Ömer Meriç

     Ne kadar çalışma varsa o kadar ödeme yapılır. Neden ölsün ben onu anlamadım

 96. dilara

  merhaba özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyorum ilk işe girişim 01/09/2015 den beri sigortam yatıyor yeni iş yerime 22/07/2020 tarihinde girdim toplam 3 ay ücretsiz izin aldım iş yerimin zoru ile 01/08/2021 tarihinde nikah yapıp işten ayrılmak istiyoum tazminat alırmıyım bu 3 ay üğcretsiz izin engellermi sayılırmı 1 senedir çalışmış olmamda

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 1 yıl çalışma varsa engellemez diye biliyorum. Alabilirsiniz yani.

 97. Sude

  Merhaba 16.10.2018 işe giriş tarihim asgari ücret maasim 2021 ağustos ayında çıkmayı planlıyorum evlilik tazminatı ne kadar olur hesaplanabilir misiniz

 98. Ecem A.

  Merhaba
  03.07.2019 İşe giriş tarihim
  06.08.2020 Evlilik tarihim
  01.07.2021 tarihinde iş çıkışımı sağlayacağım.
  3800 TL Brüt SGK Ücretim.Ne kadar tazminat alırım acaba ?
  Şimdiden teşekkür ederim…

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 7542 TL ödeme alırsınız.