GSS Borç Ödeme Kredi Kartı & Tek Tıkla Kolayca Öde

GSS borç ödeme kredi kartı ile online olarak kolayca yapılabilmektedir. Zorunlu Genel Sağlık Sigortası primlerinizi hem online bankacılık kanalları üzerinden hem de Sosyal Güvenlik Kurumu kredi kartı ile prim ödeme sistemi üzerinden kredi kartınız ile online olarak ödeyebilirsiniz. Bu içerikte kredi kartı ile SGK borç ödeme işlemini online ve kolayca nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğim. Yazıya geçmeden önce kredi kartıyla SGK ödeme işlemlerinde bankalara göre değişen oranlarda komisyon alındığını hatırlatmak istiyorum. Hesaptan ödediğinizde herhangi bir komisyon alınmıyor ancak kartla öderseniz komisyon ödemeniz gerekebilir.

GSS borcu kredi kartı ile ödenir mi?

Evet, hem SGK kredi kartı ile borç ödeme sisteminde hem de online bankacılık kanalları üzerinden Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının kredi kartı ile ödenebilmesi mümkündür. İçeriğin devamında kartla SGK prim ödeme işlemi anlatılacaktır. Ancak online bankacılık kullanıyorsanız SGK kredi kartı prim ödeme sistemi olmadan da kredi kartı ile GSS ödeme yapabilirsiniz. Bankanızın mobil ya da internet bankacılık kanallarına giriş yaptıktan sonra;

  • SGK Ödemeleri-GSS Prim Ödemeleri menüsüne giriş yapın.
  • Ardından T.C. kimlik numaranızı yazarak sorgulama yapın.
  • Daha sonra borcu seçin ve ödeme yapılacak hesap kısmında kredi kartınızı seçin.
  • Eğer bankanız SGK ile anlaşmalı ise ve kredi kartı ile ödeme yapabilmenize izin veriyorsa bu şekilde devam ederek ödeme yapabilirsiniz.

GSS-SGK borcu kredi kartı ile ödeme

Kredi kartıyla SGK ödemesi için e-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifrenizi hazırlayın ve SGK kart ile ödeme sisteminden GSS prim borçlarınızı ödemek için aşağıdaki adımları izleyin;

  • T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle SGK kart ödeme sistemine öncelikle buradan giriş yapın: SGK kartla prim ödeme sistemi giriş.
  • Açılan sayfada “UYGULAMAYA GİT” seçeneğini tıklayarak devam edin.
  • Ardından aşağıdaki görselde de gösterildiği gibi DİĞER TAHSİLATLAR-GSS Prim menüsünü seçerek “borç sorgulama” butonuna tıklayarak GSS prim borcu kredi kartı ile ödeme menüsüne devam edin.
  • Bu menüde cari dönem, geçmiş dönem GSS prim borçlarınız ile varsa yapılandırma kapsamındaki tüm GSS prim borçlarınızı görüntüleyebilir, ilgili borcu seçerek devam edebilir, kart bilgilerinizi giderek ödeme işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

SGK borcu kredi kartı ile ödenir mi konusunu adım adım anlatmaya çalıştım. Eğer kafanıza takılan bir husus varsa çekinmeden yorum bölümünden bana sorabilirsiniz.

Mobil bankacılıktan SGK ödemesi nasıl yapılır?

Mobil bankacılıkta SGK Ödemeleri-GSS prim ödemeleri menüsünden T.C. numaranız ile GSS prim ödemesi yapabilirsiniz.

Akbank Mobil GSS ödeme nasıl yapılır?

Akbank Mobilde sırasıyla Ödemeler-SGK Ödemeleri-GSS prim tahsilatları menüsünden ödemenizi yapabilirsiniz.

Garanti Bankası GSS ödemesi nasıl yapılır?

Ödemeler-SGK Ödemeleri-GSS Prim ödemeleri menüsünden ödeyebilirsiniz.

1/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın