Sgk E Borcu Yoktur Aktivasyon Başvurusu Nasıl Yapılır ?

0

Eğer sgk borcu yoktur yazısına ihtiyacınız varsa ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nda tescilli işyeri dosyanız varsa sgk borcu yoktur yazısısı e borcu yoktur sgk sistemi üzerinden kolayca alabilirsiniz. Tabi bunun için bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne e borcu yoktur başvurusu yapmış olmanız ve sgk e borcu yok aktivasyonu almış olmanız gerekiyor.

Ssk e borcu yoktur sisteminde eğer aktivasyonunuz yoksa sgk e borcu yoktur başvurusunu nasıl yapabileceğiniz, sgk borcu yoktur başvurusunda istenilen evraklar ve e borcu yoktur başvuru formunu yazımızda bulabilirsiniz.

E sgk borcu yoktur başvurusu için gerekli evraklar nelerdir ?

İşveren olarak e borcu yoktur uygulaması aktivasyonu alabilmeniz için e borcu yoktur başvurusu için istenen evraklar ile birlikte işveren dosyanızın bağlı olduğu Sosyal Güvenlik Merkezine elden ya da posta yolu ile başvuru yapmanız gerekiyor. E borcu yoktur sgk uygulaması aktivasyonu için başvuruda istenen belgeler şunlardır;

  • Sgk e borcu yoktur başvuru formu ve e borcu yoktur taahhütnamesi ( indir)
  • İşveren, işveren vekili ya da yetkili kişiye ait kimlik fotokopisi ve imza sürküleri,
  • İşyerine ait vergi levhası fotokopisi,
  • Tüzel kişiliklerde yetkili kişilere ait belgeler ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi.

E sgk borcu yoktur başvuru formu gerçek kişiler için, adi ortaklı ve tüzel kişiler için 3 farklı şekilde düzenlenmiştir. Siz işyerinin durumuna göre uygun olan e-borcu yoktur başvuru formunu doldurun. E borcu yoktur formu ile birlikte taahhütnameyi de doldurup imzalamayı unutmayın.

E borcu yoktur sorgulaması nasıl yapılır ?

SGK tarafından aktivasyon işlemleri tamamlandıktan sonra sgk e borcu yoktur yazısını artık online alabilirsiniz. Sisteme e sgk şifreniz ile buradan giriş sağlayabilirsiniz. sgk e borcu yoktur sorgulamasını buradan yapabilirsiniz sgk e borcu yoktur uygulaması.

E- borcu yoktur yazısı geriye dönük bir tarih için alınabilir mi?

Bazı istisnai durumlar haricinde sgk borcu yoktur uygulaması üzerinden geriye dönük bir tarih için borcu yok yazısı alınamamakta.

Sgk borcu yoktur yazısı nasıl alınır ?

Eğer sgk borçu yoktur sistemi üzerinden sgk borcu yoktur sorgulaması yapamıyorsanız ve sgk kaydı yoktur belgesini alamıyorsanız sgk borcu yoktur dilekçesi ile herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan türkiye geneli borç sorgulaması yaptırarak bağkur borcu yoktur yazısı, sgk ihale borcu yoktur v.s. yazılarını alabilirsiniz. Dilekçe örnekleri alınacak yazının durumuna göre aşağıda linki verilen yazılarımızda mevcuttur.

Bağkur borcu yoktur yazısı nasıl alınır ?

Yukarıda anlatmış olduklarımız genelde işveren tescili olanlar için sgk borcu yoktur nasıl alınır hakkında. Eğer siz sadece bağkurlu iseniz yukarıda vermiş olduğumuz genel sgk borç yoktur dilekçesi ile herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne elden başvuru yaparak sgk borcu yoktur yazisi alabilirsiniz.

E-sgk borcu yoktur işlemleri ile borcu yoktur yazısı nasıl alınır hakkındaki sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.