Bağkur Sorgulama Şifresiz

2

Bağkur sorgulama için birçok seçenek bulunmakta. Sorgulama işlemini yaparak ne zamandan beri bağkurlu olduğunuzu, toplam prim hizmet gün sayınızı, tescil bilgilerinizi kısacası tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Esnaflık, vergi kaydı, şirket ortaklığı kaydı ya da ÇKS yani çiftçilik kaydınız başladığında herhangi bir kapsamda sigortalı değilseniz ya da emekli değilseniz adınıza zorunlu olarak bağkur başlatılır. Aylık güncel esnaf, tarım ve isteğe bağlı tüm bağkur prim tutarlarını öğrenmek için hemen https://sgkbilgisi.com/bagkur-primi-ne-kadar/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızın devamında ise TC ile bağkur sorgulama hakkında detayları bulabilirsiniz.

Bağkur sorgulama

4b bağkur sorgulama işlemlerinizin tamamını e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Sorgulama yaparak güncel borç bilgilerinizi, bugüne kadar yapmış olduğunuz tüm ödemeleri ve hizmet bilgilerinizi ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Sorgulama için e-devlet şifrenizin olması gerekir. E-devlet sistemine mobil ya da internet bankacılık kanalları üzerinden de erişim sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

E-devlet sisteminden bağkurla ilgili sorgulama yapabileceğiniz gibi birçok işlem için online başvuruyu da e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. E-devlete giriş sağladıktan sonra Kurumlar-Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne gelin. Ardından;

 • Bağkur basamak sorgulaması için 4B Basamak Bilgisi,
 • Bağkur borç sorgulaması için 4B Borç Durumu,
 • Bağkur doğum borçlanması başvurusu için 4B Doğum Borçlanması Başvurusu,
 • Bağkur hizmet dökümü tc ile sorgula ve ayrıntılı hizmet bilgisi için 4B Hizmet Bilgisi ( Dilerseniz hemen https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi sayfasını ziyaret ederek hizmetlerinizi sorgulayabilirsiniz.
 • Bağkur güncel ve geçmiş ödeme listesi için 4B Ödeme Dökümü,
 • Bağkur primini yükseltmek için 4B ( Bağkur ) Günlük Kazanç Beyanı Girişi,

Menülerinden giriş sağlayabilirsiniz.

Bağkur borç sorgulama tc ile şifresiz

Sorgulama işlemlerini yukarıda belirtildiği gibi e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Şifresiz olarak bağkur prim borcu ve tescil sorgulaması yapabileceğiniz bir uygulama bulunmamaktadır. E-devlet şifreniz olmasa bile internet ya da mobil bankacılık kanallarında SGK Ödeme-Bağkur Prim ya da Bağ-Kur geçmiş dönem prim menülerinden T.C. ile sorgulama yaparak güncel borcunuzu görüntüleyebilirsiniz. E devlet olmadan mobil ve ya internet bankacılığı üzerinden de e devlete bağlanabilirsiniz.

Bağkur emeklilik sorgulama tc kimlik no ile

Emeklilik başvurusu yaptıysanız emeklilik başvurunuzun ne durumda olduğu, en son evrak hareketlerini SGK Evrak takip sisteminden sorgulayabilirsiniz. Evrak takip sisteminden emeklilik başvurunuzu takip etmek için hemen https://sgkbilgisi.com/sgk-evrak-takibi-sgk-varide-no-ile-evrak-takip/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer mevcut durumda emekli iseniz ya da aylığınız bağlandı ve aylık tutarını sorgulamak istiyorsanız bunu edevlet üzerinden SGK-4B Aylık Bilgisi menüsünden öğrenebilirsiniz.

Bağkur no sorgulama ad soyad

Ad ve soyadından eski kayıtların sorgulama işlemi sadece Sosyal Güvenlik Kurumlarınca yapılabilir. Online olarak sorgulama yapamazsınız .

Bağkur hizmet dökümü

Çeşitli Kurum ya da Kuruluşlar tarafından özellikle ruhsat aşaması tarafından Bağkur ekstresi diğer adı ile bağkur hizmet dökümü istenebilir. Belediye ruhsat için istiyorsa herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nden almanız gerekmekte. Ancak diğer işlemler için e-devlette SGK-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü kısmından da barkodlu hizmet dökümü alabilirsiniz.

Tarım bağkur sorgulama

Tarım diğer adıyla çiftçi bağkuruna ilişkin tüm sorgulamalarınızı da aynı şekilde yukarıda belirtilen menüler üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Tarım bağkurunda erken emeklilik şartları, geriye dönük tescil hakkı ve tüm detaylar için https://sgkbilgisi.com/tarim-bagkuru-hakkinda-soru-ve-cevaplar/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur borç sorgulama telefon numarası

Sorgulama işlemini dilerseniz telefonla herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nden mesai saatleri içerisinde ya da Sosyal Güvenlik Kurumu çağrı merkezini 7/24 arayarak öğrenebilirsiniz. SGK çağrı merkezi ve diğer tüm SGK’ların güncel telefon ve iletişim bilgilerine https://sgkbilgisi.com/sgk-cagri-merkezi/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası bağkur borç sorgulama

Ziraat Bankası ATM’leri, mobil ya da internet bankacılık uygulamaları üzerinden ödeme vadesi geçmiş bağkur borçlarınızı SGK Ödeme-Bağ-Kur Geçmiş Dönem, Ödeme vadesi geçmemiş cari dönem prim borçlarınızı ise SGK Ödeme-Bağkur Prim menüsünden sorgulayabilirsiniz.

Bağkur hakkındaki tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

2 Yorum
 1. Songül akgün

  Silinen bağkurumu ödemek istiyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bağlı olduğunuz SGK’ya başvuru yaparak ödeyebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.