Bağkur Sorgulama T.C. no İle Şifresiz Kayıt

Bağkur sorgulama için birçok seçenek bulunmakta. Sorgulama işlemini yaparak ne zamandan beri bağkurlu olduğunuzu, toplam prim hizmet gün sayınızı, tescil bilgilerinizi kısacası tüm bilgileri edinebilirsiniz. Esnaflık, vergi kaydı, şirket ortaklığı kaydı ya da ÇKS yani çiftçilik kaydınız başladığında herhangi bir kapsamda sigortalı değilseniz ya da emekli değilseniz adınıza zorunlu olarak bağkur başlatılır.

4b Bağkur sorgulaması nasıl yapılır ?

4b bağkur sorgulama işlemlerinizin tamamını e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Eski bağkur kaydı sorgulaması yaparak güncel borç bilgilerinizi, bugüne kadar yapmış olduğunuz tüm ödemeleri ve hizmet bilgilerinizi ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Sorgulama için e-devlet şifrenizin olması gerekir. E-devlet sistemine mobil ya da internet bankacılık kanalları üzerinden de erişim sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

E-devlet sisteminden bağkurla ilgili sorgulama yapabileceğiniz gibi birçok işlem için online başvuruyu da e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. E-devlete giriş sağladıktan sonra Kurumlar-Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne gelin. Ardından;

  • Bağkur basamak sorgulaması için 4B Basamak Bilgisi,
  • Bağkur borç sorgulaması için 4B Borç Durumu,
  • Bağkur doğum borçlanması başvurusu için 4B Doğum Borçlanması Başvurusu,
  • Bağkur hizmet dökümü tc ile sorgula ve ayrıntılı hizmet bilgisi için 4B Hizmet Bilgisi ( Dilerseniz hemen 4b hizmet dökümü sorgulama sayfasını ziyaret ederek hizmetlerinizi sorgulayabilirsiniz.
  • Bağkur güncel ve geçmiş ödeme listesi için 4B Ödeme Dökümü,
  • Bağkur primini yükseltmek için 4B ( Bağkur ) Günlük Kazanç Beyanı Girişi,
  • Menülerinden giriş sağlayabilirsiniz.

Bağkur hizmet dökümü nasıl alınır ?

Yukarıda verilen menüden sorgulama yaptıktan sonra açılan ekranda sağ üst köşede yer alan “YAZDIR” kısmını tıklayarak barkodlu ve onaylı bağkur hizmet dökümü alabilirsiniz.

Bağkur sorgulama tc no ile ile şifresiz yapılır mı ?

Sorgulama işlemlerini yukarıda belirtildiği gibi e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Şifresiz olarak bağkur prim borcu ve bağkur sorgulama tc ile yapabileceğiniz bir uygulama bulunmamaktadır. E-devlet şifreniz olmasa bile internet ya da mobil bankacılık kanallarında SGK Ödeme-Bağkur Prim ya da Bağ-Kur geçmiş dönem prim menülerinden tc bağkur sorgulaması yaparak güncel borcunuzu görüntüleyebilirsiniz. E devlet olmadan mobil ve ya internet bankacılığı üzerinden de e devlete bağlanabilirsiniz.

Bağkur emeklilik sorgulama tc kimlik no ile nasıl yapılır ?

Emeklilik başvurusu yaptıysanız emeklilik başvurunuzun ne durumda olduğu, en son evrak hareketlerini SGK Evrak takip sisteminden sorgulayabilirsiniz. Evrak takip sisteminden emeklilik başvurunuzu takip etmek için hemen  sgk emeklilik evrak takibi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Eğer mevcut durumda emekli iseniz ya da aylığınız bağlandı ve aylık tutarını sorgulamak istiyorsanız bunu edevlet üzerinden SGK-4B Aylık Bilgisi menüsünden öğrenebilirsiniz.

Bağkur no sorgulama ad soyad ile nasıl yapılır ?

Ad ve soyadından eski kayıtların bağkur gün sorgulama ve hizmet sorgulama işlemi sadece Sosyal Güvenlik Kurumlarınca yapılabilir. Online olarak bağkur kayıt sorgulamasını ad ve soyadı ile yapamazsınız .

Bağkur hizmet dökümü nereden alınır ?

Çeşitli Kurum ya da Kuruluşlar tarafından özellikle ruhsat aşaması tarafından Bağkur ekstresi diğer adı ile bağkur hizmet dökümü istenebilir. Belediye ruhsat için istiyorsa herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nden almanız gerekmekte. Ancak diğer işlemler için e-devlette SGK-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü kısmından da barkodlu hizmet dökümü alabilirsiniz.

Tarım bağkur sorgulaması nasıl yapılır ?

Tarım diğer adıyla çiftçi bağkuruna ilişkin tüm sorgulamalarınızı da aynı şekilde yukarıda belirtilen menüler üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Bağkur borç sorgulama telefon numarası kaç ?

Sorgulama işlemini dilerseniz telefonla herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nden mesai saatleri içerisinde ya da Sosyal Güvenlik Kurumu çağrı merkezini 7/24 arayarak öğrenebilirsiniz. SGK çağrı merkezi ve diğer tüm SGK’ların güncel telefon ve iletişim bilgilerine  sgk çağrı merkezi telefon numaraları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası bağkur borç sorgulaması nasıl yapılır ?

Ziraat Bankası ATM’leri, mobil ya da internet bankacılık uygulamaları üzerinden ödeme vadesi geçmiş bağkur borçlarınızı SGK Ödeme-Bağ-Kur Geçmiş Dönem, Ödeme vadesi geçmemiş cari dönem prim borçlarınızı ise SGK Ödeme-Bağkur Prim menüsünden sorgulayabilirsiniz.

Bağkur no öğrenme işlemi nereden yapılır ?

Eğer herhangi bir işlem ya da başvuru için bağkur numaranız gerekiyorsa E-devletten bunu kısaca bağkur tescil kaydı sorgulama menüsünden yapabilirsiniz. Tc no ile bağkur sorgulaması yapılamadığından şifresiz olarak bağkur numaranızı öğrenebileceğiniz bir uygulama bulunmuyor.

Geriye dönük Bağkur borç sorgulaması nasıl yapılır ?

Bağkur tescil ve hizmet bilgisi sorgulamasını online olarak nasıl yapabileceğiniz hakkında yukarıda bilgi verdik. İlgili menüden sorgulama yaptığınızda güncel ve faizi ile birlikte borcunuzu görüntülersiniz. Prim borcundan dolayı dondurulan daha eski sürelere ait borçları ise online olarak görüntüleyemezsiniz. Bu süreler için ne kadar borçlanma yapabileceğinizi SGK’ya sorarak öğrenebilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Bağkur Sorgulama T.C. no İle Şifresiz Kayıt” üzerine 2 yorum
Yorum yapın