Emekli Maaşı Hafta Sonuna Denk Gelirse 2024

Emekli maaşı hafta sonuna denk gelirse emekli maaşım ödenir mi? Özellikle ilk defa emekli olanların bana en çok sordukları sorulardan birisi de bu olmaktadır. Emekli maaşları emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenen tarihlerde ödenmektedir. Daha önce SSK emekli maaşları hangi tarihte yatar ve bağkur emekli maaşları ne zaman ödenir başlıklı içeriklerimde tahsis numarasının son rakamına göre emekli maaşlarının hangi tarihlerde ödendiğine dair bilgi vermiştim. Bu içerikte ise emekli maaşları hafta sonu yatar mı sorusunun cevabını vermeye çalışacağım.

Hafta sonu emekli maaşı yatar mı?

Tahsis numarasının son rakamına göre emekli maaşının ödeme tarihi hangi güne den geliyorsa o gün ödenir. O günün hafta içi ya da hafta sonu olması, bayram tatili ya da resmi tatil olması ödenme tarihini değiştirmiyor. Yani kısaca emekli maaşı cumartesiye denk gelirse ya da pazara denk gelirse bile ödenme tarihi neyse Cumartesi ya da Pazar olmasına bakılmaksızın hesaba gece yarısından sonra aktarılıyor.

Cumartesi emekli maaşı yatar mı?

Evet. Emekli aylığı ödenme tarihi tahsis numarasına göre cumartesiye denk gelse bile Cumartesi günü maaşınızı alabiliyorsunuz. Hatta Cumayı Cumartesiye bağlayan gece yarısından sonra maaş hesaba aktarılmaktadır.

Pazar günü emekli maaşı yatar mı?

Evet. Ödeme tarihi emekli tahsis sicil numarası esas alındığında pazar gününe denk gelse bile ödemeniz Pazar günü hesabınıza olmaktadır. Cumartesiyi Pazara bağlayan gece yarısından sonra emekli maaşı banka hesabınıza aktarılmaktadır.

Vakıfbank emekli maaşı pazara denk gelirse

Yukarıda belirttiğim gibi ödenme tarihinin Cumartesi ya da Pazara denk gelmesi ödenme tarihini değiştirmiyor. Vakıfbank’tan emekli maaşı alıyorsanız ve ödenme tarihi Pazara denk geliyorsa Pazar günü emekli maaşınız hesabınıza yatmış olacaktır.

Garanti emekli maaşı hafta sonuna denk gelirse

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaşları ile dul ve yetim aylıklarını hafta sonuna denk gelse bile ödeme tarihinde hesapta olacak şekilde bankaya göndermektedir. Garanti Bankası’ndan emekli maaşını alan emekliler de ödeme günü hafta sonuna denk gelse bile ödeme gününde maaşlarını hesaptan çekebilmektedir.

Ziraat Emekli maaşı hafta sonuna denk gelirse

Ziraat Bankası emeklilerin en fazla tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası’ndan emekli maaşı alanlar ödeme tarihi hafta sonuna rastlasa dahi ödemelerini emekli aylığı ödeme tarihinde banka hesabından çekebilmektedir.

Akbank emekli maaşı hafta sonuna denk gelirse

Akbank da promosyon kampanyaları ile birlikte birçok emeklinin tercih ettiği bankalar arasına girmiştir. Akbank’tan emekli aylığını alanlar emekli aylığı ödenme tarihi hafta sonuna rastlasa bile aylıklarını ödeme tarihlerinde alabilmektedir.

Yapı Kredi Emekli maaşı hafta sonuna denk gelirse

Yapı Kredi emekli maaşları ödenme tarihi Cumartesi, Pazara denk gelse bile ödenme tarihinde emeklilerin hesabına aktarmaktadır.

Emekli maaşı cumartesiye denk gelirse saat kaçta yatar?

Hesaba cumayı cumartesiye bağlayan gece 00.00’dan sonra aktarılır.

Emekli maaşı saat kaçta hesaba geçer?

Gece yarısından sonra ortalama saat 01.00’den sonra hesaba geçmektedir.

3.3/5 - (3 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın