Getir Kurye Maaşları 2024 & Çalışma Şartları, Saatleri

Getir kurye maaşları son dönemlerin trend aramaları arasında yer almaktadır. Getir firması hem Türkiye’de hem de tüm Avrupa ve Amerika’da faaliyetlerini sürdürmekte ve birçok kişiye de iş imkanı sağlamaktadır. Hal böyle olunca getir kuryeleri ne kadar kazanıyor sorusunun cevabı da sıklıkla araştırılıyor. Eğer siz de getir kuryesi maaş konusunda araştırma yapıyorsanız bu yazımız sizin için tam bir rehber niteliğinde olacaktır.

Getir çalışma şartları

Getir başvuru şartları şunlardır;

 • Esnek çalışma saatlerine uyumlu olmak,
 • Bu işi yapabilecek derecede bir engelinizin olmaması,
 • A1 ya da A2 motor ehliyetinizin olması,
 • Hızlı ve pratik olmak,
 • Tercihen daha önce bu alanda çalışmış olmak,
 • Getir çalışma koşulları konusunda ayrıntılı bilgi edinmek ve Getir kurye şartları sağlıyorsanız kurye başvurusu yapmak için Getir kurye başvurusu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Getir kurye çalışma saatleri

Getir’de kurye olmak istiyorsanız ağır ve esnek çalışma saatlerine uyumlu olmanız gerekmektedir. Veriler bize şunu gösteriyor. getir kurye olmak istiyorsanız günlük en az 12 saat çalışmayı göze almanız gerekmektedir. Ortalama günlük çalışma süresi 10-12 saat iken işin ve siparişlerin durumuna göre günde 15 saat çalışanlar da vardır.

Getir büyük çalışma saatleri

Getir büyük, Getir firması tarafından işletilen ve 7/24 hizmet veren firmadır. 7/24 hizmet vermesi nedeniyle buradaki çalışanlar vardiyalı sistemle çalışmaktadır. Tabi Kurumsal olması nedeni ile çalışma süreleri İş Kanunundaki işçi çalışma saatlerine uygun olacak şekilde belirlenmektedir.  İşçilerin mesai saatleri genellikle 08.00-16.00, 16.00-24.00 ve 24.00-08.00 saatleri arasında ve günde 7,5 saati geçmeyecek  şekilde belirlenmektedir.

Getir maaşları 2024

Getir aylık kazanç tutarı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Getir eleman maaşları aşağıdaki kriterlere göre farklılık gösteriyor.

 • Taşımanın araç ya da motorla yapılması,
 • Siparişi tamamlanan alışveriş adedi,
 • İlave olarak alınan bahşişler ve kuponlar ile aylık kazanç farklılık göstermektedir.

Getir kurye maaşları 2024 için ortalama olarak aşağıdaki tabloda belirtilmiştir;

Şubede çalışanlar18.000-20.000 TL arası
Motorlu kuryeler24.000-28.000 TL arası
Araçlı kuryeler34.000-38.000 TL arası

Eğer Trendyol’da kuryelik yapmak isterseniz maaşlar, Trendyol Go başvuru şartları ve tüm detaylar için Trendyol kurye maaşları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Getir araçlı kurye maaşları

Getir araçlı kurye maaşları motorlu kuryeye göre bir tık fazla olmaktadır. Yukarıdaki tablodan da görüleceği üzere Getir firmasında kendi aracı ile kuryelik yapanların aylık gelirleri ortalama 34.000-38.000 TL aralığında değişebilmektedir.

Getir kurye paket başı ücret

Paket başı ödenecek ücret kendi motoru ya da şirket motoru ile kuryelik yapanlar için değişkenlik gösteriyor.

 • Kendi motoru ile kuryelik yapanlara saatlik 116,00 TL buna ilave her paket için 10 TL ücret ödenmektedir.
 • Getir şirketi motoru ile kuryelik yapanlara ise saatlik 77,00 ücret ve ilave olarak paket başı 10 TL ücret ödenmektedir.

Getir kurye saatlik ücret

01 Ocak 2024 tarihi itibariyle kendi motoru ile kuryelik yapanlara saatlik 116,00 TL, şirket motoru ile yapanlara ise saatlik 77,00 TL ücret ödenmektedir.

Getir kurye kaç yaş?

Getir firmasında kurye olarak çalışabilmek için en az 18 yaşın tamamlanmış olması gerekmektedir.

Getir kaç yıllık ehliyet istiyor?

Getir firmasında kurye olarak çalışabilmek için en az 18 yaşın tamamlanmış olması ve A1 seviyesinde ehliyetin alınmış olması gerekmektedir. Genellikle aranan şart en az 2 yıllık ehliyet sahibi olmaktır.

Bir kurye günde kaç paket dağıtır?

Bu çalışılan bölgeye göre değişmektedir. Ancak İstanbul’da bir kuryenin günlük ortalama teslim ettiği paket sayısı 120-150 arasında değişmektedir.

5/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Getir Kurye Maaşları 2024 & Çalışma Şartları, Saatleri” üzerine 4 yorum
 1. Ben yeni araba ehliyeti alıyorum ve yeni yılda 125cc motor ehliyetimde oluyormuş gibi oluyor bu ayriyeten motor ehliyeti almadan yapabilirmiyim bu işi

  Yanıtla
Yorum yapın