İbb Kırtasiye Yardımı 2024 & Her Öğrenciye Yardım

İbb kırtasiye yardımı hakkında son zamanlarda okurlarımızdan bir hayli fazla soru aldık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Sen Oku Diye” projesi kapsamında gerekli şartları sağlayan öğrencilere kırtasiye parası yardımı ödemektedir. Bu yazımızda İBB eğitim öğretim yardımı kimlere verilir, İbb kırtasiye yardımı 2024 başvurusu nereye ve nasıl yapılır hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

İBB öğrenciye para yardımından kimler yararlanabilir ?

Belediyeden kırtasiye yardımından yararlanma şartları yararlanabilecek kişiler aşağıda belirtilmiştir.

  • T.C. vatandaşı olmak ve öğrencinin İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet ediyor olması aranan temel şartlardandır.
  • Yardımdan yararlanabilecek olanlar şunlardır; şehit ve gazi çocuklar, yetim ve öksüz çocuklar, Devlet okulları ile Vakıf/Özel okullarda %100 burslu okuyan öğrenciler bu yardımdan yararlanabilmektedirler.
  • Şehit, gazi çocukları, yetim ve ya öksüz çocukların ilköğretim veya lise öğrencisi olması ve aktif öğrenimine devam ediyor olması gerekir. Üniversite öğrencileri yararlanamaz.
  • Engelli çocukların İbb engelli kırtasiye yardımından yararlanabilmeleri için ilköğretim/lise veya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel okullar ve rehabilitasyon merkezlerinde aktif devam ediyor olmaları gerekmektedir.

İBB kırtasiye yardımı kimlere verilir konusunda yukarıda bilgi verdik. SGK tarafından da şehit ve gazi çocuklarına eğitim ve öğretim yardımı ödemesi yapılmaktadır. Ödeme başvuru yapmak ve detaylar için SGK eğitim yardımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İBB kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır ?

Öğrencilere kırtasiye yardımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sadece elektronik ortamda alınmaktadır. Kırtasiye yardımı ibb başvurularınızı;

  • Kırtasiye yardımı başvuru formunu online olarak doldurarak yapabilirsiniz. İbb okul yardımı başvuru ekranına buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ İBB kırtasiye yardım başvurusu ekranı
  • Buradan öğrenci kırtasiye yardımı başvurusu yaptıktan sonra ayrıca bir belge ibraz etmeniz gerekmiyor.
  • İBB okul kırtasiye yardımı sadece belli dönemler için alınmaktadır. Bu da genelde eğitim ve öğretim dönemlerinin başında olmaktadır.
  • İbb kırtasiye yardımı online başvuruların alınmadığı zamanlarda ekranda İbb eğitim destek paketi başvuru formu kısmında “Eğitim desteğimiz için başvurularımız sona erdi” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.

E-devlet kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır ?

İBB sosyal yardım öğrenci parası başvuruları E-devlet üzerinden alınmamaktadır. “Sen Oku Diye” sayfası üzerinden online olarak kırtasiye yardımı öğrenci başvuruları alınmaktadır. İBB sosyal yardımlaşma kırtasiye yardımı başvurusu için E-devlet şifresi gerekmemektedir. Başvurunuzu sayfa üzerinden online olarak ve şifresiz yapabilirsiniz.

İbb eğitim yardımı ne kadar 2024

İBB tarafından yapılan devletten kırtasiye yardımı ödeme tutarı geçtiğimiz eğitim ve öğretim dönemi için 1000 TL civarındaydı. Bu büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı bir defaya mahsus olmak üzere ödenmektedir.  İbb kırtasiye yardımı 2024 2025 eğitim ve öğretim dönemi için devlet kırtasiye yardımı tutarları henüz netleşmedi. 2024/2025 için kırtasiye ücreti netleştiğinde sayfamızda sizinle paylaşılacaktır.

İBB kırtasiye yardımı ne zaman yatacak 2024

Belediye kırtasiye yardımı genellikle eğitim ve öğretim dönemi başında ya da okullar açıldıktan sonra 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Bu süreçte engelli kırtasiye yardımı ne zaman yatacak ve Sen Oku Diye ne zaman Yatacak 2024 soruları da sık sorulmaktadır. Ödemeler okullar açıldıktan sonra 1-2 hafta içerisinde yapılmaktadır. İBB resmi sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

Eğer maddi durumunuz iyi değilse İBB sosyal yardım kartına da başvurabilirsiniz. Ayrıntılar ve başvuru için İBB sosyal kartı nasıl alınır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sen oku diye 2024 ne kadar para veriyor?

En son yapılan ödeme şartları sağlayan her bir öğrenci için 1000 TL olmuştu. 2024-2025 eğitim öğretim döneminde bu tutarın en az 750-800 TL civarında olmasını bekliyoruz.

İBB kırtasiye yardımı başladı mı?

İBB kırtasiye yardımı başvuruları okullar açıldıktan kısa bir süre sonra alınmaya başlamaktadır. Başvuru sürecini İBB resmi web sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın