Sgk Çağrı Merkezi Telefon Numarası Kaç ?

Sgk çağrı merkezinden Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili tüm soruları, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı kısacası çalışma hayatına dair tüm sorularınızı iletebilir ve 7/24 destek alabilirsiniz. Ayrıca kayıt dışı sigortalılık ihbarı ile Kanuna aykırı tüm durumların ihbarını da bu hattan yapabilirsiniz. Bu yazımızda SGK çağrı merkezi telefon numarasının kaç olduğu, nasıl arayabileceğiniz ve nasıl bilgi alabileceğiniz konusunda tüm detayları bulabilirsiniz.

SGK/Ssk numarası kaç ?

Sosyal Güvenlik Kurumu çağrı merkezi haftanın 7 günü ve 24 saat hizmet sunmaktadır. Çağrı merkezini aramak oldukça kolaydır. Telefonunuzdan başında herhangi bir alan kodu olmadan sadece 170 yazarak Sgk müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.  Üstelik talep, istek ve şikayetler sadece ssk telefon numarası ile de yapılmıyor. Resmi internet sayfası üzerinden de dilerseniz taleplerinizi ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Online olarak nasıl talep oluşturacağınız ve ya daha önceki bildirimi nasıl takip edebileceğiniz yazımızın devamında verilecektir.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan emeklilik, borçlanma gibi başvurularınızın ne durumda olduğunu dilerseniz SGK evrak takip sisteminden sorgulama yaparak da öğrenebilirsiniz. Hemen sgk evrak takibi sayfamızda giriş yaparak evrak sorgulaması yapabilirsiniz.

Bağkur çağrı merkezi numarası kaç ?

Bağkur için ayrı bir iletişim numarası bulunmamaktadır. Bağkur emeklilik ve diğer tüm işlemler hakkındaki sorularınızı da Alo-170 hattına iletebilirsiniz.

Alo 170 online başvuru nasıl yapılır ?

Tüm taleplerinizi ve başvurularınızı telefonla arayarak öğrenebileceğiniz gibi online olarak da başvuru yapabilir ve ya daha önceki başvurunuza ilişkin durumun takibini yapabilirsiniz.

Alo-170 resmi sitesi üzerinden yeni bir başvuru, talep ya da istek oluşturmak için aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

  • Öncelikle sgk alo 170 bağlantısından ana sayfaya giriş yapın.
  • Ardından ana sayfada yer alan İHBAR-ŞİKAYET kısmına tıklayın.
  • Açılan ekranda Başvuru Nedeni, Başvuru Konusu, Kimlik ve iletişim bilgilerinizi girdikten sonra talebinizi Mesajınız kısmından ayrıntılı olarak yazın. Güvenlik kodunu da girdikten sonra mesajınızı gönderebilirsiniz.
  • Mesajınızı gönderdikten sonra sistem tarafından size Bildirim numarası verilecektir. Bu bildirim numarası ile size verilen cevabı ve işlemin son aşaması konusunda detaylı bilgileri yine online olarak görüntüleyebilirsiniz.

Alo 170 başvuru takibi nasıl yapılır ?

Başvuru yaptıktan sonra size Alo-170 Başvurunuza ilişkin bildirim numarası verilir. Bu numarayı kaybetmeyin. Bu numara ile başvurunuz üzerine verilen cevabı ve yürütülen işlemler hakkında detayları yine sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Başvuru durumunu öğrenmek için aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

  • Alo 170  sayfasına giriş yapın.
  • Burada sayfanın altında Bildirim Sorgulama Menüsü altında T.C. numaranızı, Bildirim Numaranızı yazdıktan sonra Sorgulama yapabilir ve işlemin sonucu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sgk irtibat telefonları listesi

İnternet üzerinden ulaşmak istediğiniz  Sosyal Güvenlik Merkezi’nin güncel telefon numarasına bakabilirsiniz. Eğer güncel numaraya ulaşamadıysanız 170 hattını arayarak numarayı buradan da alabilirsiniz. Tüm sosyal güvenlik Kurumu iletişim numaralarına  sgk  telefon rehberi sayfasından ulaşabilirsiniz.

SGK Yurtdışı servisi telefon numarası

Yurtdışı borçlanma ve emeklilik işlemleri hakkında tüm sorularınızı Türkiye’de iken 170 hattını arayarak sorabilirsiniz. Bunun dışında hem Ankara hem de diğer İllerdeki yurtdışı servislerinin iletişim bilgilerine bir üst başlıkta verilen SGK telefon numarası uygulaması üzerinden il/ilçe bilgisi girerek erişebilirsiniz.

Sgk genel merkez iletişim telefon numarası kaç ?

Hemen yukarıda yer alan bağlantıdaki sayfayı ziyaret ederek hem Sosyal Güvenlik Genel Merkezi iletişim numaralarını bulabilir hem de tüm SGK’lerin güncel iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz.

Sgk call center ücretli mi ?

Hattınız faturalı ise faturadaki dakikalardan düşer ek bir ücret yansımaz. Ancak faturasız hatlarda eğer dakika paketi yoksa güncel tarife üzerinden ücretlendirme yapılabilir.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Sgk Çağrı Merkezi Telefon Numarası Kaç ?” üzerine 2 yorum
Yorum yapın