Ssk Sorgulama Tc Kimlik Nosuyla

6

SSK sorgulaması yapmak için birçok seçeneğiniz bulunmakta. Bir işyerinde hizmet akdine tabi çalışanlar eski adı ile SSK yeni adı ile 5510/4-1/a çalışanı olarak adlandırılmakta. Ssk sorgulaması çalışanların prim ve hizmet bilgilerini takip edebilmeleri açısından önem arz etmektedir.

Çalışanlar ssk bilgileri sorgulaması ile işveren tarafından primlerin düzenli ödenip ödenmediği yani sigortalarının yatırılıp yatırılmadığının kontrolünü yapabilmekteler. Bu yazımızda ssk başlangıç sorgulama nasıl yapılır, ssk sorgulama tc no ile nereden yapılır v.s. gibi konularda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ssk sorgulama tc ile

Ssk sorgulama tc kimlik nosuyla şifresiz olarak yapılamamaktadır. SSK hizmet bilgilerinizi ve prim ödenen gün sayısına ilişkin bilgileri yani SSK hizmet dökümünüzü E devlet sisteminden görüntüleyebilirsiniz. SSK Hizmet cetveli ve ssk başlangıcı sorgulama işlemini e devlet sisteminden yapabilmeniz için e devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz.SSK çalışmalarınıza ilişkin ssk bilgi sorgulamasını e devlet sisteminden yapabilmek için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

 • Öncelikle T.C. numaranız ve E Devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr adresindne e devlet sistemine giriş yapınız. Dilerseniz mobil android ya da ios sistemlerinden e devlet sistemini indirerek de uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra SGK-4A Hizmetleri-4A Hizmet Dökümü

Sorgulama ekranına buradan giriş yapabilirsiniz >>> ssk sorgulama uygulaması girişi.

Staj sigorta başlangıcı sorgulama ya da sadece sigorta giriş tarihinizin ne zaman olduğunu sorgulamak için de SGK-4A Hizmetleri-4A Tescil Kaydı menüsünü kullanarak yapabilirsiniz.

Sorgulama yapmak ve sorgulama sonucu SGK hizmet dökümünde yer alan parametrelerin ne anlama geldiği konusunda detaylı bilgi edinmek için https://sgkbilgisi.com/sgk-hizmet-dokumundeki-kodlar-ve-aciklamalari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ssk sicil no sorgulama ad soyad

Sadece ad ve soyadı ile sorgulama maalesef yapılamıyor. Bu işlem sadece Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılır. Eski dönemlerde yatan sigorta priminiz varsa ve T.C. kimlik numaranızdan çıkmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek ad ve soyadı ile tescil sorgulaması yaptırın.

SSK’dan ne zaman emekli olacağınızı merak ediyor musunuz ? O zaman hemen https://sgkbilgisi.com/ssk-emeklilik-sartlari/ sayfamızı ziyaret ederek emekli olacağınız tarihi öğrenebilirsiniz.

Ssksorgulama tel numarası kaç

Eğer e devlet ile ssk aktif sorgulama yapamam diyorsanız ssk sorgulama telefonunu arayarak da sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ssk sorgulama numarası 170′tir. Telefonda sadece 170 yazarak arayın. Başına ülke ya da şehir kodu koymanıza gerek yok.

Sgk 170 sorgulama

Ssk sorgulama telefon numarası aracılığı ile son prim ödemenizin ne zaman olduğu, toplam hizmet süreniz v.s. gibi konularda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ssk sorgulama iletişim hattı 7/24 hizmet vermektedir.

Ssk sorgulama şifresiz

Ssk sorgulama tc no ile şifresiz yapılamamaktadır. Yukarıda da belirtildiği üzere ssk başladımı sorgulama, ssk bilgilerimi sorgulama vs. işlemlerini e devlet sisteminden, Alo-170 hattından ve herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne uğrayarak yapabilirsiniz.

Bağkur no sorgulama ad soyad

Bağkur sorgulamasını da ad ve soyadı ile yapamazsınız. Sadece e devlet sisteminden yapabilirsiniz. E devlet sisteminde SGK-4B Hizmetleri-4B Tescil Kaydı kısmından bağkur numaranızı sorgulayabilirsiniz.

SSK sorgulama konusundaki tüm sorularınızı yazının sonundaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

6 Yorum
 1. abdullah ağralı

  01,02,1988 ssk girişiyim 01,02,2019 emekli oluyorum ssk b5683 gün bağkur 1258 gün emekli olursam kaç tl aylık bağlanınr

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Primleriniz hep tabandan mı ödendi hocam ?

 2. Ahmet

  Pirime esas kazan gösterge kısmında brüt maaşın dışında bir rakam daha çıkmaktadır mesala bazı aylar 5.13 iken maaşım yükseldiği halde 1.5 çıkıyor bu neden maaşım asgari ücretten çok aldığım halde düşük çıkmaktadır

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu kısım tam olarak neresidir anlayamadım ?

 3. gülşah

  merhaba 04.10.1999 girişliyim uzun süredir çalışmıyorum dısardan ödemek istiyorum ödemem gereken tutarı öğrenmek istiyorum.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İsteğe bağlı bağkur kapsamında prim ödemesi yapabilirsiniz. Aylık ödeme tutarı 818 lira şu an en düşük.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.