Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
DMCA.com Protection Status
Çalışan

Ssk Sorgulama Ekranı, Ssk Sorgulama Tc ile Nasıl Yapılır ?


Bir işyerinde hizmet akdine tabi çalışanlar eski adı ile SSK yeni adı ile 5510/4-1/a çalışanı olarak adlandırılmakta. Ssk sorgulaması çalışanların prim ve hizmet bilgilerini takip edebilmeleri açısından önem arz etmektedir. Çalışanlar ssk bilgileri sorgulaması ile işveren tarafından primlerin düzenli ödenip ödenmediği yani sigortalarının yatırılıp yatırılmadığının kontrolünü yapabilmekteler. Bu yazımızda ssk başlangıç sorgulama nasıl yapılır, ssk sorgulama tc no ile nereden yapılır v.s. gibi konularda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ssk sorgulama tc kimlik no ile nasıl yapılır ?

Ssk sorgulama tc kimlik nosuyla şifresiz olarak yapılamamaktadır. SSK hizmet bilgilerinizi ve prim ödenen gün sayısına ilişkin bilgileri yani SSK hizmet dökümünüzü E devlet sisteminden görüntüleyebilirsiniz. SSK Hizmet cetveli ve ssk başlangıcı sorgulama işlemini e devlet sisteminden yapabilmeniz için e devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz.SSK çalışmalarınıza ilişkin ssk bilgi sorgulamasını e devlet sisteminden yapabilmek için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

  • Öncelikle T.C. numaranız ve E Devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr adresindne e devlet sistemine giriş yapınız. Dilerseniz mobil android ya da ios sistemlerinden e devlet sistemini indirerek de uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra SGK-4A Hizmetleri-4A Hizmet Dökümü

Sorgulama ekranına buradan giriş yapabilirsiniz >>> ssk sorgulama uygulaması girişi

Staj sigorta başlangıcı sorgulama ya da sadece sigorta giriş tarihinizin ne zaman olduğunu sorgulamak için de SGK-4A Hizmetleri-4A Tescil Kaydı menüsünü kullanarak yapabilirsiniz.

Ssk sorgulama tel numarası kaç, ssk sorgulama telefon ile nasıl yapılır ?

Eğer e devlet ile ssk aktif sorgulama yapamam diyorsanız ssk sorgulama telefonunu arayarak da sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ssk sorgulama numarası 170′tir. Telefonda sadece 170 yazarak arayın. Başına ülke ya da şehir kodu koymanıza gerek yok. Ssk sorgulama telefon numarası aracılığı ile son prim ödemenizin ne zaman olduğu, toplam hizmet süreniz v.s. gibi konularda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ssk sorgulama iletişim hattı 7/24 hizmet vermektedir.

Ssk sorgulama şifresiz yapılır mı?

Ssk sorgulama tc no ile şifresiz yapılamamaktadır. Yukarıda da belirtildiği üzere ssk başladımı sorgulama, ssk bilgilerimi sorgulama vs. işlemlerini e devlet sisteminden, Alo-170 hattından ve herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne uğrayarak yapabilirsiniz.

Ssk sicil no sorgulama ad soyad ile nasıl yapılır ?

Sadece ad ve soyadı ile sorgulama maalesef yapılamıyor. Bu işlem sadece SGK’dan yapılır.

4a SSK kapsamında ne zaman emekli olabileceğinizi merak ediyorsanız ssk emeklilik şartları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

SSK sorgulama konusundaki tüm sorularınızı yazının sonundaki Soru Sor bölümünden sorabilirsiniz. 
2 Yorumlar

  1. abdullah ağralı Eylül 24, 2018
    • Ömer Meriç Eylül 24, 2018

SORU SOR/GÖRÜŞÜNÜ PAYLAŞ