Tc ile Kömür Yardımı Sorgulama, Telefon Numarası

Tc ile kömür yardımı sorgulama ile kömür yardımından kimlerin hangi şartlarda yararlanabileceği konusunda bu yazımızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Ülkemiz Sosyal Yardımlar konusunda gelişmiş bir ülke ve yapılan yardımlara her gün yenileri eklenmekte. Muhtaç ailelere yapılan en önemli yardımlardan birisi ise kömür yardımı olmakta. Yazımızın devamında kömür sorgulamasının nasıl yapılacağı ve konu hakkında tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Kömür yardımından kimler yararlanır?

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ödenen bu yardımdan;

  • Fakir ailelere ( Fakirlik belgesi ile bunu kanıtlayanlara ) ,
  • Mevcut durumda sosyal yardım alan ve Vakıf tarafından muhtaç olduğu kabul edilen, kişi başı geliri net asgari ücretin 1/3’ü altında olanlara,
  • Başvurusu uygun görülen diğer ihtiyaç sahiplerine ödenir.

Kömür yardımı alma şartları nelerdir?

Bu yardımdan yararlanabilmek için yapılan başvuru üzerine başvuru yapan kişi ve birlikte yaşadığı hane halkı geliri, taşınır ve taşınmaz malları, sigortalılık durumu, emekli aylıkları ve banka hesap hareketleri gibi alanlarda inceleme yapılır. Yapılan araştırma sonucunda başvuru sahibinin gerçekten muhtaç olduğu tespit edilirse yardım ödenir. Yani burada kesin olarak şu şart vardır diyebilecek şart aranmamakta. Şart fakirlik ve muhtaçlık kriteri.

Kömür yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Başvurular ikamet edilen yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılmakta. Yapmanız gereken kimliğiniz ile bağlı olduğunuz Vakfa uğramak. Eğer varsa yanınızda fakirlik belgesini götürmeniz yardım almanızı kolaylaştıracaktır. Bu belgeyi muhtardan kolayca alabilirsiniz. Fakirlik belgesi nasıl alınır sayfamızı ziyaret ederek belgeyi nasıl alabileceğiniz hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Tc ile kömür yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Başvurular online olarak ya da T.C. numarası ile yapılamamakta. Başvuru sahibinin yukarıda da belirtildiği gibi bizzat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kimliği ile müraacat ederek başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Sosyal yardımlaşma kömür yardımı sorgulama

Gelelim asıl konumuz olan kömür başvurusu sorgulamasının nasıl yapılacağı hususuna. Sosyal yardımlaşma kömür sorgulaması için iki seçenek bulunmakta. Birincisi;

  • E-devlette sydv yardım sorgulama menüsünden sorgulama yapmak. E-devlette kömür parası sorgulama sayfasına T.C. ve e-devlet şifreniz ile giriş yaparak kömür yardım sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bir diğer kömür başvuru sorgulama yöntemi ise kömür yardımı numarasını arayarak sorgulama yapmaktır.

Kömür yardımı sorgulama telefon numarası

Kömür yardımı başvurusu sorgulaması yapabileceğiniz kömür yardımı telefon numarası ve en çok aranan SYDV numaraları aşağıda belirtilmiştir

  • Kömür yardımı başvurusu Yüreğir SYDV telefon numarası : (0322) 322 83 81 ,
  • Şahinbey belediyesi kömür yardımı sorgulama telefon numarası : 444 2 701 ,
  • Gaziantep kömür yardımı sorgulama telefon numaraları : 444 2 770,  Şahinbey SYDV : (0342) 220 10 57 , Şehitkamil SYDV Telefon numarası: (0342) 324 77 65,
  • Tarsus sosyal yardımlaşma kömür yardımı sorgulama numarası : (0324) 613 98 20 .
  • Diğer Vakıfların numaralarına internet üzerinden ulaşarak yardım kömürü sorgulaması yapabilirsiniz.

Kömür yardımı kaç torba?

Yapılacak yardım tutarı ve ya torba sayısı bölgeden bölgeye ya da başvuru yapan kişi sayısına göre farklılık göstermektedir. Şu kadar torba yardım yapılmakta ya da şu kadar tonajda yardım yapılacak diye belirtmek bu yüzden anlamsız olacaktır. Kaymakamlık kömür yardımı sorgulaması yaparak ya da telefon ile bağlı olduğunuz Vakfı arayarak ne kadar ya da kaç torba yardım alabileceğiniz hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Kömür yardımı ne zaman dağıtılacak?

Kömürün dağıtımı bölgeden bölgeye, ilden ile ve ilçeden ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genel olarak dağıtımlar Ağustos ayında başlamakta ve kış başına kadar devam edebilmektedir. Kömür yardımı başvuru sorgulamasını internetten yaparak ya da telefon ile arama sağlayarak yardımların ne zaman dağıtılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kömür yardımı nereden öğrenilir?

E-devlette SYDV sorgulama sorgulama ekranından ya da bağlı olduğunuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından öğrenebilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Tc ile Kömür Yardımı Sorgulama, Telefon Numarası” üzerine 2 yorum
Yorum yapın