Ziraat Bankası Maaşları 2024 & Personel alımı Başladı

Ziraat Bankası maaşları başlıklı yazımızda bugün Ziraat Bankası personel maaşları hakkında bilgi vereceğim. Bankacı maaşları arasında maaşı en çok merak edilen kesim Ziraat Bankası personelidir. Bu yazımızda Ziraat Bankası’nda görev yapan bankacı maaşı güncel tutarları hakkında bilgi verilecektir.

Ziraat Bankası çalışan maaşları 2024

Ziraat Bankası çalışan maaşları çalışılan pozisyona, kıdeme ve tecrübeye göre farklılık göstermektedir. bankacılar ne kadar kazanıyor konusunda oluşturduğumuz aşağıdaki tabloda Ziraat Bankası çalışanlarının ortalama maaşları hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca yazımızın devamında ayrı başlıklarda tüm çalışanlar için güncel maaş bilgileri hakkında bilgi verilecektir.

 Ortalama
Ziraat Bankası servis görevlisi maaşı32.000-34.000
Ziraat Bankası güvenlik maaşları30.000-32.000
Müfettiş yardımcısı maaşı40.000-42.000
Uzman yardımcısı37.000-39.000
Ziraat Bankası banko asistanı maaşı32.000-34.000
Müdür maaşı40.000-42.000

Ziraat bankası servis görevlisi maaşı

Ziraat bankası memur maaşları bu kategoride ödenen en düşük maaşlardır. Ziraat Bankası aylık banka gişe memuru maaşı tutarına ilave olarak belli periyotlarla bir aylık da ek maaş öder. Bu maaşlar birlikte ortalama servis görevlisi maaşları 2024’te 32.000-34.000 TL aralığında değişmektedir. Eğer evli ise ve çocuk varsa Ziraat Bankası gişe memuru maaşı belirtilen ortalama tutarların üzerine çıkmaktadır.

Ziraat Bankası güvenlik maaşları

Ziraat Bankası güvenlik görevlisi maaşları işin açığı çok da yüksek değildir. Özel güvenlik maaşları başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi bankalar genellikle güvenlik görevlilerine asgari ücretin ortalama %20-25 üzerinde Ziraat Banka güvenlik görevlisi maaşları ödemesi yapmaktadırlar. Ziraat Bankası özel güvenlik maaşları 2024’te ortalama olarak 30.000-32.000 TL civarında değişmektedir.

Ziraat Bankası müfettiş yardımcısı maaşı

Ziraat bankası müfettiş yardımcısı maaşı ne kadar sorusunun cevabı için net bir tutar belirtmek zor. Ancak ortalama bir maaş belirtmek gerekirse 2024 için ortalama maaş aralığının 39.000-41.000 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası uzman yardımcısı maaş

Ziraat bankası uzman yardımcısı maaşı gişe memuru maaşlarına göre yüksektir. Uzman yardımcılığından sonra uzmanlığa geçişle birlikte alınacak banka uzman yardımcısı maaşı tutarı daha da yükselmektedir. Bankacılık uzman yardımcısı maaşı 2024 yılı için Ziraat Bankası ve diğer bankalarda aylık ortalama 37.000-39.000 TL aralığında değişmektedir.

Ziraat Bankası uzman maaşı 2024

Uzman yardımcısı ile uzman maaşları arasında çok bir fark yoktur. Ziraat Bankası uzmanlarına ödenen ortalama maaşlar 40.000-42.000 TL aralığında değişmektedir.

Ziraat Bankası müdürü maaşı

Banka çalışan maaşları arasında Müdür maaşları doğal olarak en yüksek maaş gurubunda yer alır. Ziraat Bankası’nda Müdür olarak çalışanların aylık ortalama Ziraat banka Müdürü maaşı 42.000-44.000 TL aralığındadır.

Ziraat Katılım Bankası personel maaşları

Banka memuru maaşı hakkında güncel maaşı merak edilen bir diğer kadro ise Ziraat Katılım Bankası kadrolarıdır. Ziraat Katılım bankası gişe memurları ortalama maaşı 30.000-32.000 TL aralığındadır. Uzman yardımcı, Müdür ve diğer yönetici pozisyonlarında çalışanlar için ise ortalama maaşlar 40.000-42.000 TL arasında değişmektedir.

Ziraat Bankası çaycı maaşı 2024

Ziraat Bankası’nda çaycılar genellikle hizmetli kadrosunda ya da geçici işçi statüsünde çalıştırılmaktadırlar. Ortalama maaşları yemek ve yol parası ile birlikte asgari ücretin ortalama %20-25 üzerinde olmaktadır. Net maaşları güncel olarak 22.000-24.000 TL civarındadır.

Ziraat Bankası temizlik elemanı maaşları

Ziraat Bankası’nda çalışan temizlik elemanlarının ortalama maaşları asgari ücretin %20-25 üzerinde olmaktadır. Genellikle her şubede çay ve temizlik işleri için 1 eleman çalıştırılmaktadır. Şubenin büyüklüğüne göre bu sayı değişebilmektedir. Ortalama net maaşları ise 22.000-24.000 TL civarındadır.

Ziraat Bankası çift maaş ayları

Ziraat Bankası 3 ayda bir çift maaş öder. Çift maaş ayları genel olarak şu şekildedir. Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim.

Ziraat Bankası çalışanları memur mu?

Ziraat Bankası bir Kamu İktisadi Teşebbüsü’dür( KİT). Sermayesinin tamamı devlete aittir. Ziraat Bankası personeli 399 Sayılı Kanun’a tabiidir. Bu kanun kapsamında Ziraat Bankası personeli de memur sayılır.

Ziraat Bankası çalışan sayısı

Ziraat Bankası çalışan sayısının son istatistiklere göre 30.000 kişiye yaklaştığı tahmin edilmektedir. Kesin veriler elimizde yok ama ortalama çalışan sayısının 30000 civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Ziraat bankası personel alımı 2024

Ziraat Bankası personel alımı sayfasından güncel ve açık pozisyonlara göz atabilir, size uygun ilanlar için başvurularınızı oluşturabilirsiniz. Şu an sayfada birçok açık iş ilanı bulunmaktadır. Başvuru ve ilanlara göz atmak için hemen Ziraat Bankası iş başvurusu formu doldur sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası maddi ve sosyal haklar

Ziraat Bankası’nın personele ödediği maaş piyasa ortalamasındadır. Üzerinde olduğunu söyleyemeyiz. Ancak diğer bankalardan farklı olarak yukarıda belirtilen bazı aylarda çift maaş ödemektedir. Bu pozitif olarak değerlendirilebilir.

Ziraat Bankası personeli devlet memuru mu?

Ziraat Bankası personeli 399 Sayılı Kanuna tabi olarak bildirilen özel sigorta sandığı kapsamındadırlar.

Ziraat Bankası KPSS istiyor mu?

Ziraat Bankası personel alımlarında KPSS şartı aranmaz. Kendi açtıkları yazılı sınavda başarılı olan adaylar mülakata alınır. Mülakatta başarılı olanlar ise ilgili kadrolara atanır.

Ziraat Bankası eleman alıyor mu?

Ziraat Bankası personel alımlarını belli aralıklarla yapmaktadır. Bankanın resmi web sitesi üzerinden güncel personel alımları ve ilanlarını takip edebilirsiniz.

4.2/5 - (5 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Ziraat Bankası Maaşları 2024 & Personel alımı Başladı” üzerine 8 yorum
 1. Sağlık Meslek Lisesi Ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mezunuyum
  Sınavları Nasıl Oluyor Sağlıktan mı Girmem Gerek ?

  Yanıtla
 2. Uzman Maaşı 17-18 bin, Müdür Maaşı 16-17 bin… Yazıyı yayınlamadan önce bir kere okusaydınız, verilen bilgilerin mantıklı olmadığını görürdünüz….

  Yanıtla
 3. Hocam ziraat bankası sınavına girmeyi düşünüyorum. Mühendislik alan kısmında mesela inşaat mühendisiyim yine endüstri mühendisliğinin sorularını mı çözücem.

  Yanıtla
Yorum yapın