2020 Haziran İşsizlik Maaşı ve Kısa Çalışma Ödeneği Erken Yatacak

0

2020 Haziran ayı işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği erken yatacak. Normalde 05 Temmuz 2020 tarihinde yatacak olan işsizlik ödeneği ve kısa çalışma maaşı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından verilen müjde ile erkene alındı. Peki Haziran işsizlik ödeneği ve kçö maaşı ne zaman yatacak ? Cevabı yazımızda.

2020 Haziran işsizlik maaşı ne zaman yatacak ?

Haziran ayı için hakedilen işsizlik maaşı tutarları 29 Haziran 2020 tarihi Pazartesi günü itibariyle alınabilecek. İşkur’da banka hesabını tanımlamış olanlar banka hesaplarından, hesap tanımlaması yapmamış olanlar ise Türkiye geneli herhangi bir PTT şubesinden ödemesini alabilecek.

2020 Haziran kısa çalışma maaşları ne zaman ödenecek ?

2020 Haziran ayında hakedilen kısa çalışma ödenekleri için normal ödenme tarihi olan 05 Temmuz 2020 tarihi öne çekildi. Böylece maaş almaya hak kazananlar 29 Haziran 2020 Pazartesi günü ödemelerini tanımlı banka hesaplarından, hesabı tanımlı olmayanlar ise PTT şubelerinden alabilecekler.

Kısa çalışma ödeneği ve İşsizlik maaşınızın gönderilip gönderilmediğini öğrenmek ve tutarı sorgulamak için hemen buradan e-devlet şifreniz ile sorgulama yapabilirsiniz ⇒ işsizlik maaşı ve kısa çalışma sorgulama 

Kısa çalışma ve işsizlik maaşı hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.