E Nabız Aile Hekimi Değiştirme Nasıl Yapılır ?

0

E nabız aile hekimi değiştirme nasıl yapılır ? Aile hekiminizi istediğiniz zaman değiştirme hakkına sahipsiniz. Bunun e-devlet üzerinden ya da Sağlık Bakanlığı E-nabız uygulaması üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

E-nabız uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ve tahlil, MR, röntgen, ilaç raporu gibi tüm sağlık verilerinizin yer aldığı ve görüntülenebildiği kullanışlı bir uygulamadır. Buradan yapabileceğiniz işlemlerden birisi de aile hekimi değişikliğidir. Şimdi lafı uzatmadan e-nabız uygulaması üzerinden aile hekimi değişikliğini nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi verelim.

E-Nabız Girişi nasıl yapılır ?

E-nabız uygulamasına giriş için birçok seçenek bulunmaktadır.  Öncelikle https://enabiz.gov.tr/ anasayfasına giriş yaptıktan sonra;

  • T.C. numaranız ve daha önce oluşturmuş olduğunuz E-nabız şifresi ile,
  • E-devlet şifresi ile,
  • E-imza ile giriş seçeneklerinden birisini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Ben e-devlet üzerinden giriş seçeneğini kullanarak sisteme giriş yapıyorum. Siz herhangi bir seçenekle giriş sağlayabilirsiniz. Eğer e-devletle de ilk defa giriş yapıyorsanız yeni kayıt oluşturmanız istenir. Bunları tamamlayıp sisteme giriş sağladıktan sonra değişiklik talebini aşağıda anlatıldığı gibi iletebilirsiniz.

E-nabız üzerinden aile hekimi değiştirme nasıl yapılır ?

E-nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra adınız, soyadınız ve kişisel bilgileriniz kısmında aşağıdaki resimde yer alan ve işaretlenen alanda “AİLE HEKİMİ DEĞİŞTİR” kısmını göreceksiniz. Buraya giriş yapın.

Buraya giriş yaptıktan sonra;

  • Değişikliğin gerekçesi,
  • İlçe ve Aile Sağlığı Merkezi alanlarında seçim yapın.
  • Ardından aşağıda çıkan Aile Hekimlerinden geçmek istediğiniz hekimi seçerek Aile Hekimi Değiştir kısmına tıklayın. Böylece değişiklik işlemi tamamlanmış olacaktır.

Aile hekimi ve sağlık ocakları muayene ve güncel ilaç katılım payları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için https://sgkbilgisi.com/hastane-muayene-ucretleri/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E nabız aile hekimi değiştirme ne kadar sürer ?

Yukarıda belirtildiği gibi değişiklik talebinizi sisteme girer girmez aile hekiminiz değişmiş olacaktır. Değişiklik yaptığınız tarihten sonra artık yeni aile hekiminize muayene olabilir ve randevu alabilirsiniz.

Aile hekiminize muayene olacaksanız sağlıktan yararlanıp yararlanmadığınızı kontrol etmenizi öneririz. E-devletten sosyal güvence sorgulamasını buradan yapabilirsiniz ⇒⇒ sağlıktan yararlanma sorgulama.

Aile hekimi değiştirme hakkında sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.