Emekli Maaş Farkları Ne Zaman Ödenecek 2019

0

Emekli maaş farkları bu ay ödenecek. Devlet memurları ile memur emeklilerinin 2019 Temmuz ayından itibaren alacakları zam oranları 03 Temmuz 2019 tarihinden itibaren netleşti Memur emekli maaşları ay başında ödendiğinden zamdan kaynaklanan farklar daha sonraki bir tarihte ödenmekte.

Peki emekli maaş farkları ne zaman yatacak, emekli sandığı maaş farkları ne kadar olacak? İşte 2019 ocak emekli maaş farkları konusunda bilinmesi gerekenler. Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih netleşti.

Emekli sandığı maaş farkları ne kadar ?

Malumunuz memur emeklileri ile dul ve yetimleri emekli aylıklarını ay başında zamsız olarak almaktalar. Zam daha sonra kesinleştiğinden memur emeklileri maaş farkı da maaş yatma tarihinden farklı bir tarihte ödenmekte. Ödenecek emekli maaş farklari tutarları alınan aylık tutarına göre farklılık göstermekte. Dolayısıyla emekli farklari için tutar belirtmek yanlış olacaktır.

Emekli sandığı emeklileri maaş farklarını ne zaman alacak ?

03 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından emekli memurların alacakları zam oranı ve doğal olarak oluşacak maaş farkları da netleşti.

Maaş farklarının ödeneceği tarih netleşti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk milyonlarca memur emeklisine müjdeli haberi verdi. Buna göre maaş farkları 25 Temmuz 2019 Perşembe günü emeklilerin banka hesaplarına yatacak.

2019 tütün ikramiyeleri ne zaman ödenecek ?

Bildiğiniz gibi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından memur emekli zammının netleşmesi ile birlikte tütün ikramiyesi de ödenmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli farklarını ödediği tarihte tütün ikramiyelerini de ödemektedir. Tütün ikramiyeleri de 25 Temmuz 2019 tarihinden sonra hesaplara yatacaktır.

Zamlı memur emekli maaşı sorgulama 2019

Emekli sandığı maaşınızın ne kadar olduğunu, emekli maaş farkı sorgulamasını, aylığınızda kesinti olup olmadığını e devlet sisteminden kolayca sorgulayabilirsiniz. Bunun için e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Memur emekli maaşı sorgulaması için e devlet sisteminde SGK-4C Emekli Aylık Bilgisi menüsünden sorgulama yapabilirsiniz.

Memur zammı Temmuz 2019

Devlet memurları ile emekliler ile dul ve yetimlerine Temmuz 2019’dan itibaren en az %5 oranında toplu sözleşme zammı verilecek. Ayrıca 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon %5’in üzerinde olduğu için %1 enflasyon zammı da eklenecek. 03 Temmuz 2019 tarihinde enflasyon oranlarının netleşmesi ile beraber net zam oranı memur ve emeklisi için %6 oranında olacak.

Memur emekli maaşı banka taşıma

Emekli maaşınızı istediğiniz bankaya kendiniz kolayca taşıyabilirsiniz. Bu işlemi e devlet sisteminden yapabilirsiniz. E devlet sisteminde SGK-4c Banka Değişikliği menüsünden maaşını taşıyabilirsiniz.

Memur emeklisi banka promosyonu 2019

Malumunuz ilk defa emekli olanlara ya da maaş aldığı bankasını değiştirenlere banka promosyonu ödenmekte. Ödenecek promosyon tutarı alınan maaş tutarına göre hesaplanmakta. Eğer emekli maaşınız 2000 TL üzeri ise 450,00 TL, 1000-2000 arası ise 375 TL, 1000 TL altında ise 300 TL promosyon alabilirsiniz. Promosyonlar üç sene için ve bir defaya mahsus ödenmekte.

En fazla promosyon veren hatta ilave olarak altın da veren bankaları öğrenmek ve promosyon hakkındaki diğer tüm detaylar için https://sgkbilgisi.com/emekli-promosyonu/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Maaş farkları ve emeklilik ile ilgili tüm sorularınızı yazının sonundaki Yorum kısmından sorabilirsiniz. 


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.