2020 Temmuz Emekli Maaş Farkları Ne Zaman Ödenecek ?

4

Emekli maaş farkları bu ay ödenecek. Devlet memurları ile memur emeklilerinin 2020 Temmuz ayından itibaren alacakları zam oranları 03 Temmuz 2020 tarihi itibariyle netleşti. Memur emekli maaşları ay başında ödendiğinden zamdan kaynaklanan farklar daha sonraki bir tarihte ödenmekte.

Peki emekli maaş farkları ne zaman yatacak, emekli sandığı maaş farkları ne kadar olacak? İşte 2020 Temmuz emekli maaş farkları konusunda bilinmesi gerekenler.

Emekli sandığı maaş farkları ne kadar ?

Malumunuz memur emeklileri ile dul ve yetimleri emekli aylıklarını ay başında zamsız olarak almaktalar. Zam daha sonra kesinleştiğinden memur emeklileri maaş farkı da maaş yatma tarihinden farklı bir tarihte ödenmekte. Ödenecek emekli maaş farklari tutarları alınan aylık tutarına göre farklılık göstermekte. Dolayısıyla emekli farklari için tutar belirtmek yanlış olacaktır.

Emekli sandığı emeklileri maaş farklarını ne zaman alacak ?

2020 Haziran ayı enflasyonunun da  Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanması ile birlikte memurların alacakları zam oranları netleşti. Zamların netleşmesi ile beraber hem emekli maaş zammı hem de farklar belli oldu. Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih aşağıdaki gibi olacaktır;

 • Her ayın 1 ve 2’sinde emekli maaşı alanlar 28 Temmuz 2020’de,
 • Ayın 3,4 ve 5’inde emekli maaşı ödenenler ise 29 Temmuz 2020’de maaş farklarını alacaklar.

2020 tütün ikramiyeleri ne zaman ödenecek ?

Bildiğiniz gibi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından memur emekli zammının netleşmesi ile birlikte tütün ikramiyesi de ödenmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli farklarını ödediği tarihte tütün ikramiyelerini de ödemektedir. Tütün ikramiyeleri de yukarıda belirtilen tarihler esas alınarak ödenecek.

Zamlı memur emekli maaşı sorgulama 2020

Emekli sandığı maaşınızın ne kadar olduğunu, emekli maaş farkı sorgulamasını, aylığınızda kesinti olup olmadığını e devlet sisteminden kolayca sorgulayabilirsiniz. Bunun için e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Memur emekli maaşı sorgulaması için e devlet sisteminde SGK-4C Emekli Aylık Bilgisi menüsünden sorgulama yapabilirsiniz.

Memur zammı Temmuz 2020

Devlet memurları ile emekliler ile dul ve yetimlerine 2020 Temmuz ayından itibaren %5,75 oranında zam verilecek. Maaş ödemeleri ay başında alındığından 01 Temmuz’da yatan maaşlar zamsız yattı. Bunlara ilişkin farklar 20 Temmuz 2020 tarihinde ödenecektir. Memurlar 01 Ağustos 2020 tarihi ve sonrasında ise maaşlarını zamlı olarak alacaklarç

Memur emekli maaşı banka taşıma

Emekli maaşınızı istediğiniz bankaya kendiniz kolayca taşıyabilirsiniz. Bu işlemi e devlet sisteminden yapabilirsiniz. E devlet sisteminde SGK-4c Banka Değişikliği menüsünden maaşını taşıyabilirsiniz. Emekli maaşı taşıma başlıklı yazımızdan adım adım nasıl maaş taşınır konusunda bilgi bulabilirsiniz.

Memur emeklisi banka promosyonu 2020

Malumunuz ilk defa emekli olanlara ya da maaş aldığı bankasını değiştirenlere banka promosyonu ödenmekte. Ödenecek promosyon tutarı alınan maaş tutarına göre hesaplanmakta. En fazla promosyon veren hatta ilave olarak altın da veren bankaları öğrenmek ve promosyon hakkındaki diğer tüm detaylar için https://sgkbilgisi.com/emekli-promosyonu/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Maaş farkları ve emeklilik ile ilgili tüm sorularınızı yazının sonundaki Yorum kısmından sorabilirsiniz. 

4 Yorum
 1. mehmet yılmaz

  2020 yılında şehit ve gazi çocuklarının eğitim ödeneğinin net tarihi hakkında bilginiz var mı?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Henüz bir açıklama yapılmadı maalesef.

 2. A.Kadir KARAKÜTÜK

  Memur emeklisi maaş farkları ne zaman ödenecek niye net bir tarih verilmiyor işçi ve bağ-kur emeklilerinin tarihleri veriliyor ama memur emeklilerininki her zaman belirsiz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu tarih Bakanlıkça belirleniyor. Bugün yarın yatmasını bekliyoruz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.