Emekli Maaş Farkları Ne Zaman Ödenecek 2020

2

Emekli maaş farkları bu ay ödenecek. Devlet memurları ile memur emeklilerinin 2020 Ocak ayından itibaren alacakları zam oranları Ocak başında netleşecek. Memur emekli maaşları ay başında ödendiğinden zamdan kaynaklanan farklar daha sonraki bir tarihte ödenmekte.

Peki emekli maaş farkları ne zaman yatacak, emekli sandığı maaş farkları ne kadar olacak? İşte 2020 ocak emekli maaş farkları konusunda bilinmesi gerekenler.

Emekli sandığı maaş farkları ne kadar ?

Malumunuz memur emeklileri ile dul ve yetimleri emekli aylıklarını ay başında zamsız olarak almaktalar. Zam daha sonra kesinleştiğinden memur emeklileri maaş farkı da maaş yatma tarihinden farklı bir tarihte ödenmekte. Ödenecek emekli maaş farklari tutarları alınan aylık tutarına göre farklılık göstermekte. Dolayısıyla emekli farklari için tutar belirtmek yanlış olacaktır.

Emekli sandığı emeklileri maaş farklarını ne zaman alacak ?

2020 Ocak ayı başında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından emekli memurların alacakları zam oranı ve doğal olarak oluşacak maaş farkları da netleşiyor. Zamların netleşmesi ile beraber hem emekli maaş zammı hem de farklar belli oluyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafınca yapılan resmi açıklamaya göre emekli maaş farkları bugün yani 23.01.2020 tarihi itibariyle hesaplara gönderilecek.

2020 tütün ikramiyeleri ne zaman ödenecek ?

Bildiğiniz gibi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından memur emekli zammının netleşmesi ile birlikte tütün ikramiyesi de ödenmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli farklarını ödediği tarihte tütün ikramiyelerini de ödemektedir. Tütün ikramiyeleri de 23 Ocak 2020 tarihi itibariyle hesaplara aktarılacak.

Zamlı memur emekli maaşı sorgulama 2020

Emekli sandığı maaşınızın ne kadar olduğunu, emekli maaş farkı sorgulamasını, aylığınızda kesinti olup olmadığını e devlet sisteminden kolayca sorgulayabilirsiniz. Bunun için e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Memur emekli maaşı sorgulaması için e devlet sisteminde SGK-4C Emekli Aylık Bilgisi menüsünden sorgulama yapabilirsiniz.

Memur zammı Temmuz 2020

Devlet memurları ile emekliler ile dul ve yetimlerine 2020 Ocak ayından itibaren en az % 4 oranında toplu sözleşme zammı verildi. Ayrıca 2019 yılının ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon % 4’ün üzerinde olduğu için enflasyon farkı da ödendi .2020 Ocak ayından itibaren memur ve memur emeklileri  %5 oranında zam alacaklar.

Memur emekli maaşı banka taşıma

Emekli maaşınızı istediğiniz bankaya kendiniz kolayca taşıyabilirsiniz. Bu işlemi e devlet sisteminden yapabilirsiniz. E devlet sisteminde SGK-4c Banka Değişikliği menüsünden maaşını taşıyabilirsiniz.

Memur emeklisi banka promosyonu 2020

Malumunuz ilk defa emekli olanlara ya da maaş aldığı bankasını değiştirenlere banka promosyonu ödenmekte. Ödenecek promosyon tutarı alınan maaş tutarına göre hesaplanmakta. Eğer emekli maaşınız 2000 TL üzeri ise 450,00 TL, 1000-2000 arası ise 375 TL, 1000 TL altında ise 300 TL promosyon alabilirsiniz. Promosyonlar üç sene için ve bir defaya mahsus ödenmekte.

En fazla promosyon veren hatta ilave olarak altın da veren bankaları öğrenmek ve promosyon hakkındaki diğer tüm detaylar için https://sgkbilgisi.com/emekli-promosyonu/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Maaş farkları ve emeklilik ile ilgili tüm sorularınızı yazının sonundaki Yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

2 Yorum
  1. A.Kadir KARAKÜTÜK

    Memur emeklisi maaş farkları ne zaman ödenecek niye net bir tarih verilmiyor işçi ve bağ-kur emeklilerinin tarihleri veriliyor ama memur emeklilerininki her zaman belirsiz

    1. Ömer Meriç

      Merhaba. Bu tarih Bakanlıkça belirleniyor. Bugün yarın yatmasını bekliyoruz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.