Ramazan Bayramı Emekli Maaş Ödemeleri 2019

0

Ramazan bayramı öncesinde emekli maaşları ve emekli bayram ikramiyeleri ödenecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Selçuk konu hakkında bilgilendirme yaptı. Verilen bilgiye göre tüm emekliler bayramdan önce maaşlarını alabilecek.Malumunuz üzere devlet memuru emeklilerin maaşları her ayın başında ödenirken ssk ve bağkur emeklilerinin maaş alacağı tarih tahsis/sicil numaralarının son rakamına göre belirlenmekte ve emekli maaşının ödeneceği tarihler farklılık göstermektedir. En erken bağkur emekli maaşı ödemesi ayın 25’inde başlarken ssk içinse bu tarih her ayın 17’si olmakta.

Bu yıl ramazan bayramı arefesi 03 Haziran 2019 tarihi iken bayramın ilk günü de 03 Haziran 2019. . Tabi önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da emekli maaşlarının ramazan bayramı öncesinde ödenecek. Ayrıca emekliler Mayıs sonunda ikramiyelerini de alacağından bayrama çift maaş ile girmiş olacaklar. Peki ramazan bayramı öncesi emekli maaşları hangi tarihte ödenecek ? 

Emekli maaşları bayramdan önce hangi tarihte ödenecek ?

Emekli maaşlarının ramazan bayramı öncesi hangi tarihte ödeneceği  netleşti. Buna göre tüm emeklilere emekli maaşları bayramdan önce ödenecek. Ödemenin yapılacağı tarih tahsis numarasının son rakamına göre belirlenecek.

  • SSK emeklileri tahsis numarasının son rakamına göre emekli maaşlarını 17 Mayıs 2019-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında ödenecek.
  • Bağkur emekli maaşları sicil numarasının son rakamına göre 27 Mayıs 2019 tarihi ile 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında ödenecek.
  • Memur emeklileri de maaşlarını 01 Haziran 2019 tarihi itibariyle alabilecek.

Memur maaşları 2019 Ramazan bayramından önce ödenir mi?

Memur maaşlarının bayramdan önce ödenmesi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bayram öncesinde memur maaşlarının ödenme ihtimali zor gibi görünüyor.

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek ?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayımlanan torba yasa ile emeklilere yılda iki defa bayram ikramiyesi ödenmesi kararlaştırılmıştı. Emekli ikramiyesi 1000 TL olacak ve ikramiyeler 31 Mayıs 2019 tarihinde ödenecek. Dolayısıyla emekliler ikramiye ve emekli maaşları ile birlikte bayram öncesi çift maaş almış olacak ve bayrama girerken rahat bir nefes almış olacaklar.

Dul ve yetimler de maaş hissesi oranında emekli ikramiyesinden yararlanabilecekler. Tek başına aylık alan dul eş 750 TL ikramiye alacakken çocuklarla beraber aylık alan eş 500 TL, çocuklar da 250 TL alacak. Tek başına yetim maaşı alanlar ise 500 TL emekli ikramiyesi alacaklar. Emekli bayram ikramiyesi yazımızdan konu hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlk defa 2019 Mayıs ayı itibariyle emekli olanlar  ramazan bayramı öncesi bayram ikramiyesi alacak mı ?

Eğer emekli maaş talebinizi en geç 30 Nisan 2019 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu’na verdiyseniz ve 01 Mayıs 2019 tarihi itibariyle de emekli maaşı almayı hakediyorsanız siz de emekli bayram ikramiyesinden yukarıda belirtilen tutarlarda yararlanabilirsiniz.

Emeklilerin temmuz 2019 zamları ne kadar olacak ?

SSK ve bağkur emeklisi Temmuz’da 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. Böylece ssk ve bağkur emeklisi Temmuz 2019’den itibaren en az %7-8 arası emekli maaş zammı almış olacaklar.

Memur emeklileri de Temmuz 2019’den itibaren toplu sözleşme gereği emekli maaşlarını en az %5 oranında zamlı alacaklar. Eğer 2019 yılının ilk 6 aylık dönemi enflasyonu %5  üzeri gelirse ki gelecek enflasyon farkından kaynaklı zam da olacak. Tahminimizce memur emeklileri de Temmuz 2019’dan itibaren en az %7-8 oranında maaş zammı alacaklar.

Tahsis numarasının son rakamına göre ssk emekli maaş ödeme tarihleri için >>ssk emekli maaşları ne zaman ödenir ?

Sicil numarasının son rakamına göre bağkur emekli maaşları ne zaman ödenir bilgi için >> bağkur emekli maaşları ne zaman ödenir


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.