Ramazan Bayramı Emekli Maaş Ödemeleri 2020

0

Ramazan bayramı öncesi emekli maaş ödemeleri ne zaman yapılacak ? Bu yıl ramazan bayramı arefesi 23 Mayıs 2020 tarihi iken bayramın ilk günü de 24 Mayıs 2020 . Koronavirüs ekonomik tedbirleri kapsamında daha önce emeklilerin ramazan bayramı ikramiyesi erken ödenmişti. Şimdi ise resmi açıklama yapıldı. Maaşlar bayram öncesi ödenecek. İşte emekli maaşlarının bayram öncesi ödeneceği tarihler. 

Emekli maaşları bayramdan önce hangi tarihte ödenecek ?

Emekli maaşlarının ramazan bayramı öncesi hangi tarihte ödeneceği  netleşti. Ödemenin yapılacağı tarih tahsis numarasının son rakamına göre belirlenecek. Emekli aylık ödemeleri 15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında ödenecek. Ödeme tarihleri aşağıdaki gibi olacak.

  • SSK emeklileri tahsis numarasının son rakamına göre emekli maaşlarını 17 Mayıs 2020-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında ödenecek.
  • Bağkur emekli maaşları sicil numarasının son rakamına göre 22 Mayıs 2020 tarihinden önce tamamlanmış olacak.
  • Memur emeklileri de maaşlarını 01 Mayıs 2020 tarihi itibariyle alabilecek.

Emekli maaşınız eksik mi yatıyor ? Bu ay geçen aylara göre daha mı düşük maaş aldınız ? Nedenini öğrenmek için hemen https://sgkbilgisi.com/emekli-maasim-eksik-yatti-nedeni-nedir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ramazan bayramında önce memur maaşları 2020

Bayram 23 Mayıs 2020 tarihinde başladığından ve memurlar da 15 Mayıs 2020 tarihinden itibaren maaşlarını alacaklarından ödenme tarihinde bir değişiklik olması beklenmemekte.

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek ?

Bildiğiniz üzere emeklilere yılda iki defa bayram ikramiyesi ödenmekte.Emekli ikramiye ödemeleri önceki ay tedbirler kapsamında ödenmişti.

Dul ve yetimler de maaş hissesi oranında emekli ikramiyesinden yararlanabilecekler. Tek başına aylık alan dul eş 750 TL ikramiye alacakken çocuklarla beraber aylık alan eş 500 TL, çocuklar da 250 TL alacak. Tek başına yetim maaşı alanlar ise 500 TL emekli ikramiyesi alacaklar.

Emeklilerin temmuz 2020 zamları 

SSK ve bağkur emeklisi Temmuz’da 2020 yılının ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. Böylece ssk ve bağkur emeklisi Temmuz 2020’den itibaren en az %5-6 arası emekli maaş zammı almış olacaklar.

Memur emeklileri de Temmuz 2020’den itibaren toplu sözleşme gereği emekli maaşlarını en az %3 oranında zamlı alacaklar. Eğer 2020 yılının ilk 6 aylık dönemi enflasyonu %3  üzeri gelirse ki gelecek enflasyon farkından kaynaklı zam da olacak. Tahminimizce memur emeklileri de Temmuz 2020’den itibaren en az %4 oranında maaş zammı alacaklar.

Emekli maaşları hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.