Nisan 2020 SGK Bildirge Verme Süresi

0

Nisan 2020 SGK Bildirge verme süresi ne zaman ? Bildiğiniz gibi aylık prim ve hizmet belgesi için son veriliş tarihi takip eden ayın 23’ü, muhtasar ve prim hizmet beyannamesine geçen işverenler ve mükellefler için ise son veriliş tarihi takip eden ayın 26’sı. Bu tarihlerin hafta sonuna, resmi tatile ya da bayram tatillerine denk geldiği durumlarda ise son bildirim tarihi sonraki iş günü olacak şekilde ertelenmekte. Bu bilgiler ışığında 2020 Nisan ayı için bildirge son veriliş tarihleri aşağıdaki gibi olacaktır.

2020 Nisan SGK bildirim süreleri

sgk beyanname verme süreleri

Nisan ayı aylık prim ve hizmet belgesi için normalde son bildirim tarihi 23 Mayıs 2020 Cumartesi. Ancak bu tarih hem hafta sonuna denk geldiği hem de Ramazan Bayramı arefesi olduğundan son veriliş tarihi otomatik olarak ertelenmekte. Bu durumda hem Nisan APHB için hem de muhtasar ve prim hizmet beyannameleri için son veriliş tarihleri 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü olacaktır.

Aşağıda bağlantısını paylaşmış olduğumuz yazılarımızın sizin için yararlı olacağını düşünüyoruz.

Nisan SGK son ödeme tarihi 2020

2020/Nisan ayı için erteleme kapsamında olan işverenlerin ve bağkurluların prim ödeme son tarihleri 30 Kasım 2020 tarihine kadar ertelendi. Bu kapsamda primleri ertelenenler Kasım 2020 sonuna kadar primlerini ödemeleri durumunda gecikme zammı ve faiz uygulamasına tabi olmayacakları gibi teşvik haklarından da yararlanmaya devam edebilecekler.  Erteleme kapsamında olmayanlar için son ödeme tarihi 01 Haziran 2020 tarihidir.

  • Ertelenen SGK, Bağkur ve işveren primleri için erteleme tarihleri ve son ödeme dönemlerini öğrenmek ve erteleme kapsamında olup olmadığınızı sorgulamak için ⇒ ertelenen sgk primleri son ödeme tarihleri.

Konu hakkında sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.