SGK Hizmet Dökümü Borçlanmalar Servisi Hatası & Çözüldü

SGK Hizmet Dökümü Borçlanmalar Servisi Hatası, E-devletten SGK hizmet dökümü sorgulaması yapılırken dönem dönem karşılaşılan hatalardan birisidir. Bu sistemsel bir hatadır ve çözümü için ise yapılması gerekenler oldukça basittir. İçeriğin devamında “sigortalı için hata— borçlanmalar servisi” nedir ve nasıl çözülür konusunda detayları bulabilirsiniz.

SGK borçlanmalar servisi hatası nedir?

Öncelikle sigortalı için hata— borçlanmalar servisi ne demek sorusunun cevabı ile başlamak isterim. E-devlette hizmet dökümü sorgulaması yapılırken en sık karşılaşılan hatalardan birisi SGK tescil ve prim bilgileri çekilirken hata oluştu hatası olmaktadır. borçlanmalar servisi hatası, hizmet dökümünün açılmasına engel olan hatalardan birisidir. Bu hata, hizmet dökümü çekilirken sistemin askerlik, doğum ve yurtdışı borçlanması gibi hizmetleri veri tabanından çekememesi yani ilgili sisteme bağlanamamasından kaynaklanmaktadır.

Sistem borçlanma veri tabanından bilgileri çekemediğinde SGK hizmet dökümü hata veriyor ve dolayısıyla açılmıyor. Sorgulama yapıldığında sistem tüm sigorta kolları ile borçlanılan süreleri veri tabanından çektiğinden bir verideki eksiklik hizmet dökümünün çalışmamasına neden olabiliyor.

Sigortalı için hata borçlanmalar servisi hatası nedenleri ve çözümü

SGK Hizmet Dökümü Borçlanmalar Servisi Hatası, SGK sisteminden kaynaklı bir hatadır. Veri tabanındaki yoğunluk, aynı anda binlerce kişinin sisteme erişmeye çalışması gibi nedenler bu 4a borçlanmalar servisi hatası için olası nedenidir. Hatanın çözümü için yapabileceğiniz bir şey yok. Ara ara deneyerek hatanın devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Hatanın Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından çözülmesi gerektiğinden çözüm için sizin bir seçeneğiniz bulunmamakta.

E-devlet sigortalı için hata borçlanmalar servisi ne demek ve nasıl çözülür konusunda bilgi vermeye çalıştım. Eğer konu hakkında bir sorunuz varsa bana yorum kısmından iletebilirsiniz.

SGK borçlanmalar servisi ne demek?

Doğum, askerlik, yurtdışı borçlanması gibi borçlanılan sürelerin yer aldığı servis olarak tanımlanabilir.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın