SGK Tüm Hizmet Dökümü Nedir, Nasıl Alınır?

SGK tüm hizmet dökümü, birçok Kurum tarafından istenebilen bir belgedir. Belge elektronik ortamda e-devletten alınabildiği gibi kimlikle herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nden de alınabilmektedir. Bu içerikte tüm SGK hizmet dökümü nedir, nasıl ve nereden alınır hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Tüm SGK hizmet dökümü nedir?

SGK tüm hizmet dökümü, çalışma hayatınız boyunca adınıza kısa ya da uzun vade kapsamı ile banka sandıkları kapsamında ödenen tüm sigorta primleri, işe giriş ve işten ayrılış tarihi, çalışılan sigorta kapsamı, dönemler, prime esas kazançlar gibi çalışma hayatına ait tüm verilerin yer aldığı belgedir.

Kısa vade sigorta kolları çıraklık ve stajyerlik sigorta kolunu kapsarken uzun vade sigorta kapsamında ödenen primler ise ölüm, malülluk ve yaşlılık primlerini kapsamaktadır. E-devletten SGK hizmet dökümü alırken eğer “Tüm SGK Hizmetleri” bölümünü seçmezseniz sistem sadece uzun vade hizmetlerinizi dahil ederek size belge oluşturur. Sizden istenen tüm SGK hizmetlerine ilişkin dökümse o halde e-devletten belge alırken bunun seçimini yapmanız gerekiyor.

Tüm SGK hizmet dökümü nasıl alınır?

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi rehberlik servisine kimliğiniz ile birlikte giderek belgeyi elden alabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise belgeyi online olarak e-devletten almak. E-devletten SGK tüm hizmet dökümü belgesini almak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • İlgili menüden yukarıdaki gibi seçim yaptıktan sonra “Barkodlu Belge Oluştur” diyerek belgeyi oluşturabilir ve indirerek yazdırabilirsiniz.
1/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın